W poniedziałek 27 sierpnia minął termin rejestrowania komitetów wyborczych.  Z informacji na stronie PKW wynika, że z terenu Puszczykowa zarejestrowały się cztery komitety wyborcze. Są to:

1. KWW Kocham Puszczykowo – którego pełnomocnikiem wyborczym jest p. Iwona Janicka

2. KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta – którego pełnomocnikiem jest p.Ewelina Marcinkowska

3.KWW „Puszczykowianie” – którego pełnomocnikiem jest p. Piotr Krzyżański

4. KWW Razem Dla Puszczykowa – którego pełnomocnikiem jest p. Marta Maria Cegłowska

red.

Komentarzy: 102 o “Cztery komitety wyborcze w Puszczykowie

 1. Brawo, będziemy mogli wybrać dobrych radnych – bo będziemy mieli wybór. Wspólnie z niezwykle sympatycznymi i aktywnymi działaczami z naszego miasta utworzyliśmy komitet na rzecz tego, by w naszym mieście żył się nam lepiej – „Kocham Puszczykowo”.

  Bardzo się cieszę, że komitety są cztery i będziemy mieli wybór. Mieszkańcy będą mogli zdecydować, kto będzie dobrym radnym. W komitecie „Kocham Puszczykowo” uważamy, że radni stanowią klucz do jakości życia w naszym mieście, od ich decyzji zależy bardzo wiele.

  Mądrzy radni są w stanie zablokować każdą nieprzemyślaną decyzję burmistrza i wskazać burmistrzowi kierunek działania (za pomocą uchwały). Rada miasta, złożona z radnych, którzy umieją współpracować i rozwiązywać społeczne problemy stanowi ogromną wartość dla miasta. Piętnaście mądrych osób działających wspólnie jest w stanie zrobić znacznie więcej niż jeden dobry burmistrz i słabi radni. Jeśli w radzie zasiądą mądrzy ludzie burmistrz zyska osoby, którzy pomogą mu wypełniać swoją rolę.

  W komitecie „Kocham Puszczykowo” za cel stawiamy sobie, by w Radzie Miasta znaleźli się niezależni, mądrzy ludzie o dużej wrażliwości społecznej. Rada Miasta złożona z takich osób będzie mogła zadbać o wszystkich mieszkańców i nasze otoczenie.

  Życzcie nam powodzenia.

  Piotr Płóciennik

  1. Powodzenie wam nie życzymy, bo to co robicie, robicie w interesie Balcerka lub starosty. Jeśli świadomie to źle o was świadczy, a jeśli nieświadomie, to też nie dużo lepiej. Za pięknymi słowami, kryją się wasze ambicje i Bóg wie co jeszcze.
   Kolejni to komitet panów Krzyżańskich – tak samo mętnie będą tłumaczyć. Balcerek się cieszy. Ale mam nadzieję, że mieszkańcy rozum mają i podejmą odpowiednie decyzje.

   1. A to się porobiło. Pan Krzyżański próbował przytulić się tu i tam.
    I nikt go nie chciał – musiał założyć własny komitet.
    Panie Macieju, szkoda czasu i atłasu, jak mówi stare przysłowie.
    Czas odejść.

    1. Czytaj ze zrozumieniem, czasami to pomaga Piotr Krzyżański, a nie Maciej Krzyżański. A to się porobiło…

     1. Piotr Krzyżański jest pełnomocnikiem, kandydatem Maciej Krzyżański.

     2. do Mariana: sądzę , że Pan jest na bieżąco, więc może mi Pan odpowie:
      dlaczego Pan Maciej Krzyżański, wybitny, utalentowany radny obecnej kadencji, nie dostąpił zaszczytu bycia umieszczonym na żadnej liście i musiał powołać do życia własny komitet? Nikt go nie chciał? Spalił wszystkie mosty? Niemożliwe…

     1. Nie chcę się wymadrzać, ale w KWW „Puszczykowianie” – Piotr Krzyżański jest pełnomocnikiem.
      Kim jest pełnomocnik?
      Pełnomocnik to osoba, która składa własne oświadczenie woli, działając w imieniu innej osoby.
      Wiele na to wskazuje, że Piotr Krzyżański jest pełnomocnikiem Macieja Krzyżańskiego.

  2. Szanowny Panie,
   nie wierzę, że wierzy Pan w słowa, które sam napisał, że wielość komitetów wyborczych pomoże wybrać lepszych radnych. Wystarczy sięgnąć do historii Puszczykowa sprzed 4 lat. Gdyby przeciwko burmistrzowi Balcerkowi występował jeden komitet, z jedną ekipą kandydatów na radnych, w większości znaleźli by się pewno oni w Radzie Miasta. Ale niestety, występowały dwa komitety (tak jak teraz) i w efekcie, głosy oddane na tych kandydatów się rozbiły i w radzie, większość zdobyli kandydaci pana Balcerka. W wyborach do rady, mandat otrzymuje ten, kto zdobędzie więcej głosów od innych! Drugiej tury nie ma. Dwa komitety przeciwko jednemu, znaczy: rozbite głosy i prawdopodobnie zwycięstwo tego trzeciego. To jasne.
   Pan to rozumie, to wie, ale że wykonujecie „rozbijacką robotę”, dopasowujecie do tego pokrętną ideologię. Nie wiem tylko w czyim robicie to interesie. Prawdopodobne więc jest, że następna rada nie będzie złożona z osób dbających o wszystkich mieszkańców, tylko będą to, dzięki Wam, w większości ci sami, burmistrzowi radni, tak jak obecnie.

   Pozdrawiam

   1. Szanowny Panie Krzysztofie Kamiński

    Wspólnie z kilkunastoma osobami – aktywny działaczami na rzecz naszego miasta – założyliśmy komitet, którego celem jest, by do Rady Miasta trafili niezależni, mądrzy i wrażliwi społecznie ludzie. Jesteśmy przekonani, że gdy w Radzie Miasta będziemy mieli mądrych, niezależnych i wrażliwych społecznie radnych, którzy będą wspólnie pracować dla nas i naszego miasta to zyskają na tym wszyscy mieszkańcy.

    Ma Pan rację, że byłoby dobrze, gdyby był jeden komitet skupiający mieszkańców, którzy chcą zadbać o nasze miasta, a jednocześnie są niezależni od partii politycznych, układów i grup interesów. Z tego powodu zaprosiliśmy Panią Agatę Wójcik, Pana Leszka Pobojewskiego i Pana Adama Stalińskiego do dołączenia do naszej inicjatywy. Rozumiemy, że było im trudno dołączyć do nas, tak jak nam było trudno dołączyć do innego komitetu – stąd zaproponowaliśmy wspólny komitet. Propozycja ta został odrzucona przez Panią Agatę Wójcik. Rozumiem ten wybór Pani Agaty. W tym kontekście przypisywanie nam, że nie potrafiliśmy doprowadzić do utworzenia jednego komitetu nie jest prawdą, staraliśmy się ale nasza propozycja nie została przyjęta.

    Jestem przekonany, że demokracja to fundament dobrego społeczeństwa i dobrego życia. Jesteśmy bardzo demokratycznym komitetem, popieramy każdego, kto ma za sobą dobre działania na rzecz innych ludzi i Puszczykowa.

