Wybory blisko, więc jeśli jeszcze ktoś nie podjął decyzji na kogo głosować, dziś podpowiadam.  Zachęcaliśmy do głosowania na panią Agatę Wójcik, ale jeśli ktoś ma wątpliwości, dziś o tym dlaczego warto zagłosować na pana Balcerka.  Uśmiecha się on i jego kandydaci z wszechobecnych jego banerów.  Brak mi może trochę banerów z uśmiechami skarbnika, wiceburmistrza, sekretarza miasta i głównego propagandzisty z Echa Puszczykowa.  Dlaczego ich burmistrz na czas wyborów schował, nie wiadomo, ale chyba ich się nie wstydzi?  Może uznał, że to nie nasi sąsiedzi, więc ich twarze nic nam nie powiedzą?  Nie zorganizował spotkania z wyborcami, bo najlepiej na wszelkich spotkaniach z mieszkańcami mówią za niego inni.  Pozostaje więc nam tylko uśmiech na banerach i moje starania o jego reelekcję.

Dwadzieścia powodów, żeby głosować na Andrzeja Balcerka:

 1. Jeśli chcesz, aby Puszczykowo straciło swój wyjątkowy charakter, żeby śladem lasu na tyłach Klasztornej, wycięto kolejny las ( choćby ten przy Wspólnej)  – głosuj na Andrzeja.  Ogłoszenia o sprzedaży tego terenu pod działki budowlane już krążą po internecie.
 2. Jeśli drzewa w Puszczykowie dawno już Ciebie znudziły, jeśli uważasz, że należy je w Puszczykowie wycinać (choćby na Grobli), a jak się w Puszczykowie drzewa sadzi, to trzeba pozwolić im uschnąć,  tak jak te, które posadzono na Studziennej czy Poznańskiej, choć sporo za nie w podatkach zapłaciłeś- głosuj na ekipę Andrzeja, nie zawiodą.
 3. Jeśli chcesz, aby miasto dalej się zadłużało, aby burmistrz mówił, że długi jego poprzednika były niedobre, a jego są OK – głosuj na Balcerka.  W tym roku zaplanowano wzrost długo o 1,5 mln zł.  Pamiętaj tylko, że obsługa długów miasta kosztuje nas w każdym roku jego kadencji średnio ok. 400 tys. zł.  On długi zaciągnie, Ty i Twoje dzieci je będziecie spłacać.
 4. Jeśli chcesz zmienić hobby i zamiast jeździć na rowerze i wieczory spędzać na oglądaniu kanałów sportowych,  a zacząć spędzać popołudnia i wieczory na studiowaniu projektów planów zagospodarowania i stać się w tej dziedzinie specjalistą – głosuj na Andrzeja Balcerka.  Dołączysz do wcale licznego już grona mieszkańców, którzy musieli wgłębić się w ustawy i rozporządzenia o zagospodarowaniu przestrzennym.  Cenna wiedza, potrzebna mieszkańcom Puszczykowa.
 5. Jeśli uważasz, że po naszym mieście samochody jeżdżą za wolno, że za mało widzisz na naszych ulicach TIRów i tranzyt przez Puszczykowo to coś czego Tobie brakuje – głosuj na Andrzeja.  Nie zawiedzie Ciebie i w tym zakresie.
 6. Jeśli chcesz głosować na gospodarza, który najpierw wydaje kilkaset tysięcy złotych na remont sali, a niedługo później ją rozbiera – głosuj na ekipę Balcerka. Oni wiedzą jak wydać Twoje pieniądze.  Andrzej to biznesmen z dużym doświadczeniem.
 7. Jeśli obiecuje ktoś Tobie, że nie podniesie podatków, ale nie wspomina, że płacisz stawki maksymalne, albo mniejsze o kilka groszy od maksymalnych, określonych przez rozporządzenie to musi to być Andrzej – głosuj na niego.
 8. Jeśli uważasz, że Puszczykowo to takie miasto które nie może rządzić się samo, którego wiceburmistrzem musi być ktoś z Dopiewa, którego finansami musi rządzić ktoś z poza Puszczykowa, sekretarzem miasta musi być ktoś z poza naszego miasta, nawet redaktorem Echa Puszczykowa nie może być ktoś z Puszczykowa, a jest ktoś, kto  musi przepraszać publicznie za pisanie nieprawdy – głosuj na Andrzeja.  Zadbaj o to, aby ludzie przysłani nam w desancie nie zostali bezrobotnymi.  Postaraj się, aby mieli dobrze płatną pracę z Twoich podatków, choć sami podatki płacą poza Puszczykowem.
