Już za niespełna dwa tygodnie w Puszczykowie na kortach „Angie” rozpocznie się Angie Cup 2015. Eliminacje rozpoczynają się już 2 maja. W historii Centrum Tenisowego oraz Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie to pierwszy profesjonalny turniej ITF na kortach twardych z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. „Angie „ zapisało się już wcześniej w historii światowego tenisa. Tutaj odbyły się dwa mecze Pucharu Davisa z Łotwą 2006 i z Marokiem 2007. Turniej ITF to kolejne wyzwanie organizacyjne i finansowe dla nas wszystkich, to kolejny krok w rozwoju naszego ośrodka.

Organizacja zawodów tej rangi to olbrzymie przedsięwzięcie. Mimo, że przygotowania rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu pracy nie brakuje. Oczywiście najważniejszą sprawą jest odpowiednie przygotowanie kortów – areny zmagań tenisistów. To na szczęście jest już za nami, korty czekają gotowe na przyjęcie zawodniczek. Turniej odbędzie się na kortach zewnętrznych o nawierzchni hard.

Lista uczestniczek będzie się zmieniać do ostatniego dnia weryfikacji czyli 1 maja do godziny 18.00. Na dzień 20 kwietnia listę turnieju głównego otwiera Oceane Dodin tenisistka z Francji 138 na liście WTA. Wśród zawodniczek, które zgłosiły chęć startu w naszym turnieju są tenisistki praktycznie z całej Europy, ale również z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Ranga zawodów jest na tyle wysoka, że niestety w turnieju głównym nie ma żadnej Polki, która awansowałaby z rankingiem. Dziką kartę do Angie CUP 2015 otrzyma Olga Brózda ( A.T. Angelique Kerber). Z przyczyn zdrowotnych nie zobaczymy w turnieju bardzo zdolnej puszczykowianki 17 letniej Anastasyi Shoshyny. Do eliminacji zakwalifikowały się Anna Korzeniak , Oliwia Szymczuch i Zuzanna Maciejewska. Polki są jeszcze wśród oczekujących do eliminacji. Mam nadzieję, że części z nich uda się wystąpić w eliminacjach i wystąpią w turnieju. Pewne jest, że turniej Anie Cup 2015 zapowiada się bardzo emocjonująco, a turniej główny dostarczy wielu wrażeń sportowych.

Już teraz zapraszam na stronę turnieju www.angiecup.pl , Będzie można tam na bieżąco obserwować wszystko co związane jest z turniejem. Jak tylko gotowa będzie lista zawodniczek, opublikujemy ją. Informacje o Angie Cup 2015 przyniesie również telewizja, prasa lokalna, media internetowe. Ale przede wszystkim zapraszamy wszystkich widzów, sympatyków sportu i tenisa do odwiedzenia Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie ul. Sobieskiego 50 od 2.05 do 9.05 2015. Kibicować zawodniczkom można będzie od godzin rannych do wieczora. WSTĘP WOLNY!

W terminach przed i po turnieju serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do gry w tenisa na nasze korty.

Dyrektor zawodów: Henryk Gawlak