Na oficjalnej stronie naszego puszczykowskiego urzędu pojawiła się informacja o sukcesywnej wymianie przystanków autobusowych.  Zaprezentowano już nowe, bardzo ładne przystanki.  Cieszyć musi to bardzo wszystkich mieszkańców, miejmy nadzieję, że szybko nastąpi wymiana, gdyż stare w niektórych miejscach straszą od miesięcy, są jeszcze jednym przykładem antyreklamy naszego Puszczykowa.  Prezentujemy jeden z nich.  Wjechał w niego jakiś kierowca, który zapomniał o pedale hamulca.

Miejmy nadzieję również, że odpowiednie służby miejskie zadbają, aby nowe wiaty były ładne nie tylko zaraz po ich zamontowaniu.  Dobrze też byłby, aby i wokół nich ktoś choćby czasami sprzątał, nie tylko w przedwyborczy okres, bo z tym jak już wielokrotnie o tym pisaliśmy, jest duży problem.

red.

Komentarzy: 46 o “Czekając na nowe przystanki autobusowe

 1. Przystanki co do architektury mogą ostatecznie być. Tylko dlaczego pomalowane są na czarno ? Nie mógł zostać ten zielony kolor ? Dlaczego wciąż wszystko jest wywracane do góry nogami ? Na złość ?

 2. Mnie tylko zastanawia co jest robione, gdy przystanek zostanie zniszczony. Czy jest szklany sprawca tego czynu, aby pokrył koszty ?! Czy jest o ty informowana Policja ? Czy jest przeglądany monitoring, który podobno jest w Puszczykowie ?

 3. Dla mnie nowe wiaty są przejawem niegospodarności. Jeśli cokolwiek było popsute należało to naprawić i pomalować. Ewentualnie wymienić powierzchnie przezroczyste na nowe, jeśli były zniszczone.

  Nurtuje mnie pytanie co stało się ze starymi wiatami, czy udało się je odsprzedać, by zmniejszyć wydatki związane z zakupem, demontażem starych i montażem nowych?
  Nie chcę wierzyć znajomemu, który widział pocięte na mniejsze kawałki stare wiaty, by mniej miejsca zajmowały na samochodzie.

  Nowe wiaty są ładne, ale zajmują dużo miejsca stojąc w świetle chodnika np. na Dworcowej w pobliżu Moniuszki. Szkoda, że ten model nie posiadał dwóch rozwiązań zw. z głębokością.
  Wadą także są krótsze ławeczki, pozwolą jedynie usiąść dwóm osobom.

  1. Moniuszki Dworcowa to jakiś puszczykowski Trójkąt Bermudzki, armagedon i nagromadzenie wszelkiego nieszczęścia. Markety, korki, dzieci chodzące do szkoły, tunele, lodziarnie, a teraz wiaty. Trzeba coś z tym zrobić.

    1. Kolor im ciemniejszy tym lepszy. Przecież w naszym mieście nikt tych wiat i tak sprzątać ani czyścić nie będzie. Nie czyszczą obecnie, to i później nie będą. Za kilka tygodni oblepione zostaną plakatami, pozostaną na nich resztki taśm klejących i kleju. Jak przyjdzie jesień, to kurz i błoto zrobią swoje. Ale wtedy Balcerek z ekipą już się ich stanem ani chwalić, ani przejmować nie będą. Najważniejsze pochwalić się przed wyborami w „Echu Propagandy”, tzn, „Echu Puszczykowa” (nawiasem – czytać się tej propagandy nie daje).

     1. Dlaczego? Tekst radnej Bijaczewskiej, jak walczy ze smogiem w naszym mieście – bezcenny na poprawienie humoru. Śmiałam się do wieczora.