    Nie jesteśmy komitetem popierającym obecnego burmistrza, ani komitetem skierowanym przeciwko niemu. Nasza uwaga jest skupiona na zadbani o to, by nasze miasto było przyjazne do życia, a dzięki mądrym ludziom w Radzie Miasta miało szansę być najpiękniejszym miastem w Polsce. W dokumencie, który rozesłaliśmy do naszych przyjaciół i który dalej rozchodzi się pocztą pantoflową w Puszczykowie napisaliśmy, między innymi, że „… doceniamy kilka rzeczy które Pan Andrzej Balcerek zrobił (m.in. budowa hali sportowej lub zwiększenie przychodów miasta) i za to go szanujemy. Mamy duży szacunek do osób i pracowników urzędu, którzy pomagali obecnemu burmistrzowi. To co nam się bardzo nie podobało, to m.in. uchwalanie planów zagospodarowania wbrew protestującym mieszkańcom. Uważamy też, że obecny burmistrz niewystarczająco dba o to, by Puszczykowo zachowało swój wyjątkowy charakter”.

    Skupiamy się na tym, co można zrobić dla naszego miasta. Naszym spoiwem nie jest niechęć do obecnego burmistrza ale chęć zrobienia dobrych rzeczy dla miasta. Zachęcam, by zapoznać się z tym co zrobiliśmy, co planujemy oraz co jest dla nas ważne, szczególnie w kontekście wydawania pochopnych sądów i opinii. Są one niepotrzebne, często krzywdzące dla nas i nie oparte na faktach ale na domysłach, spekulacjach i insynuacjach. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym, co robimy to jak zawsze zachęcam do kontaktu ze mną lub z dowolnym członkiem naszego komitetu.

    Myśle sobie, że stoi Pan przed dużym wyzwaniem: Czy Forum Puszczykowo jest/będzie dla wszystkich mieszkańców, czy będzie tylko skupiało grupę osób, która bezwarunkowo popiera Agatę Wójcik, a każdy inny jest zły.

    Pozdrawiam serdecznie

    Piotr Płóciennik

    1. Szanowni Państwo,

     W ubiegłą sobotę, razem z Panem Leszkiem Pobojewskm i Panem Adamem Stalińskim- obaj panowie są kandydatami na radnych, startującymi z mojego komitetu DLA LUDZI, DLA MIASTA , uczestniczyliśmy w spotkaniu prowadzonym i moderowanym przez Pana Piotra Płóciennika.
     W spotkaniu uczestniczyła także Pani Iwona Janicka oraz kilka innych osób, m. in. reprezentujących puszczykowski KOD.
     W trakcie spotkania, zgodziliśmy się co do tego, że tylko wybór mądrych, odpowiedzialnych i zdolnych podejmować dalekowzroczne decyzje radnych, pozwoli na dobre, sprawne i satysfakcjonujące mieszkańców zarządzanie miastem.
     Poinformowałam także zebranych, że mój komitet wyborczy, o nazwie wymienionej wyżej, został już zarejestrowany .
     Pan Piotr Płóciennik zaproponował, abym w poniedziałek, (ostatni dzień rejestracji) WYREJESTROWAŁA swój komitet , i przyjęła zaproszenie do utworzenia nowego, w składzie osób obecnych na spotkaniu, a nawet szerszym.
     Zapytał także, co stoi na przeszkodzie takiemu rozwiązaniu.
     Odparłam, że rozwiązanie takie jest niemożliwe, ponieważ:

     1. Członkowie mojego komitetu wyborczego, udzielili mi swojego IMIENNEGO poparcia i zadeklarowali pracę na rzecz tego właśnie, a NIE INNEGO komitetu.

     2. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji, dotyczącej składu komitetu, w trakcie spotkania, na którym byłam obecna tylko ja sama oraz 2 kandydatów na radnych, uważam za niepoważne, nieodpowiedzialne i nieetyczne wobec członków tegoż.

     3. Nie rozumiem propozycji „wyrejestrowania” istniejącego i funkcjonującego komitetu i celu utworzenia innego, skoro na spotkaniu zgodziliśmy się , co do głównych wartości, które powinny łączyć przyszłych radnych.

     Z tych właśnie powodów, propozycja wspólnego komitetu, nie została przeze mnie zaakceptowana.
     Dodam także, że jeszcze przed zarejestrowaniem mojego komitetu, zaproponowałam Pani Iwonie Janickiej, udział w moim Komitecie Honorowym, sądząc, że łączy nas ta sama troska o miasto.

     Chcę także podkreślić, że prowadzący spotkanie Pan Piotr Płóciennik, był także jego moderatorem, a istota moderowania zawiera się w bezstronności. Jak więc rozumieć tę bezstronność skoro propozycje , o których mowa wyżej, zostały wystosowane własnie przez niego?

     Agata Wójcik

     1. To co pani opowiedziała, a nie sposób temu nie wierzyć, świadczy o niebywałej

      bezczelności

      tego pana Płóciennika. Ponownie pytamy, my zieloni wyborcy, kim on jest, jaki jego zawód, jakie osiągnięcia ? On odmawia odpowiedzi więc może ktoś powie co wie na jego temat ? Chcemy się dowiedzieć z kim mamy do czynienia na wypadek gdyby odwiedził kolejnych ,, … mądrych, niezależnych i wrażliwych społecznie … „, bo takich ludzi jest w mieście wielu.
      M

    2. Szanowny Pani Piotrze Płóciennik

     Napisał Pan tyle słów, choć wolałbym, gdyby napisał Pan: „tak, tak, nie, nie”. Słów dużo, treści mało.

     Sam sobie odpowiedział Pan, dlaczego nie mógł powstać jeden komitet: ponieważ po ośmiu latach „nie wiecie”, czy działania burmistrza Balcerka Wam się podobają, czy nie. Czy może jednak poprzeć Panią Wójcik, czy też opowiedzieć się przeciwko jej kandydaturze. A że przy dwóch kandydatach na kartce wyborczej krzyżyka nie można postawić…macie problem. I nie ma to nic wspólnego z szacunkiem, ale moim zdaniem, jest w tym tylko wyrachowanie, bo bardzo chcecie być wśród wygranych.

     Na koniec o szacunku: dotarło do mnie, że wielokrotnie w obrzydliwy sposób określał Pan Forum Puszczykowo (również na wspominanym przez Pana spotkaniu), obrażając nie tylko mnie, ale przede wszystkim forumowiczów, mieszkańców Puszczykowa. Stoi Pan przed dużym wyzwaniem: obrażać forumowiczów, czy nie warto?

     Pozdrawiam Pana serdecznie
     Krzysztof J.Kamiński

     Ps. Odnoszę wrażenie, że nie rozumie Pan, z czego wynika wzrost przychodów miasta i jak niewielka jest w tym zasługa burmistrza. Jak na kandydata na radnego – kiepsko.

