Szanowni czytelnicy

Jutro będzie miało miejsce kolejne spotkanie przedwyborcze z kandydatką na stanowisko Burmistrza Puszczykowa – Panią Agatą Wójcik oraz z kandydatami na radnych z  KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta.

Spotkanie odbędzie się w restauracji „Szafoniera”.  Wtorek 9 października o godz. 18.00.  Mają być kandydaci, miła atmosfera i możliwość kameralnej rozmowy, kawa i ciastka.  Warto przed oddaniem głosu zapoznać się z kandydatami.

Przypomnijmy, z ramienia KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta, kandydatami na radnych są:

Okręg 1- Adam Staliński
Okręg 2- Barbara Mulczyńska
Okręg 4- Marek Błajecki
Okręg 5- Piotr Namysł
Okręg 6- Magdalena Kamińska
Okręg 7- Krzysztof Niewczyk
Okręg 9- Dariusz Grzegorski
Okręg 10- Andrzej Rychlewski
Okręg 11- Mikołaj Rybczyński
Okręg 12- Leszek Pobojewski
Okręg 13- Ewelina Marcinkowska
Okręg 14- Renata Kawalec
Okręg 15- Wiesława Grycza

Komentarzy: 86 o “Drugie spotkanie przedwyborcze

 1. Przyjdziemy – chętnie posłuchamy , co mają do powiedzenia kandydaci na radnych i kandydatka na burmistrza miasta w sprawach bulwersujących nas w ostatnim czasie.
  M.in. chodzi o zagrożenie tranzytem przez Puszczykowo związanym z planowaną strefą ekonomiczno-gospodarczą na terenie gminy Mosina.
  Chętnie też dowiemy się też, w jaki sposób przyszły gospodarz miasta, chce bronić naszych interesów i naszej własności przed spadkiem wartości naszych domów i działek.
  Jest to niezmiernie ważne, gdyż nadmierny ruch samochodowy pod domami, poszerzanie ulic kosztem części nieruchomości ,spowoduje drastyczny spadek wartości naszych domów, budowanych niejednokrotnie kosztem wielu wyrzeczeń.
  Trzeba o tym mówić dzisiaj, zanim będzie za późno.
  Pan Burmistrz Balcerek nam w tym nie pomoże – nic do tej pory nie zrobił, nie zrobi w przyszłości.
  Liczymy na Panią – naszego / daj Boże!/ przyszłego Burmistrza.

 2. Kandydat Andrzej Balcerek obiecuje, że chce słuchać mieszkańców i z nimi konsultować swoje działania. W związku z tym …. nie spotyka się z mieszkańcami. LICZĄ SIĘ CZYNY NIE DEKLARACJE.

  1. Droga „Mrówko”. A po jaką tam ch…ę AB ma się spotykać z wiarą. Czytaj Mróweczko uważnie. On chce SŁUCHAĆ! Trzeba do niego ..dzwonić! Powodzenia. Do widzenia:-)

 3. Kolejne spotkanie kółka wzajemnej adoracji, na którym nikt nie uzyska żadnej konkretnej i merytorycznej odpowiedzi na pytanie? Wystąpienie p. Burmistrz Tabędzkiej dostatecznie dobiło ostatnio Pani Wójcik gwoździa – AW nie znała odpowiedzi na żadne z zadanych pytań. Nic, ,wiedzy brak. Mam nadzieję, że dziś będę mogła uraczyć się kolejnym popisem niewiedzy ze strony AW. CO oczywiście wyznawcom AW nie otworzy oczu, bo tacy nie myślą, oni tylko WIERZĄ. Bezgranicznie i ślepo. Ten komentarz publikuję zaraz na facebooku, w razie usunięcia go z forum, ku chwale wolności słowa i demokracji!

  1. A jak spotkania z kandydatem Balcerkiem? Kiedy on pokaże swoje kompetencje, pochwali się wiedzą? Kiedy jemu mieszkańcy będą mogli zadać pytania? Ten komentarz chciałem wysłać do Echa Puszczykowa, bo to nasze wspólne, a nie burmistrza i jego ekipy pismo. Ale niestety, tam tylko przyjmują pochwały.

  2. do orki: oczekuję spotkania wyborczego z Panem Balcerkiem.
   Może pani orka wie, kiedy jest przewidziane?.
   Ja też chętnie zadałbym wiele pytać, choć z góry wiadomo, że byłyby retoryczne.
   Bo jak , powszechnie wiadomo, pan burmistrz milczy i nie odpowiada na żadne pytania.

 4. Ale ja nie komentuję tego, co robi Balcerek, ja w tym momencie piszę o AW. Wasza retoryka jest zabawna. Obroń MIeskzańcu brak wiedzy swojej kandydatki, a nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie. Pani Wójcik w ostatnim wywiadzie plan ze studium pomyliła. nie zna się na sprawach miasta, nie ma konkretnych ani pomyslow, ani kompetencji. Balcerek rządzi miastem i robi to dobrze, wiedzę przekuwa na czyn! a nie, jak pisał klasyk: słowa, słowa słowa…..