 9. Jeśli chcesz straży miejskiej, takiej jak ta obecna – głosuj na Andrzeja Balcerka.  Przez następne pięć lat nic się w jej postępowaniu nie zmieni.
 10. Jeśli uważasz, że etyczne jest, aby miejskie finanse prowadzone były przez bank mieszczący się w budynku należącym do burmistrza – głosuj na Balcerka.
 11. Chcesz żyć w stresie – zamieszkaj w dawnym hotelu pielęgniarek przy Kraszewskiego. Władze spółki zapewnią Tobie ciągły strach o to gdzie będziesz mieszkał, a władze miasta spokojnie pozwolą się Tobie denerwować.  Głosuj na Andrzeja Balcerka – nic się nie zmieni, stresik gwarantowany.
 12. Jeśli chcesz mieszkać w wyjątkowym mieście, w którym miasto funduje darmowy przejazd autobusikiem linii 695, ale w którym rozkład jazdy jest zagadką nawet dla kierowców – głosuj na ekipę Andrzeja.  Oni  gwarantują oprócz darmowego przejazdu, daremne oczekiwanie na przyjazd autobusu, bo co chwila zmienia się rozkład jego jazdy.
 13. Jeśli czujesz, że Twój ogród jest za duży i chętnie przeznaczysz go na poszerzenie jezdni – głosuj na Andrzeja Balcerka.  Miasto się dzięki Tobie rozwinie, a deweloper łatwiej dojedzie do swojej inwestycji.
 14. Lubisz „wysokościowce”, to też zagłosuj na rządzącą ekipę.  Maszcik pozwolą postawić, a jak dobrze pójdzie to jeszcze jakiś bloczek.  Cywilizacja musi wkroczyć do miasta.
 15. Jeśli uważasz, że powietrze w Puszczykowie jest znakomite i lubisz powdychać sobie – głosuj na ekipę Andrzeja.  Wydają na ochronę powierza mniej niż na propagandowe Echo Puszczykowa, to są ich priorytety.
 16. Czekasz na utwardzenie ulicy i lubisz grać w lotto – Ty również musisz głosować na pana burmistrza.  Kolejność ulic wybierana jest „losowo”.  W oczekiwaniu na wygraną ćwiczysz cierpliwość… no chyba, że jesteś wyjątkowy jak Wielspin.
 17. Jeśli chcesz aby rządziła ekipa, dbająca o Twój biznes – głosuj na Balcerka.  Właściciel puszczykowskiego Eko – firmy która przez lata woziła mieszkańców i wywoziła nasze śmieci, coś o tym wie.  Kiedyś się mówiło: „Jak nie z Mieciem, tego zmieciem”.  Następni w kolejce będą Arturo i Społem.
 18. A propos zamiatania – jak chcesz mieszkać w mieście gdzie zamiatanie ulic będzie problemem, a śmieci w lesie normalnością – głosuj na Andrzeja, głosujesz na normalność.
 19. Jeśli chcesz aby nadal rządziła ekipa, która wybuduje Tobie pod oknami inwestycje, której ani Ty, ani inni sąsiedzi nie chcą, a Twój głos był przez rządzących zlekceważony – głosuj na tych, którzy dziś rządzą.  Z nimi nie znasz dnia, ani godziny.  Mogli wyrzucić do kosza głos protestu kilkuset innych mieszkańców, bez wahania wyrzucą twój. Twój głos potrzebny jest im tylko w dniu wyborów.
 20. Jeśli chcesz często chodzić do urzędu i czuć się tam jak piąte koło u wozu – głosuj na rządzącą ekipę Andrzeja. Ci mili zerkający dziś z banerów ludzie, pokażą wtedy swoje drugie oblicze.  Na początku gdy przedstawisz swoją sprawę zdziwisz się bardzo, uznasz, że to niemożliwe, bo przecież na ulotkach zapewniali, na plakatach się uśmiechali, a dziś ciebie obrażają, choć funkcjonują przecież z Twoich podatków. Po drugiej wizycie stwierdzisz: jak każdy mieszkaniec choć raz przyjdzie na sesję lub komisję Rady Miasta – Balcerek i jego ekipa wybory przegra.