     2. Kolor im ciemniejszy tym w ogóle go nie ma. Przystanki są mało widoczne dla kierowcy . O to chodziło ?
      U nas jest tak: elewacje domów to od sasa do lasa, kociokwik kolorystyczny tak że oczy bolą, nie ma dwóch podobnych domów na jednej ulicy bo co jeden to chce się popisać i być lepszy od drugiego ale za to ogrodzenia, balustrady, wszelakie słupki reklam, znaków, latarń a teraz przystanki to jeśli w ogóle są pomalowane a nie zardzewiałe i brudne to albo pospolite popiele, albo buraczany brąz albo smolista czerń.
      brrrrr

   1. I jeszcze /choć mało kto o tym pamięta!/
    chcieli tu postawić 42-metrowy maszt !!!!!!!!!!!!!

  1. 885%
   PM10 (442.70µg/m³) poziom dopuszczalny, odpowiednio dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy)

   04 cze 2018, 15:27 spisałam dla udokumentowania

  2. Aktualizacja — pyły PM2.5 – 733%
   Gratulacje dla mieszkających w tym regionie – smog sezonowy czy , nie smog , ale truci jesteście cały rok
   A to potem idzie na dolne

   Może któryś bezradny radny się zainteresuje tematem, zwłaszcza mieszkający na górnym ?

   1. 357%
    PM10 (178.50µg/m³)
    04 cze 2018, 18:49 nadal wielokrotnie przekroczone normy

    420%
    PM2.5 (105.00µg/m³)
    04 cze 2018, 18:49 tutaj także czerwony alarm

    1. Nie zgadzam się z mieszkanką że:
     {\displaystyle E(v)=\gamma (v)m_{0}c^{2}=m(v)c^{2}},

     gdyż:
     {\displaystyle \gamma (v):={\frac {1}{\sqrt {1-\beta ^{2}}}}=\left(1-\beta ^{2}\right)^{-{\frac {1}{2}}}=1+{\tfrac {1}{2}}\beta ^{2}+{\tfrac {3}{8}}\beta ^{4}+\ldots } {\displaystyle \gamma (v):={\frac {1}{\sqrt {1-\beta ^{2}}}}=\left(1-\beta ^{2}\right)^{-{\frac {1}{2}}}=1+{\tfrac {1}{2}}\beta ^{2}+{\tfrac {3}{8}}\beta ^{4}+\ldots }
     {\displaystyle \beta (v):={\frac {v}{c}}} {\displaystyle \beta (v):={\frac {v}{c}}}.

     a zatem :
     E = mc2

     więc czerwony alarm jest przedwczesny. I wydaje mi się że powinno wkroczyć pogotowie na sygnale i kogoś dokładnie przebadać. Póki do zimy jeszcze daleko.

     1. stary, gdzie można dostać taki stuff, którego używasz ???

     2. Komunikaty o stanie powietrza zawsze podawane są w mikrogramach na metr sześcienny – µg/m³

   1. To wartość nowego podstawowej klasy samochodu!Jednak to chyba nieprawdopodobne! Trzeba to wyjaśnić!!!!

    1. Oczywiście, że tę sprawę przystanków trzeba wyjaśnić, ale jak Pan wie, Panie Henryku, burmistrz uzyskał absolutorium od rady za budżet. Jest nawet takie zdjęcie na którym niejaki Potocki z uśmiechem gratuluje uśmiechniętemu Balcerkowi a w sukurs uśmiechowy idzie przewodnicząca tej rady. Jaka roześmiana! Panie Heniu, co Pan o tym sądzi? Mnie kawa przestała smakować, gdy to pisałem.

     1. Ok.Ale jest przecież komisja rewizyjna,zawsze może to zbadać! Choć p.przewodniczący Hetman to swój człowiek,więc……

     2. A JAK MIAŁO BYĆ – PRZECIEŻ TO JEGO EKIPA!!!
      DLATEGO WSZYSCY OD PANA AB MUSZĄ ODEJŚĆ!

 4. A przy szpitalu przystanek zdemontowano już wiele dni temu, a nowego nie ma. W efekcie chorzy wychodzący z przychodni czy szpitala stoją na słońcu. Chyba po to żeby szybciej zejść z tego świata. Dziękujemy Panie Balcerek za tą „troskę” o nas seniorów.

