No właśnie: osiem lat wystarczy, aby radny czy burmistrz zrealizował swoje obietnice wyborcze.  Jeśli tak się nie stało, to znaczy, że już „prochu nie wymyśli”, kolejnych pięć kadencji będzie mu za mało dla spełnienia wyborczych obietnic.  Nie chcemy przyspawanych do funkcji samorządowców!

Uznaliśmy, że zgodnie z przysłowiem „mądrej głowie dość dwie słowie”, mieszkańcy naszego miasta doskonale rozumieją nasze intencje, poprą ją i stąd akcja, którą rozpoczynamy na naszych ulicach.

red.

Komentarzy: 32 o “Dwie kadencje – WYSTARCZY !!!

 1. Wizję Burmistrza Balcerka widzieliśmy na spotkaniu ze starostą w Angie (jest online) – śmiech na sali. Wizja w stylu: żeby się żyło lepiej, ale chyba sam nie wie co to znaczy lepiej. Bełkot aż smutno było – dobrze, że jednak był ten starosta, chociaż bardziej konkretny był wicestarosta i mieszkańcy, a właściwie mieszkanki.
  Warto zobaczyć, chyba jakby takie spotkania były rzed pprzednimi wyborami to byście go nie wybrali, bo wstyd.

 2. Przed poprzednimi też były tyle że na pytania wyborców nie odpowiadał kandydat na burmistrza tylko wyznaczona osoba kompetentna w udzieleniu odpowiedzi na konkretne pytanie. A pan B.robił miłe miny.

 3. Nie jestem zwolennikiem Balcerka, ale jak widzę jak silne jest Wasze parcie na stołek to jestem przerażony. Przecież poza krytykowaniem Balcerka, nie macie póki co ,nic do zaoferowania mieszkańcom. I ktoś z Waszego grona miałby zostać burmistrzem? Nie chciałem głosować na Balcerka, ale zagłosuję na niego tylko po to żebyście mieli mniejsze szanse.

  1. Oo, pięknie, na złość mamie odmrożę sobie uszy… Ogarnij się. Wskazywanie błędnych decyzji burmistrza, wskazywanie źródeł nadmiernego i niepotrzebnego zadłużenia miasta (hala), wskazywanie szkodliwych społecznie i ekonomicznie decyzji ( „lewy”akt notarialny na market przy Moniuszki, tunel , który jesli juz ,to powinno sfinansować pkp) -to jest to krytykowanie , ktore zasługuje na pogardę ??? Cóż , jestem w stanie z tym żyć. Ciekawe , jak będziesz żyć, jeśli faktycznie AB wygra…

 4. Dwie kadencje Balcerka i dopiewian wystarczą. Dość konfliktów w Puszczykowie!

 5. Zapewniam p. Andrzeja, że to nie ” parcie na stołek ” kieruje panem Kamińskim. Poznałam Go dobrze w naszej walce o ul. Klasztorną, w której nie miał żadnego własnego interesu, a jednak dużo nam pomógł. Bez sensu byłoby wymieniać Jego aktywność na rzecz Puszczykowa, każdy to zna i pamięta. A jeśli nie, to powinien. Za chwilę przeczytam pewnie, że ja też mam na coś parcie, ale trudno. Po tym wszystkim, jak Miasto w tej kadencji mnie i podobnych traktowało, nic mnie już nie zaskoczy. Kolejna kadencja obecnej ekipy to tragedia dla mieszkańców i Puszczykowa.
  Pojedźcie do Kazimierza Dolnego nad Wisłą : 2 tys. mieszkańców, na każdego przypada 500 turystów rocznie, ani jednego bilbordu, biedronki, marketu, galerii handlowej, uliczki wąskie jak w średniowieczu. A nam się wciska ciemnotę, że aby przyjeżdżali do nas wczasowicze, trzeba wybudować market, powycinać drzewa i zabetonować, co się da. Oczywiście, dla dobra mieszkańców.

  1. Pani Grześkowiak oczywiście się nie myli, bo ktokolwiek kto ma analityczne myślenie powinien już dawno temu w Puszczykowie dostrzec że wygrać wybory może tylko zorganizowana grupa równych sobie uczestników.

 6. Jak najbardziej parcie na stołek. Pan Kamiński to człowiek , który zrobi wszystko dla władzy. (…) red. część komentarza usunięta. Można wyrazić każdą opinię, ale posługiwanie się oskarżeniami bez dowodów i udokumentowanych przykładów nie będzie tolerowane na Forum Puszczykowo.