Listę przewag Andrzeja Balcerka i jego ekipy mógłbym jeszcze dłuuugo kontynuować.  Możesz i Ty do niej się dopisać i zachęcić innych do oddania na niego głosu.

Jeśli jednak nie przekonałem czytelników do głosowania na Andrzeja Balcerka i jego „zagranicznej” ekipy, głosujcie na Agatę Wójcik i kandydatów na radnych KWW Dla Ludzi Dla Miasta.  Zmiana gwarantowana.

Krzysztof J. Kamiński

Komentarzy: 51 o “Dlaczego warto głosować na Andrzeja Balcerka?

 1. Doskonały tekst!
  Dwa razy Andrzej Balcerek udowodnił, że nasz głos potrzebny jest mu tylko w dniu wyborów.
  Czas na zmiany, dwie kadencje wystarczą!

 2. A ja chcę zadać wam , Puszczykowianie , inne pytania – CZY WOLICIE ŻYĆ, CZY UMIERAĆ PRZEDWCZEŚNIE ?
  zagadnienie nr 1:
  Jeśli posiada się pojazd mechaniczny (motocykl , samochód osobowy , ciężarówkę ) to obowiązkowe są co jakiś czas przeglądy techniczne , które potwierdzają,że przynajmniej hamulce, światła i inne istotne dla bezpieczeństwa elementy są sprawne ( pomijam KRYMINALNĄ działalność „załatwiania” wpisów – za to można trafić do więzienia). Przegląd techniczny kosztuje, naprawa niesprawnych elementów kosztuje, są ludzie , którzy chętnie mieliby samochód i jeździli nim , ale nie stać ich : bo mało zarabiają, bo mają długi, bo są niezaradni życiowo.
  Czy zgodzisz się, aby takie przeglądy i wymagania techniczne dla „biednych, niezaradnych, potrzebujacych” – NIE BYŁY obowiązkowe? Tj. czy zgadzasz się podjąć ryzyko, że złom na kołach, bez sprawnych hamulców może ZAMORDOWAĆ na drodze ciebie, twoje dziecko, matkę , przyjaciółkę ?

  zagadnienie nr 2 :
  Prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu jest karalne. Ale przecież nie wiesz, dlaczego ktoś wypił – może jest mu smutno, może ma depresję, może alkohol pomaga mu się rozluźnić i odważniej jeździć, może ma kłopoty finansowe i potrzebuje relaksu- a przecież nie stać go na taksówkę , a pociągi rzadko jeżdżą.
  Czy chcesz, aby w takich przypadkach biednych, niezaradnych, potrzebujących rozluźnienia osób zakaz prowadzenia po alkoholu nie obowiązywał?
  Tj. czy zgadzasz się podjąć ryzyko, że pijany kierowca może ZAMORDOWAĆ na drodze ciebie, twoje dziecko, matkę , przyjaciółkę ?

  zagadnienie nr 3:
  Człowiek z prątkującą gruźlicą ( czyli zakaźny dla otoczenia) podlega obowiązkowemu zgłoszeniu do sanepidu i obowiązkowemu leczeniu . A może ten pacjent nie wierzy w leczenie, uważa,że to jest wbrew jego wolności , a w ogóle to ktoś widział te bakterie…? Nie będzie się leczyć – i koniec dyskusji.
  Czy jesteś za wolnością wyboru dla takiego człowieka i zwolnienia go z obowiązku leczenia wiedząc,że np. stojąc za tobą w kolejce i kaszląc na ciebie najprawdopodobniej zarazi ciebie, a może twoje dziecko, a może ukochaną babcię, która z tego powodu opuści cię wcześniej niż to jej pisane było ?

  zagadnienie nr 4 :
  Sąsiad twój najbliższy kupił właśnie wywrotkę ścinków z fabryki mebli, kawałki płyt meblowych , laminowanych, lakierowanych itp. Do tego przywiózł cysternę zużytego oleju silnikowego i szmaty. Wieczorkami, po 21, gzy już ciemno, gdy straż miejska już po pracy – ładuje to do pieca .
  Smród, sadze , pyły i substancje rakotwórcze rozsiewa po całej okolicy .