  1. Widzimy od lat , co robi pan burmistrz
   i mamy dość takiego zarządzania miastem, które kiedyś nazywaliśmy miastem – ogrodem.
   Dwie kadencje wystarczą.
   Bo ta trzecia kadencja zniszczy Puszczykowo i nasze dotychczasowe życie – spokojne i bezpieczne.

   1. Nie muszę nikogo bronić. Sądzę, że wystarczy pytać, a kandydatka Wójcik wyjaśni. Problem w tym, że innego kandydata nawet zapytać nie można. A podczas komisji czy sesji jego odpowiedzią na każde pytanie było „powiedz mu” i wskazywanie na swoich podwładnych. Balcerek miastem nie rządzi – rządzi Dopiewo. I dwie kadencje wystarczą.

     1. Skarbnik z Dopiewa, wiceburmistrz z Dopiewa, sekretarz miasta też spoza Puszczykowa. To najważniejsze funkcje w mieście. W rządzenie Balcerka nie wierzę, wystarczy raz go posłuchać na radzie.
      Czy różnica skąd są ci rządzący? Przecież ci przyjezdni biorą kasę i po ośmiu godzinach jadą do siebie. Problemy zostawiają w Puszczykowie, a podatki od dochodów w Dopiewie. Co ciekawe innych gonią, żeby podatki płacili w Puszczykowie.

     2. Potwierdzam, rządzi Dopiewo – widać to było na każdym posiedzeniu Rady Miasta. Pytanie mieszkańca do burmistrza – zawsze odpowiedź od któregoś Pana z Dopiewa.
      Czy nasze miasto nie stać na dobrego burmistrza i wiceburmistrza oraz skarbnika mieszkającego wśród nas? Może wtedy nie byłoby tych wszystkich głupich pomysłów, które nam fundują mieszkańcy innych gmin, nie czujący tego miasta i nie rozumiejący potrzeb jego mieszkańców.
      Do Dopiewa Panowie – rządzić u siebie , nie u nas.

     3. Dobry skarbnik? Dobre sobie.
      Może dopiero po wyborach dowiemy się , czy rzeczywiście był dobry.
      I z czym nas tutaj zostawił?

  2. Orko, a gdzie mieszkasz? A zajrzał Ci burmistrz do ogródka i powiedział, że dla Twojego dobra zabiera Ci najładniejszy kawał ogrodu na drogę lokalną, nie żadną strategiczną? Pewnie nie…

   1. I pewnie też orka nie widziała, jak pod nieobecność właścicielki nieruchomości, geodeta przeskoczył przez płot i coś tam wymierzał w celu zabrania części ogrodu przez „miasto”.
    Do tego już dochodzi. Na szczęście mieszkańcy nauczyli się bronić i zaczynają odwoływać się do wyższych instancji.
    I zaczynają wygrywać z bezdusznością i zakusami lokalnej władzy.

 5. Szanowna orko – komentuje pani komentuje, choć zarzeka się pani , jak za przeproszeniem „żaba błota”.
  Bo czymże jest stwierdzenie „Balcerek rządzi miastem i robi to dobrze, wiedzę przekuwa w czyn?”

 6. Dzień dobry. A czy Pani Kamińska, ktora kandyduje do Rady to rodzina Pana Kaminskiego od tego forum? Bo chodzą różne plotki, pewnie tak nie jest, proszę o krotka odpowiedź. Ja jestem z Puszczykówka i dlatego nie kojarzę tych koligacji.

  1. A propos .Właśnie chodzą różne plotki.
   Na Górnym Puszczykowie kandyduje Pani Barbara Kamińska.
   Czy to żona, siostra, czy kuzynka, czy szwagierka?

    1. Pani Barbara Kamińska nie jest ani siostrą, ani kuzynką, ani szwagierką czy bratową. Zbieżność nazwisk. Kandyduje z listy pana Balcerka. Proponuję głosować na pana Stalińskiego.

     1. Pan Adam Staliński zdecydowanie lepszy . Od lat zaangażowany w sprawy Puszczykowa. Prowadzi blog Aktywne Puszczykowo – można tam zajrzeć i samemu ocenić jego społeczną aktywność.
      W okręgu nr 1 na pierwszym miejscu na karcie do głosowania. Dla ludzi. Dla miasta.

      Usunęliśmy autora komentarza, gdyż komentarz nie został napisany przez Pana Adama Stalińskiego
      Redakcja

     2. Uwaga!
      niestety i w tym roku zwolennicy burmistrza Balcerka potrafią tworzyć sztuczne byty na fb czy wpisywać teksty podszywając się pod inne osoby. Robią to z kont zakładanych np. we wrześniu, opatrując je fikcyjnymi fotografiami i fikcyjnymi nazwiskami. Jedno ich łączy – sympatia do burmistrza Balcerka.

 7. A ja proponuję kandydować na Panią Kamińską. Otwarta i wykształcona. Byłam u niej na poradach prawnych w MOPS i bardzo mi pomogła. Dzięki niej uniknęłam niesłusznej egzekucji. Jest zawsze uśmiechnięta i pomocna, każdego poratuje i z każdym porozmawia. Nie omija ludzi na ulicy jak Pan Adam, z kilometra od nich stroni. Nawet się nie ukłoni. CO za różnica czy startuje od Balcerka czy od Janickiej czy od Was. Człowiek się liczy. Ja np nie popieram AW, ale kandydatka z okolic Szpitala od Pana Kamińskiego i AW mi sie podoba i na nią bym oddała głos.