  1. Czy Państwo, popierający obecną władzę miasta, było na sesjach, na posiedzeniach? Ile razy? W jakich sprawach? Bo tylko tam można było doświadczyć kompletnego lekceważenia mieszkańców mających odmienne zdanie od owej władzy. Każdy nasz wniosek upadał solidarnym ( z małymi wyjątkami, ale zawsze większościowo ) podnoszeniem rąk przez radnych. Tak była topiona każda nasza inicjatywa, każda sprawa. Z mojego ogródka : od dawna proponowaliśmy na ul. Klasztornej ruch jednokierunkowy i to by załatwiło sprawę mieszkańcom. NIE!!! Dla naszego dobra trzeba nam zabrać kawał ogrodu na szeroką drogę nie wiemy dla kogo. Bo nie dla nas. Za karę remontowana będzie tylko część Klasztornej – ci, co nie chcą oddać kawał ogrodu ( u mnie 250 m2 ) będą wykręcać nogi na dziurach. Nie tylko oni, bo każdy, kto zapragnie tą uroczą ( jeszcze ) uliczką pójść na spacer. Będzie na nas, tych wrednych, co nie rozumieją, o co chodzi.
   Pan Kamiński był na każdym takim spotkaniu. A pan, panie Andrzeju, AN?

 7. Ile kosztuję taki banerek? Pytam, bo ja bym wywiesił innej treści. O DWIE KADENCJE ZA DUŻO!

 8. Rozumiem że dopuszcza Pan komentarze obrażające innych . I to Pan toleruje. Stosuje Pan PRLowską cenzurę.

 9. Brawo Pani Elżbieto Pani jak zwykle rzeczowa a nie jak jakieś andrzejki/ specjalnie małą literą / i jakieś AN to towarzystwo SPECJALNYCH TROSK o INWESTYCJE wiemy co za tym się kryje już dawno powinno być rozwalone i popędzone do sąsiednich gmin i na Jackowskiego.

 10. Panie Andrzejku wystarczy poczytać /jeśli pan umie ze zrozumieniem/ archiwa od lutego 2015 to pan zobaczy ile radości przyniosła Puszczykowianom ekipa AB i jego dopiewskich i jeżyckich doradców

 11. „jakieś andrzejki/ specjalnie małą literą / i jakieś AN to towarzystwo SPECJALNYCH TROSK o INWESTYCJE wiemy co za tym się kryje już dawno powinno być rozwalone i popędzone do sąsiednich gmin i na Jackowskiego.” Faktycznie opinia poparta dowodami i świetnie udokumentowana w myśl zasady redakcji że „Można wyrazić każdą opinię, ale posługiwanie się oskarżeniami bez dowodów i udokumentowanych przykładów nie będzie tolerowane na Forum Puszczykowo” A co do mnie – mieszkam w Puszczykowie od kilkudziesięciu lat, jestem Puszczykowskim patriotą. To jest moje miejsce na ziemi. I faktycznie, trzeba przestać tu komentować bo to nie miejsce dla ludzi myślących niezależnie.

  1. Szanowny Panie
   moi przeciwnicy ujawniający się na tym forum (i nie tylko), stosują metodę: najpierw chlapią fekaliami, a później krzyczą, że coś nieładnie pachnie.
   Proszę zmienić metodę: posługujcie się faktami. Ja zanim napiszę np. o otrzymanych przez urzędników premiach, czy działaniach burmistrza – sprawdzę informację. Wy róbcie podobnie.

   1. Szanowny Panie Kamiński,
    Chciałbym zadać merytoryczne pytanie: Czy zamierza się Pan ubiegać o stanowisko burmistrza miasta Puszczykowa i czy może Pan ujawnić już swoich kandydatów na radnych?

    Pozdrawiam serdecznie,
    Bronisław Nowak

   2. Proszę nie zapomnieć że to pan słynie z chlapania fekaliami. Na innych forach puszczykowskich można się spierać na wszystkie tematy. Ludzie występują pod własnymi nazwiskami, mają zupełnie odmienne zdania, spierają się i nikt do nikogo pretensji nie ma . Jedynym portalem, który stosuje chamskie, bezpodstawne i agresywne sposób. działania to pański portal. To Pan stworzył taki sposób działania. Celowo i z premedytacją. Całe błoto wylewa Pan w komentarzach. Wielokrotnie pomawiał Pan ludzi bezpodstawnie. W celu zdobycia władzy posługuje się Pan pomówieniami w sposób regularny. Być może sprawdzał Pan dane jeśli chodzi o Urząd. Ale pisząc o innych osobach stosował Pan pomówienie jako metodę.. Na szczęście wielu się już na Panu poznało. Opluwając innych sam nigdy Pan nic nie zrobił pozytywnego dla tego miasta. Myślę że gdy się Pan zmieni to będzie można z Panem porozmawiać w sposób konstruktywny. Czego Panu życzę.

    1. Albo poda Pan w ciagu godziny przykłady kiedy to „błoto wylewam” w moich komentarzach, albo zablokowane zostaną komentarze z Pana IP, a powyższy komentarz usunięty.
     Mała uwaga : to ja podpisuję się imieniem i nazwiskiem, a Pan się ukrywa.

     1. Panie Krzysztofie, po tych agresywnych wpisach widać, jak bardzo niektórzy obawiają się Pańskiej kandydatury.
      W swoich komentarzach atakujący uciekają się do kłamstw i pomówień.
      Oj, oj, nieładnie tak kłamać, Panie AN.
      Każdy z wchodzących na tę stronę może znaleźć wszystkie Pańskie teksty i samodzielnie wyrobić sobie opinię na temat Forum Puszczykowa i Pana.
      Tak trzymać !!!

