Zgodnie z przewidywaniami i informacjami podawanymi przez nas w tekście „CAS – uchwała likwidacyjna„, na ostatniej Sesji we wtorek 25 października większość radnych podjęła uchwałę o likwidacji Centrum Animacji Sportu.  Nastąpiło to  po 10 latach istnienia tej instytucji.   Likwidacja ma nastąpić do końca roku, a później dotychczasowe obowiązki CAS przejąć ma nowy referat d/s sportu w urzędzie miasta.

Za rozwiązaniem głosowało 10 radnych: Elżbieta Bijaczewska, Elżbieta Czarnecka, Alfreda Brączkowska, Małgorzata Hempowicz, Małgorzata Szczotka, Jakub Musiał, Tomasz Potocki, Władysław Hetman, Filip Ryglewicz i Ryszard Teuschner.  Przeciwko głosowali Dorota Łuczak-Dydowicz, Agata Wójcik, Maciej Krzyżański, Łukasz Grzonka, Jan Łagoda.

Niejasne są okoliczności i powody rozwiązania CAS.  Władze miasta twierdzą, że są z dotychczasowej działalności zadowolone i uważają, że dobrze wykonywało Centrum swoją pracę, a jednak CAS zostało rozwiązane.  O niewątpliwym bałaganie i bezhołowiu może też świadczyć fakt, że na początku września rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko zastępcy kierownika tej instytucji, by po niecałych 2 miesiącach ją likwidować.  Trudno doszukać się tu sensu i logiki, choć gdy nie wiadomo o co chodzi…

Na te ostatnie dni działalności Centrum Animacji Sportu zmieniło „barwy”, co widać na rysunku powyżej.

redakcja

baner-kancelaria-podatkowa-729x90_c

 

Komentarzy: 4 o “Centrum Animacji Sportu w Puszczykowie w likwidacji

  1. Od dłuższego czasu widać efekty współpracy pani Alfredy Brączkowskiej z proburmistrzowymi radnymi, a i pan Gniewko od pewnego czasu z burmistrzem za pan brat. Niewiele dobrego po tej formacji się spodziewałam, to i zaskoczona nie jestem. Niedobrze się dzieje jak pożyteczną funkcję strażaka miesza się z polityką.

  2. N właśnie…uściski dłoni, listy dziękczynne, podlizywanie się…pan Gniewko jakby zmienił front. Czyżby powiały inne wiatry? Za czasów mojego dzieciństwa mówiło się : cacy, cacy, buch, po glacy! Może coś takiego chodzi po głowie szefowi naszej Straży Pożarnej, byłemu kandydatowi na burmistrza?

  3. Pan Niedbała chyba chce przejąć obowiązki po następnych wyborach. Pan A.B. puszczając oko ewentualnego następcy załatwia sobie tzw. „miękkie lądowanie”.
    Swoją drogą z SLD do „Gazety Polskiej” to dobre posunięcie, Panie Gniewko?

  4. Myślę, że pan Gniewko jest namaszczony na następcę burmistrza, a teren CASu czyści się dla właścicieli Sportoteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.