     1. Panie Piotrze, każdy kto choć trochę potrafi liczyć wie, że gdyby cztery lata temu komitety opozycyjne poszły do wyborów razem, to mogły zdobyć nawet 12 mandatów, ponieważ w 6. okręgach zsumowane wyniki kandydatów komitetów opozycyjnych były wyższe niż kandydata „Razem dla Puszczykowa” A.Balcerka. Wzt., proszę nie pisać o chęci tworzenia silnej Rady. Drażni mnie przypisywanie sobie monopolu na niezależność kandydatów z listy, z której pan kandyduje. Co pan sugeruje?
      Podobno przyświeca panu chęć robienia dobrych rzeczy dla Miasta, na dokładkę zawodowo zajmuje się budowaniem skutecznych strategii, skąd w takim razie w panu tyle negacji dla Forumowiczów w licznych wypowiedziach. Mnie nie podoba się agresywność członków KODu, choć zwolennikiem PiSu nie jestem, ale staram się unikać miejsc, gdzie mogę ich spotkać. Pan, przeciwnie.
      Nadal utrzymuje pan, że nie prowadzi na Forum autopromocji własnego komitetu?

     2. Redakcjo, zalecam ograniczyć redakcji dostęp pana Płóciennika do forum dlatego że cynicznie wykorzystuje was do agitacji dwóch komitetów KWW Kocham Puszczykowo i KWW Razem dla Puszczykowa. Niech sobie pisze w Echu albo sam założy blog i zrobi rozpoznawalność. On posługuje się waszą ciężką 4 letnią pracą do uzyskania swoich korzyści. Nie bądźcie aż tak szlachetni, nie dajcie się okiwać.

    3. Pan nie odpowiedział na pytanie, kim pan jest, jaki pana zawód jak długo tutaj mieszka, że

     POZYCJONUJE LUDZI W PUSZCZYKOWIE ?

     Kto jest ,, …mądry, niezależny i wrażliwy społecznie … ” ?
     WY ? Czyli kto ? Ten co się znajdzie w waszym komitecie ?
     Czyli kto się nie znajdzie w waszych szeregach nie jest ,,…mądry, niezależny i wrażliwy społecznie … ” ?
     Czyli reszta wykluczona ? Wy sobie uzurpujecie prawo POZYCJONOWAĆ wartość ludzi w Puszczykowie ?

     Pana pycha ponosi. Nie krytykuje pan burmistrza tak na wszelki wypadek, gdyby ponownie wygrał to żeby mu się nie narazić, i mieć nie zamkniętą drogę do urzędu ?
     Ludzie, Polacy szczególnie są wrażliwi na natrętne i kłamliwe POZYCJONOWANIE SPOŁECZNE według mętnych kryteriów a nie według rzeczywistych talentów i umiejętności, zasług zawodowych i społecznych. O panu nic nie wiadomo bo pan nie raczy się przedstawić jaki pana zawód i jakie osiągnięcia. Dziwię się ludziom że pana przyjęli do komitetu. Kiedyś ich o to pytałem i nic nie wiedzieli czym się pan zajmuje, teraz już wiedzą ? To proszę się podzielić tą wiedzą z innymi.

     Panu się może hala sportowa podobać pana gust a nasz jest inny, nam się nie podoba bo nie pasuje do charakteru miasta, jest w swym wyglądzie i przewymiarowaniu repliką gierkowskiego budownictwa. Została wciśnięta w to miejsce na chama bez względu na głosy opinii społecznej. Nie pasuje do obu szkół z którymi powinna jednoczyć się w stylu . Takie budownictwo niszczy klasyczny wizerunek tego miasta czyniąc bezformie, unifikując je do poziomu osiedli typu Ursynów czy Rataje.

     M

     1. Proszę nie zachęcać PP do przedstawiania się na Forum, bo to zrobi. Jestem za ograniczeniem dostępu do strony ludziom reklamującym inne komitety. Dostałem ich program, za chwilę Państwo także go dostaniecie. Wpis PP, to kopiuj/wklej z ulotki komitetu. Autopromocja nie za własne pieniądze.

     2. Pan Płóciennik jest zawodowo specjalistą od budowy strategii.
      Strategia, to kluczowa rzecz, która doprowadza do zwycięstwa.

      Cztery lata temu mieliśmy trzy komitety, szanse na wygranie Balcerka niewielkie. Strategią było podzielenie ludzi hasłem JEŚLI MY JESTEŚMY Z PO (plakaty KWW Razem wieloma elementami do złudzenia przypominały plakaty członków PO), ONI SĄ Z PISU.
      Udało się, Balcerek zwyciężył! Kampania była agresywna, z zastosowaniem nieczystych zagrań, z podszywaniem się pod inne osoby…długo pisać.

      Mamy nową kampanię. Wiadomo od kilku lat, że różne grupy mieszkańców się jednoczą. Za każdym razem protest i jednoczenie wywołane jest działaniem na szkodę mieszkańców danego obszaru. Jedni wspomagają drugich w trudnej walce z decyzjami burmistrza. Kolejny raz potrzebna jest dobra strategia, do utrzymania stanowiska burmistrza, co tym razem?

      Doskonale rozbija jedność (…) z KODu (słynne działania ponad podziałami, ale bez PiSu). Drugi jak z nieba spadł burmistrzowi pan PP. Początkowo gra na wypromowanie siebie, zaprzyjaźnia się z burmistrzem. „Załatwia” światłowód Inei na swojej ulicy, nowy chodnik, zdobywa elektorat, bierze udział w konsultowaniu Strategii dla miasta.

      Zbliżają się wybory. Odbywają się spotkania (m.in. z inicjatywy Zielonego Forum), na które nikt nie zaprasza PP. Jego nienawiść do Forum i deklarowana sympatia do Andrzeja jest szeroko znana. Czy PP zawodowo specjalista od budowy strategii został wykorzystany przez burmistrza do rozbicia jedności, możliwe.

      Mieszkańcy, którzy twierdzą, że łączy ich w komitecie Kocham Puszczykowo niezależność mogą być zmanipulowani, tak samo jak manipulacjom grupy chcącej przejąć władzę w Polsce ulegają członkowie KODu. Żeby przejąć władzę wynajmuje się zawodowych specjalistów od budowy strategii. W Puszczykowie jest nim pan PP (…). Mieszka krótko, na razie chce zostać Radnym.

      Nie dajmy się zmanipulować pięknym słówkom specjalisty od budowy strategii, nie dajmy się podzielić, burmistrz i jego ekipa tylko na to czekają.

   2. Ciekawa teoria, że wiele komitetów to problem. Dla mnie zawsze problem to mały wybór!
    Faktycznie warto zerknąć do wyborów dalej niż sprzed 4 lat i przypomnieć sobie radę, do której dostało się wiele ciekawych radnych – każdy ze swojego imiennego komitetu wyborczego – Małgorzata Ornoch-Tabędzka, Hanna Rapalska-Kaczmarek, Urszula Rudzińska, Marcin Rzepczyński, Stanisław Balbierz i Iwona Janicka (d. Jankowska). Jakoś wtedy przekonali do siebie wyborców i do tej pory wielu z nich jest dobrze wspominanych.
    Można było, prawda? Była to jedna z najciekawszych rad naszego miasta, racjonalnie działających i niezależnych radnych. Udało im się pokazać wiele nieprawidłowych aspektów funkcjonowania miasta, ale też nie potępiali wszystkiego w czambuł.
    Obecnie mamy jednomandatowe komitety wyborcze – o tym kto wygra w danym okręgu świadczyć będzie wynik w wyborach. Niech wygra najlepszy, ale żeby tak się stało muszą mieć możliwość startu – i to jest właśnie taka sytuacja, że mają potencjalną możliwość, bo ktoś inny ogarnie formalności.
    To jest demokracja. Niech startują i wygrają najlepsi dla Puszczykowa – nie dla Balcerka, nie dla Wójcik, a dla Puszczykowa.

