Moi Drodzy.. Przesyłam moc serdecznych życzeń dla wszystkich mieszkańców znad morza. Wybrałem się z Żoną na weekend do Kołobrzegu aby na własne oczy zapoznać się z rozwiązaniami, które już są tu zrobione i wspaniale funkcjonują. Staraniem radnych przy dużym współudziale funduszy unijnych wybudowano tu ścieżkę pieszo-rowerową od Alei Nadmorskiej w Kołobrzegu do Podczeli i potem aż do Ustronia Morskiego. Duża część tej tej trasy przebiega przez obszar chroniony Ekoparku Wschodniego o pow. ok. 380 ha. Jadąc od Kołobrzegu po prawej stronie znajduje się tu ekosystem słonych mokradeł, które nazywane są bagnami. Po lewej  natomiast mijamy wydmy i plażę. Odcinek przy mokradłach zbudowano jako drewniany pomost z punktami widokowymi.

Tak może być w Puszczykowie

Przejechaliśmy z Żoną całą trasę i jesteśmy zauroczeni. Ścieżka ta jest jest bardzo popularna. Jeżdżą i chodzą nią wszyscy..osoby starsze, młodzież i rodziny z dziećmi. Jest to przykład (nie tylko dla nas) jak ważne są mądre decyzje rady miasta szanujące otoczenie przyrodnicze i ludzi. Zamarzyło się nam aby przyszli włodarze Puszczykowa mieli otwarte horyzonty i naszą Groblę „na palach” traktowali nie jak wymysł nawiedzonych architektów ale jako początek większego założenia – ścieźki pieszo – rowerowej biegnącej dalej wzdłuż Warty do Zakola i jeszcze dalej w stronę Rogalina.

 

 

Takich mądrych i przemyślanych decyzji  radnych Państwu i sobie życzę. Musimy o to walczyć Dla Ludzi,  Dla Miasta. Dość pisania – zdjęcia, które dzisiaj zrobiliśmy mówią same za siebie..

Sławomir Manikowski

 

 

 

https://www.kwwagatywojcik.pl/

Komentarzy: 13 o “Ekopark Wschodni – czyli jak się chce to można..

 1. Łooo, panie , ale ile można na takiej ścieżce stracic… 😉 . Bo przeciez tu NIE CHODZI o ścieżkę , chodzi o zwiększenie prędkości na grobli i TRANZYT : Rogalin- most o zwiększonej nośności- Nadwarcińska- droga przez las – GROBLA – Podgórna . O tym trzeba ciągle i w kółko trąbić !!!

 2. I mleko się wylało! Znaczek ekologiczny choinki i rzeczki zamienił komitet Agaty Wójcik na PiS!!! Nie dość, że promujecie PiSiorów którzy w Puszczykowie wiadomo nie są popularni to jeszcze zamieszczacie ich reklamy za pieniądze. Forum Puszczykowa które przyznajemy było kiedyś głosem mieszkańców zamienia się w tubę partyjną czyli w to z czym rzekomo zawsze walczyliście! Byliśmy zdecydowani z moją Rodziną poprzeć Komitet Agaty Wójcik, ale teraz naszych głosów już nie macie. Wam już dziękujemy.

  1. Olaboga, czy Pana zdaniem , wyborcy PIS-u nie powinni mieć żadnych praw w naszym mieście?
   Panie oświecony – Komitet Agaty Wójcik jest ponadpartyjny, ponad podziałami, a Pani Wójcik jest kandydatem niezależnym.
   W Puszczykowie mieszkają ludzie o różnych poglądach politycznych, na codzień sąsiedzi nie pytają się wzajemnie o swoje preferencje światopoglądowe. Ważnym dla mieszkańców jest fakt , czy ktoś jest miłym i dobrym sąsiadem, czy można na niego liczyć w trudnych chwilach.
   Każdy mieszkaniec jest tutaj ważny, każdy ma takie same prawa, niezaleznie od tego, czy popiera taką, czy inną partię polityczną.
   A Pan oczywiście ma prawo głosować , jak Pan uważa.
   Na Pana Balcerka też.
   Pana wybór.

  2. To może od razu zakazać, jak Pan to ładnie określił, Pisiorom zakupu reklam, ziemi w Puszczykowie i głosu w wyborach – po co się ograniczać? Czerwona farba w rękę i najlepiej jeszcze posesje oznaczyć, gdzie mieszkają.
   I tak właśnie wygląda wolność i demokracja w wydaniu antypisu. Brawo!

  3. Proszę koniecznie sprawdzić sympatie polityczne pana usługodawców – lekarza, stomatologa, obsługę sklepów, itd. Później najbliższych sąsiadów, księży z parafii, wszystkich znajomych. Pani G. sprawdza na Facebooku wpisy do dziesięciu lat wstecz. W to trudno uwierzyć, to się dzieje naprawdę? Na czym polega oświecenie?

   1. Skąd znamy te metody? To przecież faszystowskie i komunistyczne czy tam esbeckie, nieprawdaż? Pani G. sprawdza…..

    1. Ciekawe czy GC sprawdzała swojego kandydatów. Jeden ma artykuły z Gazety Polskiej i innych mediów narodowych . Czy jej to nie przeszkadza?

 3. Oświecony? A kto I jak tej świeczki użył? A jest na niej palący się knot? Taki, wystający sznureczek? To zdmuchnij, bo się oparzysz.

 4. Oświecony ciebie nawet ledowe reflektory niezdołały by oświecić ,myślę że masz małe dziatki bo dorosłe by tatusia wyśmiały po takim wpisie

 5. Andrzej Balcerek deklaratywny miłośnik drzew. Zapraszam na spacer ulicą Chrobrego i znalezienie jedynej nieruchomości gdzie nie ma żadnego większego drzewa od ulicy. Wszystkie wycięte. Ciekawe kto tam mieszka? LICZĄ SIĘ CZYNY NIE DEKLARACJE

 6. Pan Balcerek to żaden Puszczykowianin przyszedł tu do szkółki ,tu się ożenił i zamieszkał ,jakie on może czuć puszczykowskie klimaty ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.