Wakacje już prawie za nami, więc pora wziąć się do pracy.  Jak zauważyli niektórzy nasi czytelnicy w okresie wakacji „odpuściliśmy” poważniejsze tematy i Forum Puszczykowo stało się wakacyjne i lekkie.  Pojawiły się zarzuty, że stępiły się nasze pióra.  Dotarły już nawet do nas opinie „zaniepokojonych” czytelników, którzy zwracali uwagę, że wakacje wakacjami, ale nie powinniśmy zapominać o sprawach, które poruszaliśmy wcześniej, szczególnie tych, które nie zostały do końca załatwione.   Słuszna to uwaga, bo jak zauważono, najczęściej z mediami bywa tak, że jakiś temat i owszem poruszą, ale tak szybko jak burzę wywołują, tak szybko o sprawie zapominają.  A problem pozostaje.  Tak bywa, ale nie w przypadku Forum Puszczykowo.

Nadal grozi miastu i niestety nabiera rozpędu bezsensowna inwestycja – hala sportowo-widowiskowa, na której ani na wybudowanie- bez dalszego zadłużania, ani utrzymanie miasta nie stać.  Zrobimy wszystko aby Puszczykowo nie podzieliło losów Słupska czy Lidzbarka Warmińskiego. Będziemy o tym pisać i pokażemy przykłady podobnie złych inwestycji.  Może ktoś się opamięta.

Ciągle nie wiadomo co z mieszkańcami bloku dla pielęgniarek przy Kraszewskiego – również tę sprawę będziemy monitorować.

Inwestycja kolejowa, która ma podzielić miasto murem i zamknąć przejazd na 3 Maja – o tym też nie zapomnieliśmy. Będziemy pisać co dalej w tej sprawie się dzieje, tym bardziej, że mieszkańcy innych miast mają również dość traktowania przez PKP mieszkańców w sposób obcesowy.

Pisać będziemy o planach zagospodarowania przestrzennego, tych które są uchwalane, ale i tych, o których z niewiadomych przyczyn „zapomniano”.  Choćby planie dla tej części ulicy Dworcowej, gdzie jeszcze niedawno miały powstać markety, a teraz mają być budowane bloki mieszkalne.

Nie zapomnimy o problemach, które poruszaliśmy wcześniej: nierównym traktowaniu przez urząd miasta dzierżawców, o straży miejskiej, o maszcie telekomunikacyjnym, który PKP chciały postawić niedaleko domów, o zwrocie pieniędzy przez byłego przewodniczącego rady miasta, o tak drobnych a kłopotliwych sprawach jak kupy na naszych ulicach, śmieciach, zieleni na naszych ulicach, utwardzonych i nieutwardzonych ulicach i wielu innych sprawach.  Tematów nam nie zabraknie, tym bardziej że z każdym dniem rośnie ilość tych, którzy dostarczają nam ciekawych informacji.  Pewne jest jedno, staniemy zawsze po stronie mieszkańców i ich problemów, również tych indywidualnych.

A że życie przynosi coraz to nowe „niespodzianki”, to zapewne pojawią się nowe tematy interwencyjne.  Po to między innymi powstało Forum Puszczykowo.  Po wakacjach pojawią się nowi współpracownicy, nowi autorzy tekstów.  Nie zabraknie ciekawych tematów, głosów i opinii.

Już dziś chcielibyśmy wspomnieć, że podejmiemy również tematy dotyczące historii naszego miasta.  Wydają nam się zupełnie nie opisane powojenne dzieje Puszczykowa, szczególnie lata 1945-89.  Są media gdzie pojawiają się powojenne widokówki i zdjęcia, ale przecież nie oddaje powojennej rzeczywistości, tego co w Puszczykowie się w tamtych latach działo.  Warto chyba będzie napisać o tym, jak nasze miasto się po wojnie zmieniało, jak to się stało, że ta przedwojenna, ekskluzywna podpoznańska miejscowość, została w sposób nieodwracalny przekształcona.  Te tematy na pewno również poruszymy i tu liczymy na współpracę ze starszymi mieszkańcami naszego miasta, którzy pamiętają tamte czasy.   Państwa wspomnienia są bezcenne.  Koniecznie trzeba je zapisać.

Już teraz chcielibyśmy poinformować, że na pierwszą rocznicę śmierci, chcielibyśmy przygotować materiał historyczny o tragicznym, puszczykowskim fragmencie życia Stanisława Barańczaka, którego siostry imię nosi nasza puszczykowska biblioteka.  Prosimy wszystkich którzy mają na ten temat materiały, wspomnienia, albo się z nim w Puszczykowie zetknęli o kontakt.  Oprócz materiałów zgromadzonych w archiwach, chcielibyśmy, aby jeśli to możliwe była historia opowiedziana również na podstawie wspomnień.

Tyle planów redakcyjnych na najbliższe miesiące.   Ciągle powiększające się grono naszych stałych czytelników serdecznie pozdrawiamy.

Redakcja i współpracownicy

Komentarzy: 2 o “Co w Forum Puszczykowo? – powakacyjne plany

  1. Dobrze was widzieć i słyszeć w kondycji. Generalnie będzie też ciekawiej w kraju bo zbliża się wielka polityczna miotła… A P ierwsi O bywatele dalej swoje , Wielkie Igrzyska grają.

  2. Ambitne plany. Źyczę wytrwałości i odwagi. I tak jak pisał Stanisław: U nas też jest co zamiatać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.