    1. Ile lat mamy jeszcze pokazywać wiele nieprawidłowych aspektów funkcjonowania miasta?

    2. Przyjmijmy: w okręgu jest 250 wyborców. Zwolennicy burmistrza to 70 wyborców, które bez względu na wszystko głosują od lat na tego samego radnego od burmistrza. Przeciwnicy polityki burmistrza to zdecydowana większość – 180 wyborców. Powstają 3 opozycyjne komitety, które wysunęły znakomitych kandydatów na radnych, na których wyborcy oddali po 60 głosów. Kto zostaje radnym? Słaby kandydat burmistrza, mimo, że jego przeciwnicy mieli przewagę.
     W polityce dobre chęci nie wystarczą. A Balcerek musi odejść, razem ze swoją dopiewską ekipą i radnymi. Dlatego też uważam, że rozbijanie głosów to działanie na korzyść pana Balcerka.

     1. I o tym piszemy, i mówimy twórcom KWW Kocham Puszczykowo, które zostało zarejestrowane kilka tygodni po rejestracji Zielonego KWW Dla ludzi. Dla miasta.

      Dla nas jest to oczywiste, stąd podejrzenia, że ich działanie ma na celu rozbicie zjednoczonej opozycji.

     2. Popieram, dobre wytłumaczenie.
      Polecam na ulotki w odezwę do wyborców. I dodać do tego wyjaśnienie że konkurują ze sobą dwie wizje rozwoju Puszczykowa BETON i ZIELEŃ.
      Sytuacja jest nadzwyczajna i nie ma tu miejsca na KONKUROWANIE w obrębie tej samej ZIELONEJ opcji.
      Kto do tego nawołuje jest nierozumny albo szkodnik.
      zielony

    3. ,,kOMITETY” – To jest rozsądny wywód i słuszne wnioski jest jednak jedno ALE (!) i posłużę się tu porównaniem z teorii żeglarstwa: gdy łódź przechyla się gwałtownie na jedną stronę nie ma miejsca i czasu na równomierne rozkładanie obciążenia, cała załoga idzie na jedną rufę i balastuje by łódź się nie wywróciła.

     To są te momenty gdy konieczna jest JEDNOMYŚLNOŚĆ.

     Podobną sytuację mamy obecnie w Puszczykowie, doszło do niezrównoważonego stosunku relacji między INTERESEM WŁADZY na szczeblu powiatu i gminy a INTERESEM SPOŁECZNYM. Interes układu symbolicznie określono BETON . Jest to oznaczenie charakteru rozwoju nastawionego na prywatną własność ,bogatego portfela’, mega inwestycji drogowych, marketowych, deweloperskich oraz stylu sprawowania władzy polegającym na wasalizacji, nieformalnych zależnościach, marginalizacji lub wręcz wykluczeniu interesu społecznego. BETON zwykło się od komuny określać także bierność i podporządkowanie własnych szeregów kierownictwu; BETON bo niewzruszony na argumenty, logikę, interes społeczny.
     Po drugiej stronie mamy z kolei symboliczne określenie ZIELEŃ co w Puszczykowie oznacza określoną tradycję rozwoju miasta cechującą się w pierwszej kolejności INTERESEM SPOŁECZNYM polegającym na wygodnym życiu w domach jednorodzinnych z ogrodami w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego. ZIELEŃ to symbol unikatowej cechy Puszczykowa polegającej na harmonijnym współistnieniu ze środowiskiem naturalnym. I rozwój czyli napływ nowoczesności akceptowany jest warunkowo, na tyle na ile nie zniekształca istotnej cechy Puszczykowa.

     Dlatego ponieważ pojawił się konflikt władzy ze społecznością Puszczykowa i regionu jaki model rozwoju ma obowiązywać i jaki INTERES ma wygrać czy INTERES WŁADZY czy INTERES SPOŁECZNY konieczna jest konsolidacja wyborcza. A nie tam jakieś konkurowanie. Konkurują tu między sobą tylko dwie grupy, te dwa interesy. Wprowadzanie konkurowania w obrębie jednej grupy jest BŁĘDEM . To jest błędna strategia.
     zielony

     1. I niestety KWW KP trwa w tym błędzie.
      Wywód przeprowadzony bardzo logicznie.

  3. Piotr, nie wierzę, prywatnie „plujesz” na Forum, teraz wchodzisz i z uśmiechem komentujesz i umieszczasz teksty? Myślałem, że nie jesteś dwulicowy. Potrafisz zaskakiwać.

  4. Bardzo cieszy że zastosowaliście mój projekt polityczny który lansowałem od ponad roku pisząc że wybory do Rady Miasta są ważniejsze by Rada była SILNA.
   Cieszy mniej że wprowadzacie element konkurencji i rozdrobnienia głosów tam gdzie powinna być współpraca. Między komitetami KWW Kocham Puszczykowo i KWW Dla Ludzi dla Miasta nie ma konfliktu interesu.

   Nie twórzcie podziałów.

   Ludzie oczekują zgody. Światopogląd na politykę krajową nie powinien przesłonić interesu lokalnego który rozkłada się inaczej, jest tylko w małej styczności z polityką krajową. Wyborcy oczekują od was współpracy dla zbudowania SPOKOJU i BEZPIECZEŃSTWA EGZYSTENCJALNEGO które podupadło w ostatnich latach, spokoju i współpracy oczekujemy a nie wzajemnego wyniszczania się w walce o mandaty radnych. Jeśli rzeczywiście kochacie Puszczykowo.
   M

 2. To czy radny będzie „dobry” czy nie pokaże nadchodząca kadencja.
  To czy służy sprawie rozbicie opozycji do ekipy burmistrza Balcerka okaże się jeszcze szybciej.

  Powtarzam. Postarajmy się powstrzymać emocje w komentowaniu autopromocji pana Płóciennika.

  1. Ja też kocham to miasto i dlatego tym, którzy de facto popierają obecnego Burmistrza mówię :nie!
   A tymi są 2 Komitety : Pani Janickiej i Pana Krzyżańskiego. Układ zamknięty.
   Panie Krzysztofie: niech lansują się gdzie indziej, nie tutaj.
   My tutaj jesteśmy otwarci na nowe… Dla ludzi. Dla miasta.

   1. Pamiętajmy, że Balcerek startował z komitetu Razem Dla Puszczykowa. Zatem i ten komitet należy omijać szerokim łukiem.
    A u Janickiej w komitecie jest p Ciesielska z kodu i człowiek od Gniewka Niedbały. Wszystko jasne.

