Takie pytanie jak w tytule otrzymaliśmy dziś od jednego z mieszkańców naszego miasta. Wraz z tym pytaniem mieszkaniec przysłał nam zrobione dziś fotografie przy naszym urzędzie miejskim oraz przy pomniku. Mimo, że obchodzimy dziś kolejną tragiczną rocznicę w historii naszego kraju i narodu, wydaje się, że urząd miasta o niej zapomniał. Gdzie się podziały flagi? Mamy podobno tak dobrą sytuację finansową, a zabrakło kilkudziesięciu złotych na choćby wiązankę kwiatów i znicze pod pomnikiem poświęconym „Wszystkim którzy oddali życie dla Ojczyzny”?

urzad2Próżno szukać flagi narodowej na budynku urzędu i na masztach obok

Niestety podobnie „łyso” wyglądały puszczykowskie szkoły. Tam również dyrekcje zapomniały o tym, że dziś 17 września.   Jak to się ma do nauki najnowszej historii polski w tych szkołach? Jeśli nie szkoła to kto ma dzieci i młodzież uczyć szacunku do historii, tradycji i pamięci o ofiarach?  Dom wszystkiego nie załatwi.  Nie dziwmy się później, że nawet w największe święta narodowe, na wielu z naszych domów brakuje flag.

Bardzo to przykre.

 Redakcja

fot. mieszkaniec

Ps. Czekaliśmy z publikacją tego materiału do późnego popołudnia w nadziei, że ktoś się zreflektuje. Niestety…

Komentarzy: 2 o “Czy władze Puszczykowa zapomniały o tym, że dziś jest 17 września?

  1. Puszczykowem rządzą sportowych i biznesmeni, którzy historię, kulturę i tradycję mają za nic. Ale co robi komisja historyczna i radny zielony historyk?

  2. ‚jedyny przewodnik po Puszczykowie’ nie wie ci to za rocznica albo nie uważa,że to jest ważne.Nie nauczyli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.