    2. Język, którym się AN posługiwał w komentarzach nie budzíł zaufania I obrażał wszystkich zwolenników Pana KJK. Nie wolno tak atakować nikogo, kto myśli o naszym Puszczykowie inaczej niż obecnie rządzący. Nie przystoi.

     1. Myślicie że AN to rzeczywista osoba ? A co się stało z Jadwigą ?

 12. Komentarz usunięty. Inne komentarze z tego IP będą blokowane ze względu na agresywne, niepotwierdzone dowodami teksty. (red.)

 13. Z zestawienia resortu finansów wynika także, że 79 gmin nie ma żadnych zobowiązań, w kolejnych 93 jest on niższy niż 100 zł na mieszkańca.

  Gminy bez nawet złotówki długu to:

  Gierałtowice, Osiecznica, Warta Bolesławiecka, Rudna, Polkowice, Koneck, Dąbrowa, Wielka Nieszawka, Międzyrzec Podlaski, Aleksandrów, Księżpol, Dzierzkowice, Puławy, Ulan-Majorat, Wohyń, Świdnik, Telatyn, Bledzew, Żagań, Łęknica, Kleszczów, Bedlno, Ładzice, Masłowice, Jerzmanowice-Przeginia, Grybów, Nawojowa, Budzów, Zembrzyce, Wadowice, Trojanów, Rzeczniów, Stara Kornica, Wiśniewo, Lelis, Szulborze Wielkie, Sobienie-Jeziory, Raciąż, Lubsza, Polska Cerkiew, Zdzieszowice, Leśnica, Majdan Królewski, Jaśliska, Ulanów, Niebylec, Bargłów Kościelny, Poświętne, Sejny, Rutka-Tartak, Wysokie Mazowieckie, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Zambrów, Rutki, Zambrów, Krynica Morska, Ostaszewo, Sztutowo, Puck, Skórczo, Sztum, Świnna, Gowarczów, Ożarów, Działoszyce, Łubnice, Oleśnica, Szydłów, Pogorzela, Żelazków, Kościelec, Wilczyn, Sośnie, Wronki, Nowe Miasto nad Wartą, Stepnica, Nowe Warpno oraz Wałcz.

  1. A Puszczykowo?
   Czy ktoś / poza skarbnikiem Łoździnem/ wie , ile wynosi faktyczne zadłużenie naszego miasta?

 14. Puszczykowianie gdybyście wiedzieli ile Wam przyjdzie płacić za poczynania AB i dywersyjnego desantu z Dopiewa promowanych przez Jeżycką ulice to byście dwieście takich banerów rozstawili na ulicach i byłoby taniej niż zadłużenie jakimiś małymi,a drogimi halami zwanymi widowiskowo -sportowymi ,jakimiś orlikami lekkoatletycznymi na których przez może 10 godz w tygodniu lata paru trenujących /a mieszkańcy nic z tego nie mają oprócz zwiększonego zadłużenia/ czy zdejmowanymi dobrymi płytkami chodnikowymi i w ich miejsce kładzionym pozbrukiem jak to miało miejsce na Kraszewskiego od Nadwarciańskiej .Miejcie to wszystko na uwadze gdy pójdziecie wrzucać PAPIEREK do skrzynki .

 15. Bardzo smuci fakt, że poza krytyką Pana Andrzeja Balcerka, nie macie Państwo NIC, ALE TO NIC do zaproponowania. Lub macie Państwo jakieś nędzne, niekiedy utopijne postulaty. I tutaj radziłabym uderzyć sie w pierś i przestać tylko nadawać na Burmistrza, bo źle, BO TAK! I zastanowić się, co wy zrobicie lepiej.

  1. Dokładnie tak, Pani Zofio. Mam te same spotrzeżenia. Gdyby głosować na zielonych, to oprócz narzekania i krytyki, wytykania błędów i blokowania niewygodnych forumowiczów, co mają dobrego do zaproponowania/powiedzenia? Na razie widzę bardzo niewiele. Mówią, że „jaki pasterz, taka i owczarnia”. Coś w tym jest.

   1. Zofia ma rację, ale …! Skąd Zofia wie że ci na forum, a przynajmniej niektórzy z nich, to są autentyczni zieloni a nie farbowane lisy ? Niech Zofia odpowie który z nich należał do SPP i pisał w Kurierze lub był kiedyś radnym, czy działał społecznie w inny sposób … ? Może tylko jeden, dwóch…, a ich poznać po tym że nie ,,młotkują jednostajnie burmistrza” a piszą o zagadnieniach… Pytanie, dlaczego piszą na forum ? Odpowiedź, a jest gdzie ?
    Dla ciekawości dopowiem, ich komentarze mają realny odnotowany wpływ na bieg wydarzeń w mieście, powiecie a także kraju, albowiem niektóre komentarze dotarły nawet do premiera Morawieckiego; wiadomość uwiarygodniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.