W imieniu organizatorów zapraszamy na debatę dotyczącą potencjału turystycznego i rekreacyjnego gminy Puszczykowo. Spotkanie odbędzie się  we wtorek 5 czerwca o godz. 18 w Centrum Tenisowym i Akademii „Angie” (ul. Sobieskiego 50, Puszczykowo). Dyskusja odbędzie się na temat: jak wykorzystywać walory Puszczykowa do aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz co, oprócz przyrody, może być walorem gminy?
Udział w spotkaniu potwierdził m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.
Debata jest organizowana przez Fundację Barak Kultury i poznańską redakcję „Gazety Wyborczej”.
W załączeniu przesyłam plakat wydarzenia. Będziemy wdzięczni za poinformowanie mieszkańców Puszczykowa o debacie i zachęcamy do udziału.

red.

Od redakcji: mamy nadzieję, że debata ta nie jest elementem kampanii wyborczej i nie okaże się kolejną dyskusją z której nic nie wynika.

 

 

 

Komentarzy: 25 o “Czy można lepiej wykorzystać potencjał Puszczykowa ?

 1. GRABKOWSKI, GAZETA WYBORCZA, PLUS OCZYWIŚCIE BALCEREK. NIE DAJMY SIĘ WCIĄGNĄĆ W CWANIACKĄ GRĘ PRZED WYBORAMI. CZTERY LATA NIE BYŁO ICH WIDAĆ I SŁYCHAĆ , A TERAZ NAGLE WYSKAKUJĄ JAK KRÓLIKI Z KAPELUSZA MAGIKA. TO CHYTRA GRA SKOMPROMITOWANEJ PLATFORMY O.

  1. Potencjał jest – plany też :
   ile marketów jeszcze, ile samochodów więcej / w tym ciężarowych/ na terenie miasta po wybudowaniu tego nieszczęsnego tunelu?
   Zgadzam się z opinią, że to przedwyborcza gra .
   Beze mnie…

   1. Proponuję zamknąć pozostałe dwa przejazdy, można chyba jeździć ul. Mocka. Nie będzie TIRów!.

 2. Przed wyborami turystyka, a jak frajerzy wybiorą, to po wyborach Grabkowski i Balcerek zbudują blokowisko na Niwce.

  1. Nazwą te bloki na Niwce ,, Osiedle Turystyczne „. I będzie się ktoś rzucał że nie rozwijają turystyki ? Rozwój aż do samych chmur.

 3. Oczywiście że to przedwyborcze umizgi ale należy się stawić masowo i masowo zamanifestować swoje poparcie dla Zielonego Powiatu Poznańskiego.
  Po to aby nadać komukolwiek kto wygra wybory WŁAŚCIWY WEKTOR ROZWOJU !

 4. Przyjdziemy wszyscy jak na Moniuszki w TVP i zaprosimy TVP i go wygwizdamy .Razem przyjaciele jak zwykle zjednoczeni.

 5. Grabkowski i rozwój turystyczny Puszczykowa to oksymoron. Myślę, że on chce wyniuchać, iloma tonami betonu dałoby się jeszcze zalać nasze miasto. Zgadzam się z przedmówcami, że jedynym, aczkolwiek ważnym, powodem pofatygowania się na to spotkanie jest wygwizdanie go pod hasłem „ręce precz od Puszczykowa”.

 6. Gdy ogląda się TVP INFO które odkrywa fakty z 8 lat rządów PO odnosi się wrażenie że to był:

  PEŁZAJĄCY 5 ROZBIÓR POLSKI.

  I teraz to głosowanie w Europarlamencie jakby na potwierdzenie; i oni się pomylili ?
  Chyba to myśmy się pomylili z tym głosowaniem. Mamy się jeszcze raz pomylić ?
  My, poznaniacy jesteśmy omylni ?

 7. Na beton są dwa sposoby:
  1. MŁOT (wyborczy)
  albo
  2. KROPLA (aktywność społeczna, prasowa, ostracyzm towarzyski, obywatelskie nieposłuszeństwo, wymiar sprawiedliwości, pikiety, protesty, manifestacje i referendum)

  Historia uczy że wszystkie ,,dzieła” które są pchane na chama wbrew obywatelom skazane są ostatecznie na rozpad a ich ,,twórcy” na niesławę.

  My obywatele Puszczykowa żądamy zachowania WYSOKIEGO STANDARDU MIASTA wypracowanego przez pokolenia. Żądamy zachowania Puszczykowa miasta-ogrodu!
  Bez:
  1. Zmniejszania powierzchni biologicznie czynnej.
  2. Zblokowanej wielokondygnacyjnej zabudowy.
  3. Szerokopasmowych dróg szybkiego ruchu.
  4. Instalacji przemysłowych.
  5. Wielkoformatowego handlu i usług.
  6. Inwazyjnej infrastruktury.