  1. orka…i wszystko jasne. Reklamujesz na stronie Forum, które twoja kandydatka na radną szkaluje od kilku lat. Wiesz doskonale, że naszym kandydatem na radnego jest Pan Adam Staliński, który wykonał społecznie dla mieszkańców ogrom pracy.
   Dodatkowa informacja – prawnik jest na etacie w urzędzie, radny Musiał też prawnik.

   1. Pani Kamiński, publiczne porównywanie osoby Pani Barbary, wykształconej młodej i ambitnej osoby do przestępcy jakim jest Pan Jakub to już jest karalne. Nie pierwszy raz przekroczył pan granicę rozsądku na tym forum i przypominam panu, że to pan jako admin – redaktor jest odpowiedzialny za treści na stronie. Obrzydliwe jest to co tu jest wypisywane i publikowane. Nie ma pan za grosz wrażliwości i kultury. Jak można publikowac takie bzdury? Jak daleko jeszcze jest pan w stanie się posunąć? Sięga pan dna w swojej obrzydliwości. Nie przez przypadek pisze „pan” z małej litery, gdyż widzę że i pan stosuje takie triki do osób, których pan nie szanuje. Zrobię to i ja.

    1. Pani/e anonimie kierujący powyższą uwagę do redakcji
     Nie specjalnie rozumiem zarzut, nie rozumiem gdzie znalazło się porównanie. Po pierwsze to nie ja napisałem komentarz. Po drugie, nie widzę tam porównania, jest tylko stwierdzenie oczywistego faktu, że jakieś osoby są prawnikami . To taka drobna uwaga logiczna. Gdyby ktoś napisał, że oboje są ludźmi też byłoby obraźliwe?
     Na koniec: nie chciałbym robić za adwokata, ale pan Musiał nie jest osobą skazaną prawomocnym wyrokiem, więc nazywanie go przestępcą jest w stosunku do niego niesprawiedliwe i nieuprawnione.
     Co do argumentów ad personam – pozostawię je do oceny dla czytelników.

     1. Udaje Pan? Czy nie czyta postów ze zrozumieniem? Cała ta konwersacja dotyczyła Pani Barbary, jak więc pan czyta? To jest tylko wycinek z tego. Po raz kolejny ktoś tłumaczy panu, że nie ma znaczenia, czy pan wypisuje te bzdury, czy pan je publikuje. Pana forum – pan jest odpowiedzialny za treść i to reguluje prawo. Jest pan wspolodpowiedzialny za tresci na stronie czy sie to panu podoba czy nie. I tyle w temacie. Kończę z panem dyskusje, ktora do nieczego nie prowadzi. Beton.

     2. Szanowna Pani
      publikuje tutaj Pani komentarze (choć nikt o to Panią nie prosi), nieraz bardzo ostre i dotykające innych. Podobnie na facebooku. Czy Pani za te słowa nie ponosi odpowiedzialności? Rekonesans się nie udał?
      Obłuda nie zna granic.

 8. Co do pani Basi to prawda, ale co do pana Adama to nieprawda. Nie stroni od ludzi, tylko jeździ na rowerze i musi uważać, żeby kogoś nie potrącić. Orko, przeczytaj Jego wypowiedzi na AKTYWNYM PUSZCZYKOWIE. Dowiedz się, co zrobił, jak pisze. Rozmawiałaś z Nim? Zadałaś sobie ten trud? Bo ja tak. Umie słuchać może bez uśmiechu, ale za to bardzo uważnie i zawsze reaguje na sugestie, Choć nie był radnym, był obecny na każdym – podkreślam – każdym spotkaniu dotyczącym naszego okręgu, na którym ja i moi znajomi również byli. Samymi uśmiechami nic nie zdziałamy. Osobiście nic nie mam do pani Basi, znam Ją od dziecka, znam i szanuję jej rodziców.

  1. Czy ja śnię?????????Pan Adam musi uważać,żeby kogoś nie potrącić i dlatego nie mówi dzień dobry??????Pan Adam nie mówi dzień dobry NIGDY!!!!!!!!niewazne czy idzie pieszo czy jedzie rowerem,dodatkowo jak na kogoś minąć na chodniku,to z niego schodzi i omija szerokim łukiem.proszę sobie popierać kogo Pani ma ochotę,ale proszę nie pisać bredni!ja jeżdżę na rowerze,mówią ludziom dzień dobry i wypadku nie miałam.idtnueje cis takiego hak kultura osobista,której niektórym poprostu brak

   1. Widać zupełnie nie znasz, ręce opadają, pana Adama…Zachęcam do poznania Go osobiście. Jest bardzo dobrze wychowany, że tak powiem.

   2. A ja znam Pana Adama Stalińskiego jako mądrego, kulturalnego młodego człowieka. Niektórym, jak widać, z nim nie ” po drodze”, więc wypisują takie bzdury.
    Jak oceniam takie wpisy szkalujące innych ?
    Pominę milczeniem.
    Z jednym się zgadzam – ręce opadają.

