Od początku roku naszą darmową dla pasażerów linię autobusową nr 695 obsługuje puszczykowska firma pana Bobrowskiego.  Busiki i obsługa tej firmy zastąpiły dotychczasowy tabor i kierowców przedsiębiorcy z Dopiewa.  Sądzę, że zgodzą się ze mną wszyscy korzystający z tej możliwości transportu po Puszczykowie, że nastąpiła tu dobra, moim zdaniem bardzo dobra zmiana.  Korzystałem czasami z busów poprzedników i korzystam z obsługi nowego przewoźnika.  Wystarczy wejść do busa, żeby zobaczyć kolosalną różnicę.  Mocno wysłużone, zniszczone, nieestetyczne wewnątrz, a czasami zwyczajnie brudne dopiewskie busiki, zastąpione zostały przez czyste i wygodne busy, które teraz  przewożą mieszkańców.

Zawsze byliśmy admiratorami bezpłatnej miejskiej komunikacji, która jeśli będzie dobrze zorganizowana i tak estetyczna jak obecnie, służyć będzie i tym starszym i tym młodszym mieszkańcom naszego miasta,powoli zmieni nasze nawyki.  Łatwiej będzie nam odstawić nasze samochody i skorzystać z publicznej komunikacji,  Tak wiele narzekamy wszyscy na jakość powietrza w Puszczykowie, ale jako kierowcy musimy być świadomi, że również przyczyniamy się do jego zanieczyszczenia.  Dlatego  dobrze zorganizowany transport publiczny zapewne mógłby „odciążyć” nasze prywatne auta i ulżyłby puszczykowskiemu powietrzu.  Warto, aby busy te jeździły również w soboty, choćby w godzinach, gdy bardzo wielu mieszkańców udaje się na zakupy.  Nie wszyscy mają przecież auta, a korzystać z rowerów o tej porze roku czy w deszczowe dni nie każdy chce i lubi.  Do szpitala, szkoły, na zakupy w mieście publicznym, miejskim transportem!

Namawiamy miejskie władze: skorzystajcie z wiedzy fachowców i dobrze zorganizujcie ten transport, a wielu z tych, którzy obecnie zmuszeni są korzystać z prywatnych samochodów, pozostawi je w garażu.  Poza tym bezpłatne dla pasażerów nie znaczy przecież bezkosztowo.  Skoro wydajemy publiczne środki, niech będą one dobrze wydane.

Krzysztof J. Kamiński

Komentarzy: 5 o “Dobra zmiana

 1. Bardzo ubolewam nad zmianą godzin busika. Dzieci ze Starego Puszczykowa zaczynając lekcje o 7:55 jeździły przed zmianą godzin rozkładu busikiem o 7:45 a teraz niestety busik na Starym jest 7:54 ( minutę przed rozpoczęciem lekcji). Również brakuje BUSIKA po godzinie 8:00 w kierunku z dolnego na górne

  Ps. Uchował się jeden Pan z Dopiewskiej lini który jeździ teraz na NASZYM busiku i niestety jeździ jak WARIAT.
  Reszta kierowców bez zastrzeżeń.

  1. Kobieto co to znaczy że jeżdzi jak wariat ? Rzucasz oskarżeńia a kierowca ma problemy .

   ps .Kierowca jest mieszkańcem Puszczykowa

 2. Po likwidacji przez „Wolny Rynek” firmy EKO i jej autobusów do Poznania wnoszę o poszerzenie transportu autobusowego do Dębca w Poznaniu przez całą dobę. Nawet, gdyby miały być, co uważam za normalne biletowane. Zmniejszy się znacznie ruch samochodowy, bo na komunikację kolejową liczyć niestety nie można.

  1. Proszę o doprecyzowanie w jakim sensie „na komunikację kolejową liczyć niestety nie można”. Twierdzenie to trąci tradycyjnym, nie zawsze uzasadnionym psioczeniem na wszystko co wiąże się z transportem kolejowym.

   1. Ostatnio notoryczne spóźnienia pociągów w kierunku Poznania – ciężko zaplanować dojazd do pracy gdy nie wiesz , o której pojawisz się za biurkiem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.