  Ale przecież jest biedny, niezaradny, nie ma za co kupić normalnego opału … Ojojoj, aj, waj, jak go szkoda …
  Czyli zgadzasz sie, żeby MORDOWAŁ nie tylko siebie , ale ciebie, twoje dzieci, rodzinę , znajomych . Godzisz się na wyhodowanie raka płuc u siebie i najbliższych , na alergie, rozedmę płuc, włóknienie płuc?

  Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego wiele lat temu , gdy mieszkałem w Poznaniu, przeziębienie i towarzyszący temu kaszel trwały 4-6 dni i w zasadzie samo przechodziło – teraz , jeśli już zdarzy się zachorować w Puszczykowie, to człowiek kaszle 2 tygodnie, trzy tygodnie i nic nie pomaga . Zastanawialiście się kiedyś , czemu dzieci wam tak chorują …? Oj te złe wirusy i bakterie, fe…
  Otóż nie – podziękuj sąsiadowi, że znów musisz wziąć wolne w pracy , bo dzieciak nie daje się wyleczyć .
  Podziękuj sąsiadowi , że musiałeś odwołać zlecenie, bo leżysz i charczysz .
  Podziękuj sąsiadowi, że ZABIJA cię swoimi działaniami

  Bieda, niezaradność, smuteczek…?
  Bzdura !
  Są MOPS, inne ośrodki pomocy, zapomogi , wsparcie, fundusze na wymianę kopciuchów .
  Nic nie pomaga od lat – w związku z tym można wysnuć wniosek, że to zwykła ludzka głupota i lenistwo są przyczyną takiego, a nie innego stanu powietrza w Puszczykowie .
  Jaka jest na to rada ? – kilka pomysłów się przewija, ale zobaczmy jakie działania podejmie nowa-stara rada i burmistrz.

  Póki co proponuję rozpocząć nową akcję społeczną – PODZIĘKUJ SĄSIADOWI ZA SWOJEGO RAKA PŁUC

  Dziś dziękujemy mieszkańcom Ulicy Nadwarciańskiej – w nocy uraczyli nas 1400% normy pyłów.

  1. Myślę, że zajmuje się Pan bzdurami, najważniejsze w naszym mieście są:
   – boiska
   – markety
   – poszerzanie ulic i wycinka starych, pięknych drzew.

  2. Mocne, ale niestety prawdziwe. Jeśli wie Pan, z których kominów leci kopcący dym, proszę napisać karteczki z zaproszeniem na pokaz bezdymnego palenia w piecu organizowany w sobotę 20 października o godz.11 i wrzucić do skrzynek na listy. Wszyscy będziemy wdzięczni, skracałam już kilka razy spacer na Zakolu przez gryzące od dymu powietrze.

  3. Co za słowo tok. Wróć Ty człowieku do tego Poznania, bo tu się wykończysz. A swoją drogą to trzeba było się upewnić w jakiej okolicy zamieszka tobyś teraz nie musiał lamentowac po forach.

   1. Ooo, kopciuch się odezwał 🙂 , w dodatku niepiśmienny -wagarowało się w szkole podstawowej ? Bo nie podejrzewam, żeby jakaś dalsza edukacja była w twoim zasięgu 😀 . Rozumiem, że zdania wielokrotnie złożone są trudne w odbiorze, ale śmiało -czego nie zrozumiałeś? Pomogę, nie bój się, może czegoś nowego nauczysz się , może nawet poprawnego posługiwania się językiem ojczystym…

 3. A mnie, po całej liście dokonań radych obecnej kadencji, zwieńczonej „zasługami” pana Balcerka, brakuje jednego. Mianowicie listy WYMIERNYCH dokonań pani Wójcik, radnej okręgu nr 1od 4 lat. Co, poza udziałem w protestach mieszkańców, będąc zawsze opozycją, zrobiła będąc przedstawicielem mieszkańców swojego okręgu. Jak poprawiła jakość ich życia? Co my, jej sąsiedzi, jej inicjatywom zawdzięczamy?
  Zaraz zapewne zawodowi wielbiciele pani radnej podniosą raban, że burmistrzem jest Balcerek, mam iść na spotkanie, pani nic-nie-mogę-Wójcik jak zwykle nic nie odpowie… A ja stanę przed dylematem: wybrać znane zło, czy prawdopodobne zło…