 9. Ufff. To dobrze, ze ta pani Kaminska to nie rodzina, bo znajomi z Tenisowej sie obawiali, a slyszeli o pani Kaminskiej wiele dobrego u siebie i chcą dać jej szansę. A nie mają dobrego zdania o radnej Wojcik. Pan Adam o sobie napisal sam hehe. Samochwala w kącie stala. Zartuje. Wszystkich forumowiczow pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz. Ja popieram Panią od Was, ze szpitala. Mila i uprzejma. Moze zmieni moj okreg. 🙂 kazdy wybiera sam, kandydat kandydatowi nierowny. Pozdrawiam.

  1. Ja nie słyszałem o p.B.Kamińskiej nic dobrego, za to czytałem wiele brzydkich wypowiedzi na fb.

  2. Niestety Pani Basia jest osobą zakłamaną i bardzo brzydko hejtowała na fb, ale wtedy była Bachą Zuzą, póżniej Bachą Kamińską teraz Basią Kamińską. A swoje komentarze pousuwała

   1. A co, prawdę Wam napisała i nie spodobało się takie „shejtowanie”? Nie potraficie zniesc krytyki. Jak was gdzies opisza paroma slowami prawdy, od razu ktos jest nazywany „hejterem”. A o stalinskim piszecie, ze jak sie komus ukloni to az z rowera zleci. Dno. I to nie ona usunela swoje wpisy, ale Kaminski usunal!!! Usuwa wszystko co mu na facebooku nie pasuje. To pewnie tez usunie – ale zrobie sobie zdjecie, w razie czego. Dno dno. Jak sie ktos z wami nie zgodzi to hejter- wief i ja teraz zostane hejterem. Czad.

 10. Nie widzialam nigdy brzydkich wpisów, właśnie mądre i racjonalne. Takie trzeźwe. Pytalam tylko o pokrewienstwo, nie bede sie z Panem klocic. Wolę osobiscie powiedziec komus, ze cos mi sie nie podoba niz pisac to w sieci. Tak mądrzej chyba. Ps. Chyba da sie
  Jechac rowerem i witac z ludzmi. ;)) zostawmy temat, ide do pracy, pozdrawiam. A zreszta artykul
  Jest o panu ryglewiczu wiec mu tu nie zabierajmy przestrzeni. Pozdrawiam
  Forumowiczow i do zobaczenia przy urnie 🙂 powodzenia, niech wygra ten , kto zostanie wybrany. 😉

 11. Niestety , z powodu choroby nie mogłam uczestniczyć , ale mam pytanie : czy ktoś , a może Pani kandydatka na burmistrza , na dzisiejszym spotkaniu poruszył temat powietrza w Puszczykowie ? Dzisiaj o godz. 19.30 stacja na Kasztanowej podała : ( w aplikacji mobilnej) PM2,5 – 440 % PM10 – 246 % , stacja na Ratajskiego PM2,5 – 652% PM10 – 398 % , dla porównania wyniki w Poznaniu czy Katowicach !!!! nie przekraczają 80 %. Czy ktoś z obecnych kandydatów ma w programie wyborczym walkę ze smrodem ?? , bo ulotek nie roznoszą jak do tej pory.

   1. Mało się o tym na forum mówi , dużo się mówi o Balcerku i obecnych radnych ( krytycznie) , albo o Pani Basi , Panu Adamie , Panu czy Pani XX YY ZZ , powiedzieli i nie powiedzieli , a co mnie to obchodzi . Państwo zniżacie się do poziomu PO , mnie interesują konkrety.

    1. Ponieważ obecni radni kandydujący na następną kadencję nic o sobie nie mówią, my mówimy o nich. O ich obietnicach , na podstawie których zostali wybrani oraz oceniamy ich „dokonania” w ostatnich 4 latach, a czasami i w dłuższej perspektywie czasowej.

     1. Nieładnie jest mówić o kimś , lepiej o sobie. Obietnice wyborcze wszyscy znamy „dokonania” też umiemy ocenić sami. Ciekawa jestem czy kandydatka AW i kandydaci na radnych mają „opracowane” strategie finansowe i uwarunkowania zewnętrzne (niezależne od władz lokalnych) na swoje obietnice. Nie sądzę żeby obecni radni nie mieli woli spełnienia swoich tylko po prostu nie było takiej możliwości. Zobaczymy za cztery lata czy Pani AW i jej kandydaci spełnią swoje jeżeli mieszkańcy im zaufają , w co wątpię .Może być tak ,że na obietnice „piniędzy nie ma i nie będzie”.

    2. Helena tak to już działają nowe media. A co do jakości powietrza to z materiałów wyborczych KW Agaty Wójcik wynika, że ten problem jest jednym z priorytetów. Legenda miejska natomiast mówi, że rok temu w listopadzie kiedy jednego dnia przekroczona została chyba dla wszystkich wartość krytyczna, rozdzwonili się mieszkańcy na telefon zarządzania kryzysowego Miasta Puszczykowo. Ponoć sam Burmistrz Balcerek wyszedł i za pomocą czujnika w jaki wyposażyła go natura (nos) orzekł, że nic nie czuje i nie odwoła zajęć na dworze w szkołach … tyle legend. A tak serio (choć w każdej legendzie jest ziarno prawdy) to obecnie każdy z komitetów deklaruje walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Helena a jakie są twoje propozycje? Może warto je upublicznić aby A. Wójcik lub A. Balcerek mogli wykorzystać wiedzę i pomysły innych?