  1. Może postawią taki czarny jak na ul. Dworcowej.
   Humoru to ludziom chorym nie poprawi, ale może choć trochę ulży?
   Ten czarny kolor wiaty jest okropny , nie dosyć że wszędzie brud na ulicach, to jeszcze ta przygnębiająca kolorystyka.
   To prognostyk dla mieszkańców Puszczykówka?
   Nadciągają czarne chmury wraz z tunelem, marketem, parkingiem na 100 samochodów . tonami betonu zamiast trawy …i ponownym wyborem tej ekipy.

  2. Czy ktoś może coś wie w temacie autobusów, które mają jeździć ul. Szpitalną oraz Kosynierów Mił. ?

   1. 1. Czy ulegnie likwidacja możliwości parkowania na Szpitalnej?
    2. Wzt. – gdzie zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe?
    3. Czy ktoś widział samochód czyszczący boczne, utwardzone ulice w tym roku?
    4. Co z placem targowym z budżetu obywatelskiego?
    5. Dlaczego próbuje się zmienić ekosystem i akceptuje oświetlenie planowanej ścieżki na Zakolu?
    6. Dlaczego zleca się zaprojektowanie loga miasta i akceptuje przedstawienie jednej propozycji w wielu wariantach kolorystycznych?
    7. Co zrobiono ze starymi wiatami?
    8. Dlaczego wiat nie remontowano tylko wymieniano?
    9. Dlaczego wiata na Dworcowej zajmuje całą szerokość ścieżki rowerowej?
    ….

 5. Ostatnio zauważyłam że zatoka do parkowania samochodów na ul. Dworcowej przy sklepie Społem została pomalowana w ukośne białe pasy. Co to znaczy, czy tam teraz nie można parkować bo dziecko Pana Pobojewskiego wystraszyło się jadącego samochodu?

  1. Nie rozumiem, dlaczego pan Pobojewski nie wskazał córce przejścia przy skrzyżowaniu Dworcowej z Matejki. Jest zdecydowanie bezpieczniejsze (długi, prosty odcinek, dobra widoczność)

   1. Bardzo proszę nie krytykować Pana Pobojewskiego, on wspiera KOD, jest więc osobą budzącą zaufanie, szlachetną I jedynie mądrą.

    1. Wczoraj podczas codziennej, pieszej wycieczki po zakupy jeszcze raz przyjrzałam się obu przejściom. To na wysokości samu jest znacznie szersze od tego przy skrzyżowaniu z Matejki. To nie krytyka pana Pobojewskiego, jedynie dobra rada, skoro sam na to nie wpadł.

  2. Puknij się paniusiu w czerep – naprawdę potrzebujesz rozjechanych ludzkich wnętrzności na środku drogi,żeby przekonać się ,że w tym miejscu parkujące samochody KOMPLETNIE zasłaniają przejście??? Bo co ? Bo jogurciku nie chce się w rąsi donieść do furmanki o kilkanaście metrów dalej???

   1. Mieszkam tu wiele lat, korzystam z tego przejścia, w tym miejscu nie przejechano ani jednego człowieka. O czym jopek1 pisze? Do tej pory oprócz córki p.Pobojewskiego nikt się nie skarżył. Nie był jopek1 świadkiem zdarzenia. Zły kierowca, brak dostatecznej uwagi dziewczynki, rozkojarzenie jednego i drugiego… dlatego podpowiedź, by korzystała z łatwiejszego przejścia. Która część informacji jopka1 rozjuszczyła?

    Likwidacja miejsc parkingowych przed samem wpłynie na zmniejszenie liczby klientów naszego samu i to nie tej części mieszkańców, która mieszka w pobliżu tak jak ja i chodzi do sklepu PIESZO. Ci, którzy przejeżdżają (póki nie ma marketu na Moniuszki i parkingu na 100 samochodów) podjadą do samu lub Arturo na Niwce, Tam można zaparkować.

