Czy w dwóch budynkach urzędu miejskiego brak miejsca?

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony puszczykowskiego urzędu miasta, nasze władze miejskie planują rozbudowę budynku urzędu. Nie wiem czy urzędnicy nie mogą się pomieścić w dotychczas zajmowanych pomieszczeniach, czy planowane są przyjęcia kolejnych urzędników? Może władze chcą realizować program: pierwsza praca? Tego nie wiem. Wydawało mi się do tej pory, że urzędników w naszym urzędzie jest wystarczająca ilość. Nowych zadań urząd nie wypełnia, więc nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób. Ale może mi się tak tylko wydawało. Pamiętam jednak krytykę (słuszną zresztą) burmistrz Tabędzkiej, że rozbudowała nadmiernie „urzędniczy stan” i nawet pamiętam kto najbardziej krytykował. Teraz wiceburmistrz Puszczykowa W. Ślisiński z Dopiewa ogłasza, że władze „są na etapie planowania rozbudowy siedziby urzędu”. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie miasto zakupiło i utrzymywać musi budynek „grzybka” na rynku (nawiasem: ciekawe ile kosztowało ogrzewanie tego budynku w tak ciepłą jak ostatnia zima i ile będzie kosztowało chłodzenie go latem?). Dodatkowo władze miasta planują budowę gigantycznej jak na nasze potrzeby hali sportowo-widowiskowej, której utrzymanie kosztować będzie krocie. Teraz jeszcze rozbudowa budynku urzędu. Rozbudowa ta ma się odbyć ze środków unijnych.

Czy to najlepsza forma wydawania środków unijnych? Czy urząd miejski należy rozbudowywać? Ile będzie kosztować utrzymanie tych budynków i jakim kosztem się odbędzie? Czy aby nie inwestycji drogowych i czystości miasta? Czy nie lepiej byłoby pomyśleć o budowie jakiś mieszkań komunalnych, albo pozyskaniem środków na remont Mimozy? Wreszcie czy nie skończy się to aby podniesieniem podatków?

Nie spodziewam się odpowiedzi miasta w tej kwestii, więc chcemy poznać opinie na ten temat naszych czytelników. Co o tym myślicie? Czekamy na głosy w dyskusji.

K.J.K.

Komentarzy: 15 o “Czy Urząd Miejski jest za mały? Władze miasta planują rozbudowę urzędu w Puszczykowie

 1. Czy robią sobie jakieś jaja z mieszkańców? Na zrobienie chodnika aby nie tonąć w błocie czekam już 20 lat, a oni sobie urząd chcą rozbudowywać? Lepiej urząd zajął by się sprawą rozbudowy linii kolejowej, bo tam aktywności nie widać.

 2. Kiedyś chodziły po mieście informacje o wybudowania nowego urzędu pomiędzy policją a apteką z parkingiem podziemnym dla pracowników urzędu . Lokalizacja i pomysł fajny, bo w centrum Puszczykowa . Czy urzędnicy faktycznie brali pod uwagę takie rozwiązanie i ile by to kosztowało ?

  1. Też o tym słyszałam i pomysł wydaje mi się dobry, urzędnicy byliby bliżej mieszkańców , a nie w zaciszu ulicy Podleśnej z dala od ich problemów jak jest obecnie. Dodatkowo ( nie wiem na ile jest to prawdą) słyszałam ,że obecny Urząd jest dzierżawiony.

   1. Bliskość urzędników do mieszkańców nie zależy od położenia budynku urzędu. Przecież od Podleśnej do centrum jest może 800metrów, więc o czym mowa? To co oddziały urzędu powinny być na Niwce i Starym? W okolicach Podleśnej nie ma więcej koszy na śmieci niż na Czarneckiego czy 3 Maja z powodu bliskości urzędu. Bo podstawowy problem polega na tym, że urzędnicy siedzą w urzędzie zamiast wyjść w miasto i zobaczyć problemy. Zapytam tak: kto widział burmistrza albo zastępce pieszo w swojej okolicy? Mieszkam na Starym i jak żyję go tu nie widziałem. Jakby chodził i wdepnął w psie (…), to by dbał o śmietniki.
    Gdzieś czytałem, że miasto nie płaci za dzierżawę urzędu. Rozbudowa znaczy więc więcej urzędników, więcej na pensje, więcej na utrzymanie budynków. Chcecie to budujmy. Ale później nie narzekajcie, że nie ma na sprzątanie ulic, czy że czekacie na remont chodnika 30 lat.

 3. Dlaczego o rozbudowie urzędu dowiaduję się z rubryki „Pytanie do burmistrza”, a nie z Echa Puszczykowa podparte sensownym uzasadnieniem?