    3. Pani Heleno, dzisiaj przez długi czas dyskutowałam na ten temat na Facebooku. Możemy rozprawić sie ze smogiem w stosunkowo krótkim czasie. Wszystko zależy od piorytetów, które przyjmiemy. Proszę spojrzeć na działania miasta Krakowa od 2011, czyli od rozpoczęcia programu ograniczania niskiej emisji dla Krakowa.
     Potrafili przegłosować swoje ustawy, wprowadzili program zmian, zrobili spis lokalizacji pieców, rozmawiali indywidualnie z mieszkańcem, założyli Punkt Informacyjno – Doradczy dotyczący Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa, wcześnie dopłaty do wymiany pieca wynosiły 100% Obecnie 80%
     Póki mamy domy ogrzewane węglem zapraszam na rynek 20 paździrnika na darmowy pokaz bezdymnego spalania.

     1. Droga Pani , na pokaz bezdymnego spalania zapraszam „kopciuchów” , ja ogrzewam gazem od 18 lat , wówczas priorytetem była ochrona powietrza i środowiska WPN
      ( odpisy podatkowe m/innymi na gazociąg ) , gdzie się podziała przez te lata troska władz i mieszkańców o środowisko , prawdopodobnie uleciała z dymem.

     2. I dodam , 10.10.2018 godz. 21.00 czujnik na ul.Kasztanowej pomiar PM2,5- 896 % PM10 – 512 % , lepiej nie wychodzić z domu mieszkając w otulinie WPN. ( polecam na smartfona aplikację „kanarek” ) . Za niedługo mieszkając w mieście ogrodzie wszyscy będziemy chorzy na POCHP. Czy wzorem Krakowa , o którym Pani wspomina , jest w naszym mieście jakiś PROGRAM ZMIAN , bo nie słyszałam.

     3. Proszę Pani ja też ogrzewam gazem , mieszkami na dole i też nie mogę oddychać. Powietrze jest gorsze niż w Poznaniu, Niestety sąsiedzi palą pociętymi meblami, czasem plastikami, podkładami kolejowymi. A wie Pani dlaczego burmistrz z tym nic nie robi, bo by stracił wyborców swoich i na pewno po wyborach nic nie zrobi. On musi być dwie kadencje aby przetrwać do emerytury, no może półtora.

     4. Oo, widać, że (…) red. spać poszło i wypaliło, co było do wypalenia, bo o 23.57 tylko 200% normy PM2,5 – naprawdę dop…lic się do kieszeni i mandaty łupac, może to by tych potrncjalnyvh MORDERCÓW czegos nauczylo… sorry, spokojniej się nie da.

     5. Pani Heleno, ja także ogrzewam dom gazem.
      Każdy z nas i Pani także może zrobić cokolwiek dla poprawy powietrza. Proszę na pokaz zaprosić palących w piecu sąsiadów lub znajomych. Wystarczy napisać karteczkę i wrzucić do skrzynki. O godzinie pokazu poinformuję jak tylko będę wiedziała.

     6. Pokaz prawidłowego, bezdymnego spalania węgla metodą od góry
      odbędzie się w sobotę 20 października o godz.11.00 na rynku.

      Proszę o wyrozumiałość, będę o tym przypominać 🙂

 12. Pani kandydatka na Burmistrza nie poruszyła zbyt wielu tematów, ponieważ bardzo szybko wyszła. Pokazała w ten sposób swoje oddanie i szacunek dla mieszkańców. Oczywiście spotkanie kółka wzajemnej adoracji było ważniejsze niż siedzenie i sluchanie pytań.

  1. Marian chyba był na innym spotkaniu i w innym towarzystwie. Spotkanie bardzo dobre, w spokojnej atmosferze i dużo ciekawych pomysłów na rozwiązanie problemów Puszczykowa. Brawo!

  2. Marian, byłem na tym spotkaniu i myślę, że kandydatka Wójcik odpowiedziała na wszystkie zadane jej pytania. Marian a jakich pytań nie udało ci się zadać albo na jakie nie uzyskałeś odpowiedzi?

  3. Zapomniałem dodać, że Kandydatka na burmistrza Agata Wójcik jak na kapitana przystało wyszła jako ostatnia po 3 godzinach spotkania..

  4. Pani Agata Wójcik kandydatka na burmistrza pożegnała gości i wyszła ze spotkania na końcu.

 13. Marian, a gdzie zbiera się, jak to ślicznie określasz „kółko wzajemnej adoracji” burmistrza Balcerka ?
  Na Podleśnej, czy na Chrobrego?

 14. Na spotkaniu wyborczym z Panią Agatą Wójcik poruszono wiele tematów nurtujących mieszkańców Puszczykowa. Wśród nich pojawił się także problem wieszania banerów Pana Balcerka na cudzych płotach bez zgody właścicieli posesji.

  Pytanie do Komitetu Razem dla Puszczykowa i kandydata na burmistrza naszego miasta:

  czy to właściwe postępowanie?
  Dla mnie to sięganie po cudzą własność.