    1. Czyżby miłe Panie Halina, Alina i Magda ( a może to jeden Pan) przestraszyły się, że AW może wygrać? Co za nasilony i skoordynowany atak..prawdziwy sabat:)

    2. Efektów zero?
     Pani Heleno, ile razy można powtarzać, że burmistrzem naszego miasta jest Pan Andrzej Balcerek.
     Efekty jego 8-letniej pracy dla Puszczykowa widać, oj widać – coraz silniejsza opozycja.
     A na jej czele radna Agata Wójcik.
     Kandydatka Komitetu Wyborczego Dla ludzi. Dla Miasta…i nie tylko.

     1. Oprócz protestów Pani AW będąc radną raczej za dużo nie zrobiła , widać nie miała ( nie ma ) daru przekonywania skoro pozostałych członków Rady nie umiała do „swojego” przekonać , więc efekty marne , Pan AB widać miał taki dar skoro Rada głosowała przeważnie za jego propozycjami i nie jest ważne kto stoi na czele Rady , a z tą silniejszą opozycją bym nie przesadzała.

     2. Pani Helena jak widać nigdy na sesji ani komisji naszej rady miasta nie była. Gdyby była to by wiedziała, że burmistrz radnych nigdy do niczego nie przekonywał. Nie musiał. Radni wiedzieli jak głosować „właściwie”. Jak raz na komisji w sprawie marketu na Moniuszki radni zagłosowali „niewłaściwie” to już po kilku dniach na sesji wiedzieli jak głosować. Burmistrz żadnych argumentów nie używał. 😉

  1. Serdecznie panie zapraszam na spotkanie z Panią Agatą Wójcik kandydatką na stanowisko Burmistrza. Dzisiaj w Szafonierze o godz. 18.00 Pani Agata i kandydaci na Radnych odpowiedzą na wszystkie pytania dot. naszego miasta.

   1. Pani Mariolu, dziękuję za zaproszenie, ale niektórzy pracują do 18-tej, a powrót z Poznania też zajmuje sporo czasu. Poza tym przypuszczam, że odpowiedziami na zamieszczone tutaj pytania byłoby zainteresowanych więcej osób, które z różnych względów na spotkania nie docierają. Gdyby szanowna radna i kandydatka na burmistrza byłaby uprzejma odpowiedzieć na łamach forum, trafiłaby do większej liczby wyborców, dałaby też sygnał, że jej wielokrotnie podkreślana otwartość na kontakt z mieszkańcami, nie jest wyłącznie pustym hasełkiem, o czym na mieście często się mówi.

    1. Szanowna Pani
     Nie jestem adwokatem Pani Agaty, która oprócz intensywnej kampanii jeszcze pracuje zawodowo. Ponieważ nie może Pani przyjść na spotkanie, proszę chociaż zajrzeć do przygotowanych materiałów wyborczych i tych rozniesionych do skrzynek pocztowych i znajdujących sie na stronie https://www.kwwagatywojcik.pl/
     Można będzie także zadawać pytania w przeprowadzanym wywiadzie na żywo w piątek 19 października o 20:30 na profilu https://www.facebook.com/AgataWojcikDlaLudziDlaMiasta
     Pozdrawiam

     1. Pani Mariolu, na stronie i w ulotkach są hasła wyborcze i obietnice, natomiast skoro pan KK tak pracowicie podsumował działalność kandydujących radnych, oczekiwałabym tego samego w stosunku do pani Agaty. Nie wspominając o tym, że sama kandydatka na burmistrza, tak często udzielająca się na łamach forum, deklarująca chęć rozmowy z mieszkańcami, mogłaby poświęcić kilka minut swojego czasu na kontakt z wyborcami i rozwianie ich wątpliwości. No cóż, jak napisał pan Kamiński, po owocach ich poznacie…
      Pozdrawiam, oczekując na konkretne odpowiedzi od głównej adresatki, nie zaś od adwokatów.

