W związku z napływającymi do mnie sygnałami od mieszkańców Starego Puszczykowa oraz naturalnie moimi własnymi spostrzeżeniami, chciałabym zwrócić uwagę na los nowych drzew w naszym mieście, nasadzanych zgodnie z planem zaakceptowanym uprzednio przez Radę miasta.
Szczególnie niepokoi mnie stan drzew na ulicy Studziennej, gdzie wiele z nowo nasadzonych niestety nie przetrwało, co widać gołym okiem.
Jak wielu mieszkańców, przejeżdżam obok nich codziennie, nawet kilka razy, ale jakoś nigdy nie udało mi się zobaczyć, że są one podlewane.
Ostatnie gorące, bezdeszczowe dni, musiały być dla sadzonek trudne do przetrwania, co wie- mam nadzieję, firma wykonująca dla miasta usługę nasadzeń.
Na moją prośbę o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy, usłyszałam w UM, że po pierwsze firma daje gwarancję na posadzone drzewa, a więc wymieni uschnięte sztuki na nowe, a po wtóre, problem tkwi w jakości sadzonek. Obecnie firma monitoruje stan sadzonek, z nadzieją, że być może natura okaże się silniejsza i drzewa jednak przetrwają. Zapewniono mnie także, że są one regularnie podlewane.
Tak, czy inaczej, serce boli- nie tylko mnie- na widok okazałych a uschniętych drzew, które w naszym mieście zasłużenie cieszą się powszechnym szacunkiem i atencją
Zastanawiam się więc, czy ma mnie uspokoić fakt, że w ramach gwarancji firma wymieni drzewa. nie chodzi tutaj przecież o to, że można je wymienić, ale po co?
Firma wykonująca usługę powinna przecież znać jakość swego towaru i wszelkie inne uwarunkowania, np. warunki glebowe etc., dla nasadzeń konkretnych gatunków , tutaj akurat dębu kolumnowego.
Wielkopolska gospodarność nie pozwala mi przejść obok tego obojętnie- nie lubię, kiedy coś się marnuje.
Agata Wójcik
O braku braku dbałości o drzewa w puszczykowskiej przestrzeni publicznej pisaliśmy już wielokrotnie. Niestety, nasza lokalna władza już tak ma i nic jej nie zmieni.  A poza tym uważam, że Balcerek musi odejść.
KJK

Komentarzy: 7 o “Drzewa umierają stojąc

 1. A ja uważam że Kamiński musi odejść. Człowiek ten, nie ma żadnego pomysłu, potrafi jedynie hejtować Balcerka. To za mało by być naszym nowym burmistrzem.

  1. Czy pani umie mówić w języku polskim ? Co to znaczy hejtować ? Może pani powiedzieć po polsku co pan Kamiński miał robić zamiast zajmować się społeczną kontrolą samorządności ?

  2. Pani Anno, nie poprzestaje pani na czytaniu doniesień z Echa piszących w superlatywach o sukcesach burmistrza, wchodzi pani na stronę Forum. Dlaczego? Czyżby rewelacje z Echa nie miały pokrycia z tym co pani obserwuje w rzeczywistości?
   Pan Kamiński ma odwagę przywołania przedstawicieli władzy i administracji publicznej do porządku, w sytuacjach, które uznaje za szkodliwe społecznie. Ma odwagę podpisać się pod swoimi tekstami, bierze pełną odpowiedzialność za treść swoich wpisów. A pani? Czy to właśnie pani wpis nie przypomina hejtu?

   1. Zgadzam się z mieszanką w pełni i dziękuję za ten komentarz
    Marek Błajecki

  3. do Anny :
   a dokąd Pani zdaniem powinien odejść Pan Kamiński?
   Słowo „hejtować” zostawiam bez komentarza – mówi wiele o autorce wpisu.
   Panie Krzysztofie – tak trzymać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.