  1. Zwracam się do wszystkich o zwrócienie uwagi na banery przedwyborcze – paradoksalnie pokazały prawdę!
   Niektóre postacie – abstrahując oczywiście od dokonań – przemawiają do nas jako wypudrowane, być może podretuszowane „KENY”, w garniturkach, jak z żurnala…
   To stara zasada socjotechniczna, znana od dawna na całym świecie – „ładne i kolorowe” sprzedaje się lepiej”…Specjaliści ciężko pracują nad wizerunkiem…
   Szkoda tylko, że nie pracują nad wizerunkiem naszego miasta, które ostatnio w Polsce staje się w sławne z racji wychodzących tu „kwiatków” i aktywności mieszkańców w walce z „betonizacją” – dosłownie i w przenośni…
   Ale w Puszczykowie nie damy się nabrać na te marketingowe sztuczki.
   Kandydaci na skromniejszych banerach i plakatach, z wolą działania, pomysłami, zasadami etycznymi, a przede wszystkim, którzy udowodnili w przeszłości, że nie boją sie sprzeciwić większości i są z mieszkańcami – to jest prawdziwa wartość. Nic bez nas!
   Pani Agato, powodzenia!

   1. To prawda ,niektórzy kandydaci są bardzo podrasowani. (…)red.

    Najsmutniejsze jest jednak to , że ludzie boją się udostępniać płoty komitetowi Dla Ludzi Dla Miasta, boją się konsekwencji i to nie jest żart. Dają nawet przykłady.

    Balcerek za to zalał miasto banerami, nigdy tego nie było, nawet na bocznych ulicach, a przecież co miesiąc był w Echu. Nawet na płotach mienia komunalnego jego kandydaci wiszą.

    Niestety z kolei niektórzy kierują się zasadą, że jak ktoś znany w społeczności powiesił baner to będzie na Balcerka głosował a tak nie jest w wielu przypadkach, po prostu się boją odmówić burmistrzowi.

  2. Rzeczywiście jest tak, że czytając tutejsze wpisy, chwilami ręce opadają.
   Najsmutniejsze jest to, że ci, którzy zarzucają forumowiczom tzw. hejt , wypisują obraźliwe komentarze, i tym samym , sami go tutaj tworzą.
   Smutne jest to, że często piszą nieprawdę i wprowadzają czytających w błąd, np. niejaki Marian , który wprost kłamie o spotkaniu Pani Agaty Wójcik z wyborcami/ czyt. powyżej/.
   Pani Agata Wójcik nie boi się spotkań z ludźmi i, rozmawia z nimi, odpowiada na zadawane pytania, słucha e4go, co inni mają do powiedzenia.
   Kandydaci na radnych z Komitetu Dla ludzi. Dla miasta. też są do dyspozycji wyborców.
   Ze strony innych komitetów żadnej aktywności – brak spotkań z mieszkańcami, strach przed rozmową?
   Wśród uczestników spotkania wyborczego Pani Agaty Wójcik , które odbyło się w dniu wczorajszym w Szafonierze, dostrzegłam przedstawicieli innych komitetów. Żaden z nich nie zadał żadnego pytania kandydatce na burmistrza.
   A przecież była to okazja, by porozmawiać o tym, co nas łączy, a co dzieli. Była możliwość prowadzenia merytorycznej dyskusji. Przedstawiciele innych komitetów tego nie wykorzystali. Dlaczego?
   Odpowiedź nasuwa się sama – lepiej sobie „pohejtować” w internecie i pisać np. o kółku wzajemnej adoracji.
   A szkoda i… w tym momencie rzeczywiście ręce opadają.

   1. Pani Delilah, coś chyba leży na wątrobie, jakieś urazy osobiste, tyle już tu wylanych żółci na innych, po co?
    Skoro mówi Pani, że ktoś był z konkurencyjnego komitetu to chyba lepiej było dla gospodarzy, że goście zachowali się kulturalnie i nie odzywali się. Mogliby zadać niewygodne, ale ważne dla nich pytanie, jak ostatnio Małgosia Ornoch, mogliby skupić na sobie uwagę, a to nie ich spotkanie. Zachowali się kulturalnie, a Pani robi z tego problem. Czy próbowała Pani ich namówić, aby zagłosowali na Agatę Wójcik? Myślę, że właśnie po to tam przyszli! 🙂 Wiele osób nie wie czy ma głosować za Agatą Wójcik czy za Andrzejem Balcerkiem w Puszczykowie – nie są przekonani do Agaty, więc skoro Pani zależy na wygranej Wójcik to powinna zrobić Pani wszystko, aby gości powitać, zachęcić do oddania głosu i przekonać, że to jest najlepsza kandydatka, bo oni przekonani i dobrze potraktowani zaręczam, że namówiliby kolejnych. Skoro namawiają na oddanie głosu na siebie to naturalnie mają pytania na kogo lepiej głosować. Tak się składa, że rozmawiałam wczoraj i z Iwonką Janicką i ze Zbyszkiem Cichockim – nie odebrałam ich jako konkurencję dla Pani Agaty! Trzymam za nich kciuki. Mogą konkurować w swoich okręgach, ale to wartościowe osoby i czy od Agaty Wójcik czy z Kocham Puszczykowo to będzie super. Wolałabym Pana Zbyszka w radzie aniżeli Tomasza Potockiego, więc o co te dąsy 🙂
    Zalecam zmianę strategii póki jeszcze można. Zamiast szczerzyć kły w złości, warto faktycznie uśmiechnąć się i zachęcić do głosowania na Agatę. KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!