     2. Napisałam wyraźnie, że adwokatem nie jestem. Ponieważ zdecydowała się pani na kolejny komentarz zaczynający się moim imieniem napiszę, że Pani Agata nie tylko deklaruje chęć rozmowy z mieszkańcami, ale rozmawia. Spotyka się osobiście na piknikach, które były w mieście organizowane i rozmawia z mieszkańcami, spotyka się w Szafonierze (dziś po raz trzeci) z tego samego powodu. Za każdym razem chętnie odpowiada na pytania. Chętnie także będzie odpowiadać jutro na pytania, na żywo (fb).
      Na stronach Forum Pani Agata jedynie zamieszcza sprawozdania z sesji, apele, oświadczenia… za co jestem Jej wdzięczna. Po jednej z sesji przewieziono mnie do szpitala z podejrzeniem zawału.

 4. Słów kilka o fałszu. Nie wszyscy wiedzą, że pan Balcerek wchodził do Rady jako opozycja do burmistrza Napierały. Zostając radnym początkowo uczestniczył w prywatnych rozmowach opozycji, po czym wykonał voltę i stał się zwolennikiem burmistrza. Ten sam manewr zastosował radny Czyż.
  Nie dajcie się Państwo nabrać na uśmiech.

   1. Łagoda, Krzyżański i Grzonka to największe rozczarowanie w tej radzie. Przeszli na stronę wroga. Nigdy więcej na nich nie zagłosuję.

 5. Jestem zaniepokojony ilością banerów z AB w Puszczykowie, po przeprowadzeniu kilku rozmów z ludźmi którzy są właścicielami ogrodzeń na których wisi jego podobizna, na którą nie mogę już patrzeć, odnoszę wrażenie, że niestety ludzie nie mają nic przeciwko niemu, będą na niego głosowali niejako z przyzwyczajenia. Mam ukrytą nadzieje, że tych którzy są przeciwni jego rządom będzie więcej, trzymam kciuki za Panią Agatę, na którą oczywiście będę głosował.

  1. Panie Marcinie. Spotkania , reklamy , banery , rozmowy z mieszkańcami AW. Myślę , że AB nie musi tego robić wszyscy znamy Burmistrza dwóch kadencji , rozmawiamy z nim na co dzień , nie ma potrzeby reklamy albo krytyki konkurencji , przedstawił swój program , a wyborcy zadecydują wiarygodność kandydatów . Ja nie jestem zaniepokojona banerami , ja jestem zaniepokojona tym żeby nie ” zamienił stryjek drewka na kijek” .

   1. Pani Helena pisze, że AB nie musi robić spotkań, nie musi prowadzić rozmów z mieszkańcami, nie musi robić krytyki konkurencji. To dlaczego robi reklamuje siebie i kandydatom doczepioną do krytykującego konkurencję Głosu Puszczykowa ze Stęszewa? Dlaczego miasto oblepione jest w większości przez banery AB, w tym kilka o gigantycznych rozmiarach?
    A mieszkaniec przyrównany do stryjka chętnie w tym przypadku zamieni siekierkę wycinajacą drzewa, na kijek. Kijek w dobrym podłożu wypuszcza korzenie i liście.

   2. Wolę kijek , niż „cep”.
    Obecni na ostatniej sesji Rady Miasta wiedzą, o co chodzi.
    Pozdrawiam wszystkich aktywnych mieszkańców uczestniczących w posiedzeniach Rady Miasta w ciągu ostatnich kilku lat.
    Za darmo, społecznie, broniąc naszego Puszczykowa przed zamianą w industrializacyjne monstrum. Nie tylko dla siebie, ale także dla innych.
    Wielu z nich kandyduje dzisiaj do Miejskiej Rady razem z Agatą Wójcik z Komitetu Dla Ludzi. Dla Miasta.
    Trzymam kciuki za Was.
    I tym samym za siebie.

 6. Możesz też zagłosować na mieszkańców z KWW Kocham Puszczykowo – to może być najlepszy wybór w wielu okręgach.

 7. Ktoś na mieście rozpowiadał –
  KOD z burmistrzem się dogadał.
  „Zakochani” w Puszczykowie
  ponoć myślą też o sobie.
  A kto dziś mieszkańcom powie,
  Że z władzami byli w zmowie?

