Zwracam się do Państwa- do mieszkańców Puszczykowa. Do tych których nikt nie zmuszał aby zamieszkali w tym wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu. Większość z nas zamieszkało w pięknym Puszczykowie z WYBORU. A dlaczego własnie tu ? Ponieważ jest to miasto słynące z ciszy, zieleni i spokoju.  Można tu odpoczywać i spacerować w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zdecydowaliśmy się na zamieszkanie w otoczeniu lasów i nie jesteśmy tu jedynymi mieszkańcami. Dlatego pozwalam sobie zaapelować do Was – pozwólcie nam odpoczywać w spokoju, szanujcie zdrowie i życie nasze i naszych bliskich. Jako mieszkańcy Puszczykowa przestrzegajmy przepisów kodeksu drogowego. Ograniczenie ruchu do 40 km/h  jest nie po to aby zrobić komuś na złość. To ograniczenie ma jakieś zadanie np bezpieczne przejście po pasach, wyjazd z bocznej uliczki..Wszystkim się spieszy, kierowcy wyprzedzają na linii ciągłej i przejściu dla pieszych .Niestety tym którzy mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo  się to nie udaje,
Dlatego  sami musimy o siebie nawzajem zadbać . KIEROWCO ZWOLNIJ !
Pozdrawiam  Wiesia Grycza

Komentarzy: 9 o “Czerwone światło

 1. Jak piesi przestaną łazić po drodze jak po polu i zaczną korzystać z pasów (rejon centrum miasta i piekarni), a rowerzyści oświetlą swoje rowery i to wszystkie od rozklekotanych Wigry III po najnowsze MTB i ubiorą się w odblaski to ja zacznę jeździć 40.

 2. Pani Wiesiu. Piękny apel. Myślę, że bardzo wielu z nas-mieszkańców nieraz zostało by zmiecionych przez pędzące auta, niezważając na ograniczenia prędkości. Martwi mnie, że Policja ogranicza się tylko do badań trzeźwości( szczególnie po ważnych meczach). Sporadycznie badana jest prędkość. Mam jednak zaobserwowane spostrzeżenie, że pędzący są u nas przejazdem. Gdy wyprzedza mnie z furią jakieś auto, ma tablicę inną niż PZ. I tak jest w 75 % Wspominał o tym dr Kamola na spotkaniu, dlatego mi to utkwiło i zacząłem na ten fakt zwracać uwagę.
  Inną sprawą jest fakt, świętych rowerzystów jadących po jezdni, gdy tuż obok jest droga rowerowa. Raz zwróciłem rowerzyście na to uwagę na ul, Poznańskiej, obrzucił mnie stekiem wyzwisk i odesłał mnie w (…)
  Nie pojechałem tam, gdzie mnie odsyłał, ale chciałbym aby Policja puszczykowska zwróciła na to uwagę. Nie koniecznie od razu karać, ale pouczać.
  Wielu z nas jest bardzo często będąc na codzień kierowcami też rowerzystami i tych rowerzystów można roapoznać z daleka. Mają odblaski, jadą po ścieżce rowerowej.

  1. Puszczykowska policja najpierw musiała by zacząć normalnie pracować. Komenda ta nie jest czynna całą dobę, w nocy w Puszczykowie nie ma policji, nie możemy liczyć na ich pomoc, jak juz przyjeżdza patrol z Mosiny albo Steszewa.

  1. Pani Margaret, proszę do poduszki poczytać kodeks drogowy 🙂
   Art. 33. 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

 3. Nie pomogą apele ani dyskusje. Potrzebne jest EGZEKWOWANIE prawa! Niestety, sejm uchwalił zakaz stosowania radarów (i fotoradarów) przez Straże Gminne. Nie widać też chęci do karania za parkowanie na chodnikach. Stosowany w Puszczykowie system „szkolenia kierowców” przez ustawianie zbędnych znaków podporządkowania przy skrzyżowaniu ulic o nawierzchni gruntowej z ulicami o nawierzchni asfaltowej służy tylko wydawaniu naszych pieniędzy. Kosztowny pomysł ustawiania tablic świetlnych z informacją o przekroczeniu prędkości i MOŻLIWYCH konsekwencjach, zakłada, że kierowcy nie mają prawa jazdy i nie znają przepisów!

 4. Ale mamy za to piękną gwardię przyboczną pana burmistrza która ma piękne mundurki ,czapeczki ,samochodziki ,benzynkę za kilkaset tysięcy /wkadencji/ z której pożytek jest taki że łapie pieski na górnym Puszczykowie lub napisze jakieś sprawozdanko w lokalnej Trybunce Ludu.Będę głosował tylko na takiego burmistrza ,który zlikwiduję tą armię nieproduktywnych ,kosztującą nas w kadencji ,tyle ile wybrukowanie kilku uliczek /mądre gminy łącznie z wojewódzką Zieloną Górą już dawno to zrobiły , a takie jak my wolą mundurki ,pensyjki dla zapracowanych municypialnych /.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.