    1. do A: nie mam żadnych animozji osobistych. Nie szczerzę kłów. Zawsze staram się być uśmiechnięta.
     Zbyszka Cichockiego popieram – zdecydowanie jestem za tym, by wygrał z Panem Tomaszem Potockim. I pomogę mu, na miarę swoich skromnych możliwości.
     Innych też do tego zachęcam.
     Co do Pani Iwony Janickiej , jako pełnomocnika Komitetu Kocham Puszczykowo,
     oczekuję jej reakcji na pismo skierowane do niej od pełnomocnika Komitetu Dla ludzi. Dla miasta.
     Szkoda, że Pani Iwona Janicka nie skorzystała z okazji, by wyjaśnić bulwersującą ,nie tylko mnie, opisywaną i tutaj sytuację dotyczącą niszczenia materiałów wyborczych naszej kandydatki na burmistrza Puszczykowa i jej kandydatów na radnych.
     Ale cały czas mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja – może na następnym spotkaniu.

     1. Pani Delilah, niech Pani do niej zadzwoni i z nią porozmawia, a nie pomawia na forum 🙂 Może nawet nie wie, że Pani się tu rozpisuje i ma do niej jakieś pretensje? Pomyślała Pani o tym?

     2. Wpis na stronie Pani Iwonki:

      Z przykrością obserwuję, że praktycznie w całym kraju niszczone są materiały wyborcze wielu kandydatów/kandydatek, którzy podjęli się wysiłku i startu w wyborach samorządowych. Informują o tym sami kandydaci, ale też są liczne doniesienia medialne na ten temat. Niechęć do polityki mnie nie zaskakuje, ale może martwić niechęć i agresja wobec sąsiadów w naszych małych społecznościach. Tu pracujemy, działamy i mieszkamy – wspólnie żyjemy.

      W mojej małej miejscowości wiele plakatów obywatelskiego komitetu wyborczego wyborców Kocham Puszczykowo zostało w całości zalepionych innymi, pomimo, że zgodnie z przepisami podlegają ochronie prawnej. Po kilku dniach okazuje się, że i inne komitety w Puszczykowie spotkały się z agresją – zniszczone ulotki, banery, plakaty.

      KWW Kocham Puszczykowo ma ogromny szacunek dla każdej osoby, która zdecydowała się na start w wyborach samorządowych i takie sygnały odnotowujemy z żalem. Liczymy, że wspólnie uda nam się przełamać tę falę złych emocji i kolejne dni kampanii wyborczej będą już tylko pozytywne – czego sobie, innym kandydatom i kandydatkom oraz naszym współmieszkańcom serdecznie życzymy! 🙂

      Iwona Janicka
      KWW Kocham Puszczykowo

     3. Cały czas Pani nie odpowiedziała – czy próbowała Pani ich zachęcać do oddania głosu i poparcia Agaty Wójcik??

    2. Do A. piszącej
     Cały czas Pani nie odpowiedziała – czy próbowała Pani ich zachęcać do oddania głosu i poparcia Agaty Wójcik??
     Wszyscy sympatycy zmiany na stanowisku burmistrza od zwykłego mieszkańca, po kandydatów na radnych naszego komitetu zachęcają do oddania głosu i poparcia Agaty Wójcik, więc skąd to pytanie?
     Delilah dobrze pisze (pominę nazwisko) kandydatka na radną z RdP milczała na spotkaniu, dziś obmawia na fb. Cieszyłabym się nie tylko ja, gdyby ta osoba przyszła i zadała niewygodne pytanie. Postarabym się nawet zrozumieć dlaczego nie zadaje niewygodnych pytań burmistrzowi i jego kandydatom na radnych, pewnie wszystko wg niej jest w porządku.
     Iwonka Janicka i ze Zbyszek Cichocki nie mogą być konkurencją dla Pani Agaty Wójcik, są kandydatami na radnych, nie na burmistrza.
     Zachęcam panią do przyjścia w następny czwartek do Szafoniery i zadawania pytań, Pani Agata jak zawsze chętnie na nie odpowie.

     1. Poprawka – kandydatka na radną , o której mowa powyżej nie jest z komitetu
      RdP, ale z Kocham Puszczykowo.
      Ale że milczała i nie zadała żadnego pytania podczas 3- godzinnego spotkania to prawda.

    3. Dopiero teraz odkryłam taki kwiatek pani A. – Pani Delilah, niech Pani do niej zadzwoni i z nią porozmawia, a nie pomawia na forum. Droga pani, ale to pani pomawia ją, a nie ona kogokolwiek. Nie znam Delilah i nie jestem je koleżanką, tak na wszelki wypadek.

 15. Szanowni Państwo,
  Pani Agata Wójcik wyszła ze spotkania przedwyborczego jako ostatnia razem z kandydatami na radnych.
  Po wszystkich zaproszonych gościach.