  1. Widocznie brak sensownego uzasadniania. Tak samo jak nie ma logicznego uzasadniania do budowy hali ponad potrzeby szkoły. Ważne aby budować i wydawać kasę. Dlaczego? To już się pani domysli.

 4. Gigantomania, za którą będą płaciły kolejne pokolenia, a my będziemy żyć ze starymi chodnikami, nie utwardzonymi ulicami…

 5. Balcerek Pierwszy zastał Puszczykowo drewniane a zostawi murowane! 🙂 Teraz rozumiem dlaczego hala ma być taka duża – żeby pomieścić wszystkich urzędników. 🙂

 6. Tak sobie pomyślałam, że w Puszczykowie mogliby zostawić delegaturę z Balcerkiem i kasę, ewentualnie biuro podawcze. A reszta niech siedzi w Dopiewie. Będzie taniej. My nie wydamy pieniędzy na budowe, a wicek, skarbnik i pozostali Dopiewcy zaoszczędzą czas i bejmy na dojazdy. 🙂 A do pustostanu na Podleśnej przenieść straż miejską!

 7. Wchodząc do Urzędu Miasta przeżyłem szok. Zapach dobiegający z toalety…… no cóż a miało być miasto ogród?

 8. Panie Kamiński a gdzie pan znalazł informacje, że urząd będzie rozbudowywany? Wczoraj na sesji Ślisiński mówił że chcą zrobić łącznik między starym a nowym budynkiem i tam wstawić toalety zresztą za jakieś dotacje.
  Skąd u pana tyle nienawiści. Przegrał pan wybory niech się pan z tym pogodzi – tak widocznie było panu pisane. Tak trudno to zrozumieć? Miał pan szansę ale mieszkańcy ocenili to co im pan zaoferował. A pan ciągle zachowuje się jak taki pinczerek szczeka, hałasuje a pożytku z tego żadnego.
  Wracając do kibelków a może uważa pan że te które są w urzędzie są OK bo urzedasy nie mają przecież latać do kibelka tylko pracować. A może urząd jest też przystosowany do obsługi niepełnosprawnych?

  1. Na stronie miasta viceburmistrz o tym pisał. Że planują rozbudowę a nie zrobienie toalet. To co się czepiasz? Pretensje do vice, źe nie umie formułować odpowiedzi.

  2. Szanowny Panie, zacytuję odpowiedź pana wiceburmistrza przekopiowaną z oficjalnej strony miasta w całości:

   „Szanowny Panie,
   uprzejmie informuję, iż aktualnie jesteśmy na etapie planowania rozbudowy obecnej siedziby Urzędu Miejskiego. Budowa nowego obiektu wiązałaby się ze sporymi kosztami, a nie chcielibyśmy, aby środki przeznaczone na inwestycje miejskie zostały wykorzystane wyłącznie na nową siedzibę Urzędu Miejskiego. Dzięki programom pomocowym Unii Europejskiej jest możliwe otrzymanie dofinansowania, które w znacznej części pokryje koszty planowanej rozbudowy. Chciałbym również poinformować, że za aktualną lokalizację nie ponosimy żadnych kosztów najmu, ponieważ budynek ten jest własnością Miasta.

   Z poważaniem,
   Władysław Ślisiński
   Zastępca Burmistrza
   (2015-04-27 09:55:07)”

   Jest to odpowiedź dana mieszkańcowi, który pytał o budowę nowej siedziby urzędu. Gdzie tu mowa o budowie łącznika z toaletami? Gdzie tu mowa o przystosowywaniu do obsługi niepełnosprawnych? Ja tego w odpowiedzi p. Ślisińskiego nie dostrzegam.

   Jeśli więc pan wiceburmistrz źle sformułował swoje myśli to nie moja w tym wina. Jeśli pan burmistrz dziś twierdzi, że chodzi tylko o budowę toalet, to może zmienił zdanie po krytycznych uwagach w tej kwestii, które pojawiły się na Forum Puszczykowo?

   Do obraźliwych i chamskich stwierdzeń pana, nie będę się odnosił, zwłaszcza, że są one anonimowe.

   Krzysztof J.Kamiński

 9. Sprawie toalet w urzędzie zdecydowanie poświęcono za dużo czasu. Tematem, który mieszkańców bardziej interesuje jest sprawa budowy masztu w bezpośrednim sąsiedztwie tego 42-metrowego giganta. Czy jest prawdą, że to Urząd Miasta wskazał tę lokalizację? To tylko zwykłe pytanie do Pana Burmistrza – proszę się nie oburzać – tylko odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.