    1. która informacja ? Może taka, że juz kilka (dziesiąt?) razy wyjeżdżające na ślepo, jak na placu manewrowym, samochody z tego miejsca ( podobnie jak spod piekarni Błaszkowiaka) omal nie spowodowały kolizji , również z pojazdem ,który prowadziłem . I dziwnym trafem byli to najczęściej kierowcy płci żeńskiej, ledwo wystające zza kierownicy „wozów dostawczych”, ale tacy, którzy muszą podjechać prawie do kasy sklepowej ,
     Gdyby kultura jazdy w Polsce choć minimalnie przypominała tę z małych miasteczek na zachodzie , gdzie kierowca widząc pieszego przy pasach sam zatrzymuje sie w celu przepuszczenia go ( a niechby tylko tego nie zrobił …) to nie byłoby tych naiwnych rozważań ” mieszkanki ” i ” Anny” o krzywdzie z powodu przesunięcia parkingu pod sklepem

     Racja, „ja nie widziałam – to nie może być prawda” .Prewencja – trudny termin, prawda?
     I oczywiście : miliony much nie mogą się mylić – jedzmy … to co one.

     zdecydujcie się – chcecie uspokojenia i spowolnienia ruchu samochodowego w Puszczykowej ,a co za tym idzie wzrostu bezpieczeństwa – czy „wincyj parkingów i wincyj miejsc na furmanki” …?

     1. Wcześniejszy wpis jope1 „Puknij się paniusiu w czerep – naprawdę potrzebujesz rozjechanych ludzkich wnętrzności na środku drogi,żeby przekonać się ,że w tym miejscu parkujące samochody KOMPLETNIE zasłaniają przejście???” nie jest kompatybilny z późniejszym. Nie umie jopek1 doszukać się kultury u kierowców, a sam ma braki w temacie.

      Życzę powrotu do merytoryki i pozdrawiam.

  1. do A: a dlaczego?
   Z wykształcenia jest lekarzem, z powodzeniem prowadzi własną firmę, więc dlaczego nie?

 6. Luboń też wymienił przystanki, są ZIELONE, widoczne z daleka. Robią miłe wrażenie.

 7. Czy to prawda, że koszt jednego to..40.000 zł?
  Jeżeli tak to szok!

  1. Podsumowanie wymiany przystanków:

   – działanie bez społecznego zapotrzebowania,
   – działanie zakrawające o niegospodarność (naprawiamy, malujemy, dbamy, a nie wyrzucamy),
   – zniszczenie starych wiat przystankowych, zamiast próby sprzedaży lub podarowania,
   – model niesprawdzający się we wszystkich miejscach – za głęboki (w świetle chodnika),
   – za krótka ławka ( po interwencji mieszkańców postarają się to zmienić).

   1. Rozmawiałem z kilkunastoma osobami czekającymi w tych wiatach przystankowych na autobusy. Ludzie nie dowierzają, że można było wydać na jeden, taki przystanek aż 40.000zł. A krótkie ławki podobno są dlatego, aby pijak nie dał rady ułożyć się na niej do snu:-) Dobre,nie?

 8. Skąd wiadomo że koszt jednego przystanku to 40 000 zł ? Jest to tak nieprawdopodobna kwota że trudno uwierzyć wiarygodności takiej informacji. Z drugiej strony gdy się przypomni koszt budowy boiska liceum z najdroższą bieżnią na której nie można rozgrywać kwalifikowanych zawodów bo niewymiarowa i etc…, za coś ponad 3 000 000 zł rzecz o przystankach mniej dziwi…
  Oczywiście można było zaprojektować nie brzydsze przystanki o prostszej formie, to znaczy z mniejszym zużyciem materiałów i robocizny, no ale wtedy kosztowałyby znaczniej mniej, niestety…

  1. Można też było nie rozwalać starych przystanków tylko przed usunięciem spróbować sprzedać choćby za małe pieniądze i demontaż. Spora oszczędność, być może składowa 40 000,-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.