  Uważamy, że odpowiedzi na zadawane pytania ze strony gości były za równo przez panią Agatę Wójcik jak i kandydatów na radnych, np. Renaty Kawalec, Barbary Mulczyńskiej, Wiesławy Grycza, Magdaleny Kamińskiej, Marka Błajeckiego, Andrzeja Rychlewskiego merytoryczne, jasne i precyzyjne.
  Goście żywo uczestniczyli w dyskusji.

  Bardzo prosimy o nie wprowadzanie w błąd czytelników Forum Puszczykowo oraz o nie wysuwanie pomówień.

  Serdecznie zapraszamy na kolejne, już ostatnie spotkanie w czwartek 18 pażdziernika o godzinie 18:00 w Szafonierze

  Zapraszamy Państwa do śledzenia strony Komitetu Wyborczego Wyborców Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta pod poniższym adresem na portalu społecznościowym Facebook.
  https://www.facebook.com/AgataWojcikDlaLudziDlaMiasta/

  Dla osób nie posiadających konta FB przygotowana jest strona internetowa https://www.kwwagatywojcik.pl/.
  (niestety pracujemy jeszcze nad wersją mobilną, za utrudnienia więc przepraszamy)

  Dziękuję,
  pełnomocnik wyborczy KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta

 16. Kolejne spotkanie z wyborcami dla mieszkańców Puszczykowa organizowane przez Komitet Agaty Wójcik Dla ludzi. Dla miasta
  18 października / czwartek/ godz. 18.00 w Szafonierze.
  Serdecznie zapraszamy.

 17. A kiedy odbędzie się spotkanie z wyborcami KWW Kocham Puszczykowo?
  My też kochamy nasze miasto i chętnie przyjdziemy.
  Może informacja do nas nie dotarła, więc prosimy o podanie terminu na tej stronie.

 18. Pani Janicka , w mojej ocenie, jest osobą rozsądną i na pewno już wie ,na kogo zagłosować.
  Ma do wyboru tylko dwie kandydatury na burmistrza, jak zresztą, każdy z nas.
  Albo – albo.
  Rozmawiam z wieloma osobami. głównie z tymi, które chcą rozmawiać.
  Nie wyróżniam żadnej z nich. Nie wydzwaniam do nikogo.
  Dlaczego akurat mam dzwonić do Pani Janickiej ? Zresztą nawet nie mam do niej telefonu.
  Nie należy do grona moich znajomych. Do mojego kółka adoracji też nie.
  Nie bardzo rozumiem, po co te propozycje .Czemu one mają służyć?
  Zamykam temat Pani Janickiej na tym forum.
  Więcej w jej sprawie nie zabiorę głosu.

 19. To już jest horror na naszych ulicach, gdzie nie spojrzeć
  Balcerek i jego kandydaci, otwierasz lodówkę Balcerek.Czy tak się boi, że nawet wiesza się na niektórych płotach podobno bez zgody właściciela. Taka desperacja, taki bogaty komitet, taki rozmach????
  Ciekawe jakie jeszcze wsparcie dostanie od niejakiego dur’a,kogo jeszcze obrzucą czarną propagandą?
  A ciekawe też kiedy p. kandydat Balcerek spotka się z mieszkańcami?
  Zaznaczam że nie jestem póki co wyborcą AW., żeby było jasne.

 20. No jak dla mnie to z lodówki wyskakje Pani Agata i forum adoracji, wszystkie komentarze które nie są pochwałą to pomówienia i insynuacje xd Nigdy nie miałem nic personalnie do Pani Agaty, ale przez to forum zmieniłem zdanie, ludzie ile można. Co za dużo to niezdorwo

  1. Franek ta strona jest stroną Zielonych, chcąc poczytać peany pochwalne o burmistrzu i jego kandydatach czytaj Echo, dostajesz je za nasze pieniądze i sponsorowany Głos.

   1. Chcę czytać konkrety, a do tej pory Wasi zieloni żadnych nie przedstawili.
    A po całym Zielonym Puszczykowie już krąży historia o tym jak Państwa kandydatka na Burmistrza potraktowała mieszkańców podczas ostatniego dyżuru. Myślałem, że na Forum poruszane są tematy ważne dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko Zielonych jak wyzej wspomniano.
    Stronniczość jak się patrzy.

    1. Panie Franku, dziękuję za zainteresowanie programem Zielonych.
     Proszę zajrzeć na stronę https://www.kwwagatywojcik.pl/, jak i do skrzynki pocztowej – ulotki roznoszone są od dłuższego czasu. Jeśli by Pan nie dostawał ulotek, proszę napisać.
     Pozdrawiam

  2. Tak Panie Franku co za dużo to nie zdrowo – 8 lat Pana Balcerka zdecydowanie wystarczy. Pora na powiew świeżości i zmianę.
   Bo po kolejnych 5 latach Pana Andrzeja miasta nie poznamy. Co było każdy widzi buta i ignorowanie mieszkańców, perfidne kłamanie…. CZAS NA ZMIANĘ
   Co do plakatów to Pan burmistrz osobiście
   jeździł i robił rekonesans gdzie są plakaty konkurencji i się wieszał. Więc myślę że to wielka ściema że ludzie sami dzwonili że chcą Pana Balcerka powiesić na swoim płocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.