Nasi czytelnicy zapewne pamiętają, że wielokrotnie pisaliśmy o konieczności wystąpienia przez burmistrza Balcerka o zwrot niesłusznie pobranych diet przez byłego Przewodniczącego RM – Zbigniewa Czyża ( na zdjęciu ze swoim kolegą A. Balcerkiem).  Pan były przewodniczący Rady mimo, że otrzymał prawomocny wyrok sądowy za przestępstwo umyślne, nie zrzekł się mandatu radnego, pełnił nadal funkcję i przez 1,5 roku bezprawnie pobierał diety.

Początkowo odsądzani byliśmy od czci, że nie można, że prawo nie pozwala wystąpić o zwrot niesłusznie pobranych diet.  Burmistrz mówił nawet, że miasto strat nie poniosło (?), jego zastępca, że się nie znamy, a jedna radna pukała się intensywnie w czoło.  Aż na początku 2015r. zapadł wyrok Sądu Najwyższego w bliźniaczej sprawie, okazało się, nie pierwszy i nie ostatni raz, że to my mieliśmy rację. Pisaliśmy o tym w maju 2015r. w tekście „ Puszczykowski radny powinien zwrócić do kasy miasta 26 tysięcy złotych. To „oszołomy” miały rację.”  Później wielokrotnie w mailach i komentarzach pytani byliśmy przez naszych czytelników: co dalej w tej sprawie się dzieje?  Dziś odpowiedź.

Idąc pewno za naszymi wezwaniami, wreszcie w lipcu 2015 roku miasto wystąpiło do byłego przewodniczącego RM i zarazem kolegi burmistrza z jego komitetu wyborczego, o zwrot niesłusznie pobranych diet.  9 lutego 2017 roku Sad Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda wydał wyrok w sprawie oznaczonej nr I C 1471/16 w którym zasądził na rzecz naszego miasta kwotę 27.481,01 zł wraz z odsetkami od 11 lipca 2015r. Wyrok nie jest prawomocny.  Z informacji jakie uzyskaliśmy z urzędu miasta i potwierdziliśmy w Sądzie wynika, były przewodniczący RM odwołał się od wyroku sądu rejonowego do sądu wyższej instancji.

O tym kiedy miasto Puszczykowo odzyska nienależnie pobrane diety będziemy informować.  Sam wyrok to jednak niewiele przy tym, co mamy dla naszych czytelników na koniec.

Ciekawostka z protokołu Komisji Rozwoju z 7 kwietnia 2016r. umieszczonego na BIP

Niewiarygodne, prosimy porównać daty.  10 miesięcy przed zapadnięciem wyroku w poznańskim sądzie rejonowym wiceburmistrz wiedział, że wyrok jaki zapadnie przed będzie dla miasta korzystny, i że następnie Zbigniew Czyż złoży odwołanie do sądu drugiej instancji !!  Pytanie do czytelników: jak to możliwe? My wytłumaczyć możemy to jedynie zdolnościami profetycznymi naszego wiceburmistrza.

red.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarzy: 7 o “Co ze zwrotem diet przez byłego Przewodniczacego Rady Miasta ?

 1. Pamiętamy o tym, jak nazywano tych, którzy pytali o konsekwencje dla Pana Czyża, który wbrew istniejącemu prawu, przez 1,5 roku pobierał diety radnego.
  To na komisjach i sesjach Rady Miasta nazywano nas oszołomami i awanturnikami i tłumaczono, że radny Czyż nie ma obowiązku zwracania pieniędzy , gdyż przez cały czas pracował dla naszego dobra.
  W żywe oczy kpiono z mieszkańców upominających się o należyte stosowanie przepisów prawnych.
  Jak widać – mieszkańcy mieli rację.
  Czy włodarze miasta przeproszą swoich mieszkańców?
  Prawdę mówiąc nie liczę na to…ale może?

 2. Piękne zdjęcie……ach przypominają się dawne dobre czasy kiedy jeszcze Forum nie przeszkadzało i nie bruździło,ech…….

 3. A mnie droga Redakcjo FP bardzo ciekawi jakie decyzje podpisywał Pan Czyż w okresie tego 1,5 roku „ściemy”? Czyż nie POwinno się tego zweryfikować? A swoją drogą nadprzyrodzone umiejętności Ślisińskiego imponujące. Może warto by zapytać go o numery Lotto?

  1. Decyzje Czyża to jedno, ale udział w głosowaniach nad ustawami, które przechodziły jednym głosem. W istocie bardzo ważną rzeczą jest zweryfikować tego (…) z okresu, kiedy glosował, a nie miał do tego prawa! Swoiste jakich to kumpli ma sprawujący obecnie stanowisko burmistrza Puszczykowa Andrzej Balcerek.

 4. Moje odczucie jako mieszkańca :różni byli zarządzający naszym miasteczkiem:komuniści ,archiwiści i kuglarze i śmieciarze ,ale teraz mam odczucie że rządzą geniusze ,szwarc charaktery i kombinatorzy (…)Patrz w innym miejscu nagrody za : WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W ZARZĄDZANIU” czym ? naszą kasą /czytaj (…)w postaci nagród podatkami/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.