  1. przed debatą:
   bez:
   7. tunelu generującego tranzyt i tym samym zwiększony wielokrotnie ruch na naszych ulicach
   8. zachowania dotychczasowych ścieżek rowerowych i budowa kolejnych w miejscach wskazanych przez mieszkańców korzystających z tej formy rekreacji

 8. Na spotkanie z panem G przyniesiemy gwizdawki aby go wygwizdac i pokazac to co Kozakiewicz w Moskwie Rosjanom odwal sie od Puszczykowa.

 9. Szanowny Panie Mikolaju prosimy o Pana przybycie na fieste ludzi z Jackowskiego o powiedzenie w imieniu nas Puszczykowian co my o tych gierkach myslimy .Pan jest naszym autorytetem .

 10. Podsumujmy zamiary ostatniej kadencji a zobaczymy wizję realnych zmian Puszczykowa w kolejnej kadencji:
  1. Budowa marketu na Moniuszki.
  2. Budowa tunelu albo wiaduktu na 3 Maja.
  3. Budowa bloków przy szpitalu wraz z parkingiem.
  4. Poszerzenie Ratajskiego wraz z Mickiewicza i Fiedlera.
  5. Poszerzenie Grobli.
  6. Poszerzenie 430.
  7. Zabudowa skweru przy posterunku policji.
  8. Zabudowa Zakola wzdłuż Nadwarciańskiej.
  To są zamiary ujawnione i są pewnie zamiary nieujawnione.

  Pytanie, będziecie puszczykowianie głosować w wyborach za taką zmianą funkcji i wyglądu Puszczykowa ?

  1. Proszę o dowody! 1. Jaki wiadukt czy tunel na 3 maja?; 2. Jakie bloki przy szpitalu? – parkingi już są; 3. Jakie poszerzenie Ratajskiego wraz z Mickiewicza i Fiedlera ?; 4. W czy zaszkodzi poszerzenie grobli – będzie wygodniej , autobusy nie będą ocierały się o drzewa; 5. Jeszcze w latach 90-tych był plan budowy nowego Urzędu koło Policji – jakoś nie było protestów; 6. Skąd sensacyjna wiadomość o zabudowie Zakola – autor pytań pomylił „rewitalizację” z „zabudową” Ja proponuję jeszcze pytanie o budowę małej rafinerii lub huty przy Mocka/Niwka Stara (sam to wymyśliłem, czekam na oklaski!)

 11. Oj, oj, Panie Stanisławie, a wystarczyłoby parę razy przyjść na sesję lub posiedzenie Komisji Rozwoju i Budżetu Rady Miasta, poczytać sobie dostępne urzędowe dokumenty i wiedział by Pan to, o czym inni wiedzą .
  Oj, oj,….

 12. Najkrótsza refleksja po spotkaniu:
  1. Tak samo jak zawsze.

  Gdy głos zabrali mieszkańcy, ci sami co zawsze pan starosta wyszedł na inne spotkanie. Biorąc pod uwagę rodzaj przebytej choroby dobrze zrobił.
  Kto z mieszkańców wypadł najlepiej ? Tym razem pan Płóciennik. Wypunktował argumentami pana wicestarostę łatwo, konkretnie i energetycznie. Być może jacyś forumowicze mylili się co do niego.
  Była Wyborcza, ciekawe jak zrelacjonuje spotkanie, dla zwolenników będzie to ruch sprawdzający. Czekamy.
  Czy spotkanie urodziło coś konkretnego ? Nic, jeśli nie policzyć by znanych pomysłów pani Janickiej. Niewątpliwie dobrych. W każdym razie wszyscy byli na posterunku więc trzymają rękę na pulsie i to najważniejsze. Zdziwiła tylko mała liczba radnych. Co z tą turystyką Puszczykowa ? Niewiele się dowiedzieliśmy.

  1. Pana Płócienika nie znam, a jeśli wypunktował to dobrze, a czy Iwona Janicka będzie kandydować na burmistrza??? Jeśli nie Kamiński a wybory już zaraz to musi być ktoś znany i sprawdzony. Nie ma kandydatów idealnych, a w jej przypadku jedno jest pewne, że zaangażowania i walki o Puszczykowo odmówić jej nie można. Jak nie drzwiami to oknem.
   Iwona Janicka – wiem, że czasami Pani tu zagląda i czyta, ja się wlasciwie nie odzywam, ale teraz MOCNO ZACHĘCAM i nawet powiem więcej: JA PANIĄ BARDZO PROSZĘ!!!!!!!!!!!

   1. Da_wid sorry, ale znam przebieg spotkania i słyszałam JEDNO pytanie jakie zadał pan Płóciennik. Opinia autora komentarza „po spotkaniu” jest bardzo mocno naciągnięta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.