  Ciekawski Obywatel

 8. Mnie bardziej interesuje, czy Kocham Puszczykowo poprze kandydaturę Pani Wójcik. Wydaje mi się, że radni obydwu komitetów mają w wielu miejscach zbieżne programy i obydwa komitety wyrosły w kontrze do dotychczasowej władzy. Ich realizację gwarantuje tylko nowy burmistrz.

   1. Lepszy Pan Balcerek i przykrywka z Dopiewa? Wiceburmistrz i skarbnik. Sekretarz miasta też podobno nie z Puszczykowa. O panach redaktorach z „Echa…” i „Głosu Puszczykowa” też trudno nie wspomnieć. Jeden z Lubonia a drugi ze Stęszewa?
    Mamy , co mamy. Same osobistości spoza naszego miasta.
    Dwie kadencje wystarczą.

    1. Przynajmniej pracują i piszą pod własnymi nazwiskami
     a nie opluwają pod fałszywymi nickami. A tak swoją drogą
     już prawie uwierzyłam w pozytywną kampanię wyborczą AW,
     a tu masz, powyższy artykuł w swoiskim klimacie tak charakterystycznym
     dla autora. I ten wierszokleta:)) Masakra!

     1. Kampania AW jest pełna sprzecznych informacji, wypisują takie bzdury, że aż oczy bolą. Niepotwierdzone informacje itp. Trochę błądzi jak dziecko we mgle.

     2. Niestety zmasowany atak bezzasadnych anonimowych wpisów.
      Panie Krzysztofie, czas powiedzieć NIE i przestać publikować szkalujące Zielonych komentarze.

     3. „Dla chleba, Panie, dla chleba”?
      Rozumiem, ale czy wszystko trzeba pisać pod dyktando?

 9. Poza dwoma osobami w tym komitecie żadnych społeczników.
  Zupełnie nieznane postaci, które nie działały społecznie w naszym mieście.

  1. Dokad zmierza twój wpis who is who? Jeśli nie wiesz nic o aktywności i społecznictwie kandydatów, to niestety źle o twojej aktywności i angażowaniu się w życie społeczne świadczy.
   Zmień towarzystwo na bardziej Zielone i od razu zostaniesz wciągniety w różne akcje na rzecz naszej społeczności. Myślę jednak, że nie o to ci chodzi.

   1. Zielony to ja byłem, jestem i będę.
    A wpis dotyczący jedynie dwóch kandydatów dotyczył Komitetu Kocham, kocham, kocham…, bo takie są nazwiska i taka ocena. Reszta pojawiła się znikąd i myślę że szybko zniknie…jak kamfora…
    po wyborach.

 10. do Magdy Anny : jedynie Pani Agata Wójcik zadaje sobie trud , by spotykać się w kampanii wyborczej z mieszkańcami. Można przyjść , posłuchać i zadać pytanie.
  Inni kandydaci nawet tego nie potrafią. Boją się?

  1. Pani Agata spotyka się, rozmawia, odpowiada na pytania – źle.
   Pan Balcerek nie spotyka się, nie rozmawia, nie odpowiada na pytania – dobrze.
   Gdzie tu logika pani Joanno?

   Jeszcze raz apeluję – nie publikować tak bezsensownych wpisów.

   1. Pani Agata nie ma szans z komitetem wyborczym na takim poziomie
    jaki prezentuje się na forum. Za to KK ma szanse na następne cztery lata
    pseudointelektualnego oszołomstwa. Komentarzy możecie sobie nie publikować ale musicie je przeczytać.
    Zmieńcie też nazwę bo w Puszczykowie mieszkają także mądrzy ludzie, którym ten poziom
    urąga.

 11. Panie Krzysztofie , Pan pewnie z opozycji do obecnej Rady i Burmistrza i na sesjach Rady Pan bywał . Przyznam , nie byłam ani razu na sesji Rady Miejskiej , nie miałam takiej potrzeby.

  1. Do Heleny:
   szkoda, że w ciągu ostatnich 8 lat nie miała Pani okazji uczestniczyć w sesji Rady Miasta z udziałem Pana Burmistrza i pozostałych miejskich urzędników.
   Zobaczyła by Pani ,usłyszała by i pewnie zrozumiała by Pani , dlaczego tak wielu mieszkańców mówi :”dość, „dwie kadencje wystarczą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.