 3. Panie Płóciennik, jak pokazały ostatnie miesiące , za blisko zbliżył się Pan do obecnej puszczykowskiej władzy. Nie mam do Pana przekonania i zaufania.
  Wasz Komitet to lipa, mająca dać szansę Panu Balcerkowi i jego ” normalnym”.
  Mnie Pan nie nabierze , może Pan spróbuje na innym blogu?
  Np. „Nasze Puszczykowo”. Zdaje się, że idzie razem z Panem i Panią Janicką.
  Przeciwko opozycji „antybalcerkowej”.

 4. Forum Puszczykowa! Forum Puszczykowa ! Kupujcie Forum! – Krzyżańscy atakują! Środkiem Balcerek z Dopiewem, wsPOmagany Janicką! Prawą stroną spokojnie pnie się Wielka Nadzieja Puszczykowa! Wójcik, Agata Wójcik! Kupujcie Forum Puszczykowa!

 5. No przecież nie musi być konflikt między komitetami, jeśli jeden komitet wystawi kandydata na burmistrza a 3 pozostałe na radnych. Z tym że który to jest komitet obecnego burmistrza A.Balcerka ? A KWW Normalnych już nie ma ? Kto coś wie ?

  1. Normalni, to Razem dla Puszczykowa „(…) JAKO KOMITET WYBORCZY -RAZEM DLA PUSZCZYKOWA-STANĘLIŚMY DO WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH, OBIECALIŚMY WAM PRZYWRÓCENIE W NASZYM MIEŚCIE KLIMATU NORMALNOŚCI . NORMALNOŚCI W KONTAKTACH Z MIESZKAŃCAMI, NORMALNOŚCI W PODEJMOWANIU ZADAŃ, I WRESZCIE NORMALNOŚCI W GOSPODAROWANIU ŚRODKAMI PUBLICZNYMI (…)” z ulotki wyborczej Razem dla Puszczykowa.

   1. Aha, to KWW Razem dla Puszczykowa to ci no to ja bym im po tym co zaprezentowali uzupełnił nazwę:

    KWW Razem ze starostą
    zamiast Puszczykowa.

   2. Boże chroń nas przed taką normalnością, bo chyba wolałbym w tym wypadku nienormalność. Jeżeli normalnością jest budowanie marketów między willami, budowanie tunelu wpuszczającego tranzyt do centrum miasta, odsyłanie mieszkańców do sądu, by bronili swojej własności, to ja takim Normalnym Nienormalnym z KWW Razem dla Puszczykowa już dziękuję.
    Dwie kadencje wystarczą.

 6. Za powstanie komitetu Kocham Puszczykowo podziękować trzeba panu od strażaków. Dwa razy się nie udało, to teraz chce się dorwać do władzy chowajac się za plecami pani Janickiej. A za nimi … Pan starosta najpewniej.

  1. KWW Razem dla Puszczykowa to Komitet Burmistrza Balcerka rządzącego naszym miastem od 8 lat
   KWW Kocham Puszczykowo – to Komitet Iwony Janickiej /Nowoczesna? KOD? / wspierający KWW Razem dla Puszczykowa i Andrzeja Balcerka
   KWW Dla Ludzi. Dla Miasta – to Komitet Agaty Wójcik – dążący do zmiany i powrót do idei „zielonego Puszczykowa”
   KWW Puszczykowianie – to Komitet Macieja Krzyżańskiego de facto popierający również obecnego Burmistrza, chociaż nie znalazł się na jego liście do Rady Miasta.
   Od koloru do wyboru.
   Jest w czym wybierać.

  2. Panu Kaminskiemu tez sie wiele razy nie udalo i probuje dalej. Teraz chowa sie za plecami Wojcik. Cudze ganicie, a swego nie znacie.żenua

 7. Nie będzie konfliktu między KWW Kocham Puszczykowo i KWW Dla ludzi dla miasta [?]
  [ powinno być KWW Dla ludzi dla Puszczykowa ] jeśli jeden komitet wystawi burmistrza a drugi radnych. Zgoda buduje. Nie wyzywajcie się nawzajem. To błąd.
  Niestety wiem skąd ten rozdział komitetów i tym bardziej czuję się jak z innej bajki w tym mieście bo ja umiem pracować dla inwestorów którzy reprezentują całkowicie inny światopogląd niż ja mam. Spróbujcie nawiązać porozumienie.
  M

  1. Aby komitet mógł wystawić swojego kandydata na burmistrza, musi wystawić kandydatów na radnych w co najmniej 8 okręgach wyborczych. Pana/i pomysł , dobry w intencjach, jest nierealny w obliczu przepisów prawa wyborczego.p

   1. Tu chodzi o nieformalne porozumienie komitetów między sobą i z wyborcami. Jesteśmy małym miastem i się znamy a poczta pantoflowa rozniesie co trzeba. Zaprzestańcie nawzajem się zwalczać, atakować, to pierwszy krok.
    M

    1. Znowu słusznie i nierealne zarazem. Wszak są to komitety konkurencyjne, walczące o poparcie tych samych wyborców. Konflikt jest więc nieunikniony, o czym z ubolewaniem piszę, bo można było tego uniknąć, tworząc jeden komitet.

     1. Zgadzam się z Panem Krzysztofem. Popieram kandydaturę Pani Agaty Wójcik na Burmistrza i kandydaturę Pana Leszka Pobojewskiego na Radnego mojego okręgu.

     2. To chociaż spróbujcie podać rękę, publicznie, tak żeby WYBORCY TO ZOBACZYLI.
      M

    2. Wielokrotnie tutaj na Forum apelowano o wspólną listę PONAD PODZIAŁAMI.
     Kto się wyłamał, komu nie po drodze z tymi, którzy o to apelowali?
     Komu nie po drodze ze społeczeństwem obywatelskim?
     Oczywiście, że jest jeszcze możliwe porozumienie i odzyskanie wiarygodności, jeżeli KWW Kocham Puszczykowo poprze Panią Agatę Wójcik na Burmistrza naszego miasta.
     W innym wypadku może spotkać ich zarzut o „spisek” zawiązany między PO-Nowoczesną i KOD-em i poparcie obecnego Burmistrza i Starosty związanych z Platformą Obywatelską.
     By nie oddać władzy w Puszczykowie i robić dalej swoje. Jak to robią sami swoi.

     1. Kluczem do zrozumienia ,niezrozumiałych’ zachowań różnych osób jest ich praca zawodowa, interesy. Pieniądze. Gdzie i na co są lokowane. Żeby nie mówić o tym wprost mówi się o demokracji, dyktaturze, konstytucji. Gdy poznamy wszystkich kandydatów komitetów wyborczych to może warto przedstawić wyborcom ich – INTERESY ? Może będzie to właściwy klucz do właściwych wyborów ?
      Co redakcja o tym sądzi ?

 8. Pani Iwona Janicka jest lub była członkiem partii Nowoczesna. Należy dodać – skompromitowanej partii lewackiej ( afery obyczajowe, finansowe ) .
  Drodzy Państwo , mieszkańcy Puszczykowa, czy naprawdę chcecie by było tak jak było.?
  Przecież Pan Balcerek to człowiek również skompromitowanej partii Platforma Obywatelska ( afery o charakterze mafijnym!!! ). A Pan Piotr Krzyżański to człowiek Pana Balcerka. I wszystko jasne.

  Głosujmy na KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta. Wtedy mamy gwarancje gruntownych zmian w zarządzaniu Puszczykowem.

 9. AGATA WÓJCIK, AGATA WÓJCIK, AGATA WÓJCIK, AGATA WÓJCIK, AGATA WÓJCIK
  TO JEDYNA KANDYDATKA GODNA ZAUFANIA

  1. Tak jest wykazała się NIEZWYKŁYM ZAANGAŻOWANIEM w swoim okręgu wyborczym. KAŻDY może przyjechać i podziwać jak Sobieskiego i okolice ROZKWITŁY pod jej czujnym, gospodarskim okiem. My – mieszkańcy jej okręgu – dobrze o tym wiemy.

   1. Witam, jestem mieszkanka Górnego Puszczykowa. Popieram Panią Agatę. Piszę te słowa pod komentarzem osoby o podpisie „nemezis” celowo. Nemesis (Nemezis, Nemezys) – w mitologii greckiej bogini i uosobienie „zemsty bogów”, nieubłaganej sprawiedliwości, sprawiedliwej odpłaty (zemsty). Wydaje mi się, że wiem kim jest osoba tak podpisująca się. (…) red.

   2. Przypominam, że Burmistrzem Puszczykowa, do którego należy okręg wyborczy z ulicą Sobieskiego, jest Pan Balcerek. Od 8 lat.
    To on osobiście jest odpowiedzialny za to, co tam się dzieje.
    A tak przy okazji – sami Państwo coś robili, przeciwko czemuś protestowali?
    Bo my tu na dole ciągle musieliśmy protestować, a to: przeciwko marketom i wielkim parkingom pod oknami, planom poszerzania ulic kosztem naszych posesji zwiększaniu ruchu samochodowego na naszych ulicach po wybudowaniu marketu i tunelu,, i, a to przeciwko 42-metrowemu masztowi przy domach ze szkodliwymi promieniami, a to przeciwko … już nie chce się tego wymieniać. I biegać po sądach, wynajmować prawników za własne pieniądze, by bronić swojej własności przed zakusami ….urzędników i inwestorów.
    A u Was co ? Cisza i spokój? Chyba tak, o nikt przeciwko niczemu nie protestował.
    A Pan Burmistrz powoływał się na Górne Puszczykowo, że tam mieszkający chcą marketu a Moniuszki i chcą tunelu na 3 Maja wprowadzającego tranzyt / ciężarowy też/ do centrum miasta.
    Chyba Pan Burmistrz Was lubi i Wy Pana Burmistrza, ale to już inna bajka. W każdym razie przypominam Pani Nemesis, że Burmistrzem Puszczykowa od 8 lat jest Pan Andrzej Balcerek i jego ekipa z KWW Razem dla Puszczykowa. To ci, co swego czasu powoływali się na słowa naszego Papieża, a później zapomnieli o czym mówili.
    To tam należy kierować swoje ewentualne pretensje. I też dla przypomnienia – Pani Radna Agata Wójcik była i jest radną opozycyjną wspierającą mieszkańców w walce z tymi „kontrowersyjnymi”/ mówiąc delikatnie/ zamierzeniami. Popieram Agatę Wójcik.

    1. Ja też popieram p. Agatę Wójcik. Ale, na Boga, przestańcie nam wreszcie insynuować, że spaliśmy, jak wy, na dole, protestowaliście! My też tam byliśmy! Przejrzyjcie materiał sfilmowany przy okazji protestu wobec marketu, sprawdźcie listę podpisów pod petycją dot. tunelu! My, ze Starego, tam jesteśmy!
     Poza tym są dwa ‚Stare” i każde z nich reprezentuje trochę inne spojrzenie na Puszczykowo. My jesteśmy od p. Agaty Wójcik i proszę już nas tak nie uogólniać. Zaczyna mnie to już trochę denerwować.

 10. O,jasny gwint ! Trzy pro-balcerkowe Komitety Wyborcze Wyborców przeciw jednemu, Pani Agaty Wójcik!
  Macie Państwo, drodzy mieszkańcy Puszczykowa jeszcze jakieś wątpliwości o tym jak bardzo Balcerek chce wygrać te wybory? I to ma być uczciwy włodarz? Wszystko jasne! Pani Agato, proszę dla dobra naszego miasteczka te wybory wygrać! My idziemy 21.10 do urn Panią wybrać.

  1. Balcerek jak Lord Vadern wypuścił droidy na wszystkie strony. I dalej chce niszczyć naszą planetę jako Hutu siedząc już w cieniu na vice-fotelu. Ale mamy mądrą Królową Agatę I sprzymierzeńców, staniemy do walki i obronimy się przed inwazją! Im nawet Kanclerz nie POmoże.

 11. Zakładając że burmistrz A.Balcerek będzie chciał posiedzieć na stołku 3 kadencję kandydaci są na razie dwaj, on i Pani A.Wójcik. Co wygadujecie o innych kandydatach, to są tylko domysły.

  Obecnego burmistrza program wyborczy na kolejną kadencję znamy,
  1. To jest burmistrz DLA POWIATU I DLA OBCYCH INTERESÓW.
  2. Panią A.Wójcik też widzieliśmy przez 4 lata w pracy i wiemy że będzie to BURMISTRZ DLA LUDZI I DLA MIASTA.

  Każda inna kandydatura na burmistrza jeśli będzie to będzie ,królikiem z kapelusza’ WIELKĄ NIEWIADOMĄ. Niepewnością. Wobec wywzwań najbliższej przyszłości którą ma być INWAZJA METROPOLITARNOŚCI nie możemy pozwolić sobie na żaden eksperyment z niewiadomą. Logiczny wybór dla Puszczykowa i dla interesu mieszkańców miasta jest tylko jeden – A.Wójcik.
  zielony

 12. I stało się… otwieram lodówkę, a tam …. „bo Pani Agata Wójcik jest najlepsza na świecie…” Ludzie opanujcie się. Tym swoim gadaniem i tak nie przekonacie ludzi, którzy nie chcą na Nią głosować do tego żeby zmienili zdanie. Wywieracie niepotrzebną presję, przede wszystkim na Pani Agacie.

  1. To jest podpowiedź nie dla wiernych a dla niezdecydowanych albo chwiejnych.

 13. Debata bardzo mile widziana. Kto by ją przygotował i poprowadził, żeby była ciekawa i merytoryczna?

  1. Przypominam, że p.Balcerek unikał debaty i 2 razy wygrał. Tak więc pytanie:można w Puszczykowie bez debaty? I tak całe dwie kadencję upłynęły mu bez kontaktów z mieszkańcami. W Puszczykowie widać tak można.

   1. Pan Balcerek unikał debaty w czasie kampanii wyborczej. Będąc burmistrzem naszego miasta dwa razy odmawia wystąpienia w telewizji razem z Panią Agatą Wójcik. Bez komentarza.
    Przy okazji. Czy tworzący Kocham Puszczykowo rzeczywiście je kochają?
    Niestety mam dowód na to, że niekoniecznie. Od pewnego czasu wiadomo, że w jednym z okręgów jest „mocny” kandydat na Radnego. Od wielu lat aktywnie zabiega o niepogorszenie jakości naszego życia, za co jesteśmy Mu wdzięczni. Pomimo tego członkowie KP szukają w tym okręgu kontrkandydata na Radnego dzwoniąc do mieszkańców z propozycją startu z ich listy. Realizuje się scenariusz z rozbijaniem głosów, a gdzie dwóch się bije KWW Razem korzysta.

 14. W przestrzeni publicznej pojawiają się ludzie o których nic nie wiadomo kim są a usiłują mieć dużo do powiedzenia, mają dużo rad i ocen. Dla przykładu pan Płóciennik, czy mógłby pan się przedstawić ? Jaki ma zawód i jakie ma zawodowe dokonania ?

  1. Oprócz tego, że „zakolegował” się z Panem Burmistrzem?
   I jest z nim „po imieniu?” Sam to napisał, pochwalił się.
   Słyszałem, że na zlecenie „miasta” prowadził / monitorował/ jakąś debatę czy coś takiego.
   Czy koś o tym wie?

 15. Dlaczego usunął pan mój komentarz? tam nie było NIC obraźliwego! Coraz ciekawiej sie tu robi.

 16. A może Pani komentarz nada się do „Echa Puszczykowa?” Radzę spróbować.
  Tam może wydrukują te ataki na radną Wójcik, które już tutaj Pani zamieściła?

  1. Stwierdziłam tylko że głosowałam na p. Wójcik i na pana Kamińskiego i bardzo sie rozczarowałam. Oraz że każdy kto nie wyspisuję panów na czesć p. Wójcik jest mieszany w błotem. c.b.d.u. – patrz wyżej. To jest powód do usuwania komentarzy? jak w przeciwna strone to mozna wypisywać wszytko. To jest forum mieszkańców?

 17. Starzy Puszcykowianie znacie tu pewnie nazwisko które było ważne w okresie KOMITETÓW i teraz potomni startują , a jak się ów kandydat zachował podczas spektaklu TV na Moniuszki widzieli Polacy (…)red.

 18. No i to inteligenckie miasteczko ma niebywałe szczęście do radnych ,a nawet przewodniczących o których dopytują się stróże prawa.Gratulacje dla takich wyborców ,wybierających takich radnych.

 19. Forum Puszczykowa, Stowarzyszenie Aktywne Puszczykowo i Stowarzyszenie Wspólna Sprawa są już razem a co z wami Nasze Puszczykowo ? Jak potrzebowaliście pomocy przy awanturze z Cyryla Ratajskiego staliśmy my zieloni przy was murem. Będziecie jeszcze potrzebować pomocy i solidarności obywatelskiej bo starosta ,,kocha ten zakątek Puszczykowa”. Jesteście solidarni z pozostałymi stowarzyszeniami czy nie ?
  Aha, Uniwersytet Artystyczny także solidaryzuje się z zielonym Puszczykowem, w restauracji Lars smakowaliśmy ten temat…
  z

  1. Zielone Puszczykowo kontra beton.
   Prosty wybór.
   Agata Wójcik Burmistrzem Puszczykowa.
   A Nasze Puszczykowo, gdzie?

   1. A Stowarzyszenie Nasze Puszczykowo z kim ? Prosiliście o pomoc, nie zawiedliśmy. U państwa E. i R. , było wiele wspólnych spotkań ale ani pani Janickiej ani pani Ciesielskiej tam nie było.
    NIGDY ! Kto był kto pomagał ? …

    1. Piszą Państwo na Forum Puszczykowo – tu się nie da tagować osób ani organizacji (inaczej jak na Facebooku). Chyba najrozsądniej byłoby napisać po prostu email do Stowarzyszenia Nasze Puszczykowo, żeby otrzymać odpowiedź. Email jest na pewno na stronie www. Tu przecież nikt nie udzieli odpowiedzi, bo nie wie, że się Państwo do nich zwracają. Ot, nowe media – ale warto się ich nauczyć.

     1. Oj, oj, wiedzą, wiedzą, czytają i piszą na bieżąco. A rozmowy też były.

     2. Aniu, jak zaczynała się awantura na Ratajskiego to czytali ostrzeżenia idące przez forum i reagowali na nie. Co, nie czytają forum ? To interesują się Puszczykowem czy nie ?

 20. Kilku działaczy miejscowego KOD w prywatnej rozmowie zadeklarowało że poprze komitet KWW Dla ludzi dla miasta czy to oznacza rozłam w Puszczykowskim KOD ?

  1. KOD-u w Puszczykowie już nie ma. Koniec.
   Nie o taką demokrację chodziło mieszkańcom wspierającym dotąd to stowarzyszenie.
   Od teraz beze mnie i moich przyjaciół.
   Demokracji „po puszczykowsku” wspierającej obecnego Burmistrza i Starostę Powiatu Poznańskiego stanowczo się sprzeciwiamy.
   Nasze głosy przy urnie wyborczej przekażemy na „zielone Puszczykowo” ,czyli Komitet Dla ludzi. Dla miasta. i będziemy głosować na nowego Burmistrza w osobie Pani Agaty Wójcik.

 21. Czy języczkiem u wagi w sporze nie jest KOD i jego nienawiść do wszystkich, którzy potrafili przyjąć do wiadomości wygraną w demokratycznych wyborach PiSu. Od samego początku liderki KODu mówiły, pisały o jednoczeniu się środowisk przeciwko burmistrzowi ponad podziałami, i od samego początku nie potrafiły akceptować mieszkańców o innych poglądach politycznych. Nie dociera do nich, że to one antagonizują naszą społeczność. Takim postawom mówię zdecydowane NIE. Wybory do Sejmu i Senatu będą za rok, tu w Puszczykowie mamy wybory do Rady Miasta i na stanowisko Burmistrza, a mieszkańcy są różni czy liderkom KODu się to podoba czy nie.

  1. Języczkiem u wagi jest w Puszczykowie

   POZYCJONOWANIE towarzyskie.

   Szczególnie natrętne zjawisko małych miasteczek. Jest to coś takiego jak działa lampa na ćmy tak w Puszczykowie działają PIENIĄDZE. Tym trzeba tłumaczyć liderską pozycję pewnych osób i przyciąganie innych. Oczywiście do czasu. Będziemy o tym pisać. Po wyborach być może ukaże się nowe czasopismo [rozmowy są zaawansowane ] w którym będziemy podnosili sprawy różne, rzeczy ładne, ładne domy, ogrody, wnętrza, historię i teraźniejszość ale także tematy obyczajowo światopoglądowe które mają duży wpływ na decyzje wyborcze.
   Co do KOD, już w prywatnych rozmowach słyszy się zmęczenie i frustrację szeregowych działaczy którzy zaczynają ,widzieć’ pozytywne zmiany w kraju pod nowym rządem Morawieckiego, ,widzieć’ że demokracja nigdy nie była i nie będzie zagrożona a nawet że jest jej więcej niż za liberałów, że dyktatura to ściema pijarowska, że ich prywatne interesy nie są wcale zagrożone co było głównym imperatywem rozwoju tego ruchu społecznego na początku, wreszcie ,widzą’ jak wychodzi na jaw porażająca prawda o interesach takich jak Walzowie, Adamowicze, różne Śróby i Mossakowskie, i inne i jest im po prostu dyskomfort dalej stać po stronie czegoś tak haniebnego. W końcu też ,,widzą” po stronie i w otoczeniu rządowym wiele nowych twarzy, ludzi rozsądnie mówiących dobrze wyglądających, wielu młodych wiekiem i umysłem więc zaczyna się pojawiać REFLEKSJA nad dalszym uczestnictwem w tym coraz wyraźniej obnażanym warcholstwie politycznym zgranych elit liberalnych których jedynym celem jest własna korzyść. Ile można być pożytecznym ?
   zielony

 22. W Puszczykowie tylko społecznicy uczcili 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
  W Puszczykowie tylko społecznicy uczcili 73 rocznicę wyzwolenia miasta.
  Dziś mija 79 lat od wybuchu II wojny światowej, na stronie miasta, w niedawno rozniesionej gazecie Echo Puszczykowa cisza.

  Pomyślmy o tych, którzy zginęli byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

  1. bo to takie niemodne , nienowoczesne i niepostępowe … fuj, upamietniac przyjazd turystycznej grupy zyczliwych sasiadow z kraju , ktory po niemal osiemdziesięciu latach latach od rozpoczęcia wycieczki nadal uważa,że wie co jest najlepsze dla nas … oj tam,oj tam …patrzmy w przyszłość… nie grzebmy w bolesnych dla WSZYSTKICH wspomnieniach…”Unsere Mütter, unsere Väter” niedługo będą obowiązującą wersją historii.. lewa, lewa, raz, dwa , trzy ,cztery , lewa , lewa…

   Przejaskrawienie? Złośliwość? Zapiekły jad Polaka? – niekoniecznie ..
   Spójrzcie jak bardzo próbowano przez kilkadziesiąt lat zacierać niewygodne fakty dla obecnie dominujących państw UE , jak bardzo próbuje się przesuwać ciężar winy za WWII na ofiary , jak często próbuje się zrównać winę PAŃSTWA ( Niemcy -agresor, np. cudna Francja- urzędowo zatwierdzane transporty Żydów do obozów zagłady) z winą patologicznych INDYWIDUALNYCH OSOBNIKÓW ściganych i eliminowanych przez Polskie Państwo Podziemne ( szmalcownicy, volksdeutche, ZDRAJCY)…Naprawdę uważacie, że ” polskei obozy śmierci ” promowane przez odpowiednie środowiska od lat sześćdziesiątych to przypadek…??? Zobaczycie, jeszcze dożyjemy czasów , gdzie pojawią się procesy o odszkodowania od Polski za śmierć dziadka w Oświęcimiu czy Majdanku… Fikcja …? поживём – увидим – jak mówią inni odwieczni przyjaciele 😉

   Dlatego moim zdaniem pamięć o ważnych wydarzeniach z naszej historii jest obowiązkeim naszym , naszych dzieci – a przede wszystkim NASZYCH WŁADZ.
   Na internetowej stronie burmistrzowskiej – nawet jednego akapitu nt. pamięci poległych w kampanii wrześniowej…
   Naprawdę, tak trudno w Urzędzie Miasta i w Radzie Miasta sprawdzić kalendarz?
   Czy ze strony włodarzy miasta można tolerować tak okrutne lekceważenie tych, którzy zginęli , żeby Polska przetrwała …? Z czego wynika taka obojętność urzędników naszego miasta?

 23. Przejrzałem główne wydania gazet niemieckich, francuskich, ,angielskich – ZERO informacji o wybuchu wojny, o napaści Niemiec na Polskę … Nadal macie wątpliwości w jakim kierunku idzie polityka historyczna świata ?

 24. jest też coś takiego jak Google-doodle : największa wyszukiwarka świata czci ważne wydarzenia przez przygotowanie specjalnej wersji swojego logo – myslicie, że jest coś o WWII? Otóż nie, nie ma. Medium, które mogłoby być narzędziem prawdy i pamięci – dowolnie próbuje kształtować je w sposób zgodny z jednym skrzydłem polityki i filozofii. A nie, przepraszam – ostatnio było doodle dotyczące działań wojennych, a konkretnie upamiętniające pierwszą korespondentkę foto z czasów WWI – ale promocja była nie w kontekście tragedii wojennej tylko nacisk położono na to , że była to pierwsza KOBIETA korespondent – oczywiście wszyscy wiedzą kto to był i znają jej zyciorys… :/ , No błagam… Przy całym szacunku do kobiet , oczywiście.

 25. Punkt pierwszy: przede wszystkim trzeba usunąć w cień tego wszędobylskiego moderatora z tą jego magiczną mową ,harrikriszna, love, love, love Puszczykowo’,

  niech sobie moderuje jakieś sekty terapeutyczne.

  Dziwię się wam że nie wyprosiliście go ze spotkania, które jak napisała pani Wójcik składało się z liderów stowarzyszeń. Przecież on nie jest liderem niczego, nic nie stworzył, nie zapraszał bym go więcej do żadnych rozmów. Zaproszenia do takich rozmów jeśli mają mieć sens konstruktywny należą się oprócz liderów organizacji także zasłużonym społecznikom którzy choć obecnie mniej aktywni są jednak znani wielu mieszkańcom i mogą za sobą pociągnąć głosy wyborców. Ten moderator przeciwnie, działa jak czerwona płachta na byka, nikt go nie zna a wpycha się wszędzie, być może bez niego doszlibyście do jakiegoś konstruktywnego porozumienia z J. i C. Nikomu tu nie potrzebny jakiś strateg, co własnego rozumu nie macie ? To jest z kolei wasz błąd. Naprawcie go, powtórzcie spotkanie w tym samym gronie bez niego a zobaczycie inny efekt.
  zielony

 26. Po przeczytaniu tego krótkiego raportu ze spotkania komitetów powiem co myślę, dziwię się wam komitecie KWW DLD, gdyż sztuka i polityka i matematyka mówi jasno, rozmowy prowadzą liderzy stowarzyszeń bo mają za sobą ,,określoną ilość szabel”. Do tego dochodzą ewentualnie tacy indywidualni jeźdźcy którzy też mają za sobą potencjalnie ,,określoną ilość szabel” (prowadzący blogi, przedsiębiorstwa, nauczyciele, pisarze i inni artyści znani w mieście) bo chodzi w sumie o KOALICJĘ o zsumowaną dywizję ,,szabel” (czyli głosów wyborczych).
  A wy drogi komitecie KWW DLDM pozwoliliście sobie aby moderatorem rozmów był ktoś kto nie tylko że sam nie nosi żadnej szabli (bo oficjalnie nie ukrywa poparcia Andrzejowi choć się z nim nie zgadza), to w ten sposób zamiast szabli nosi sobie jedynie ,,gwizdek i pawie pióra na szelkach”.

  No usiądźcie jeszcze raz do rozmów

  miedzy komitetowych bez tego moderatora ,,harrikriszna’ i przedstawcie tą ładną matematykę wyborczą ,,matematyka”. Jak to ostatecznie nic nie da to zaczniemy jazdę po KWW KP że wióry polecą. Z pocztą pantoflową nikt nie wygra.
  zielony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.