Hala sportowo widowiskowa jeszcze oficjalnie nie otwarta, ale z każdym dniem wiemy o niej więcej.  Jedna z najdroższych miejskich inwestycji w historii kosztowała puszczykowskich podatników wg zapowiedzi władz miasta 11 milionów złotych.  Wiemy już kto będzie halą zarządzał: kierownikiem został pan Paweł Wolny, specjalistą ds. organizacji imprez sportowych został pan Dawid Jastrząb, zaś pan Jakub Michałowski został pracownikiem technicznym.  Zapewne niedługo poznamy inne osoby, które będą miały się jej obsługą zająć.  Ile w sumie rocznie kosztować będzie utrzymanie tego olbrzyma? To wyjdzie „w praniu”, ale sądzić można, że nie zamknie się to w kwocie 100 tyś. jak zapowiadały wcześniej władze Puszczykowa.

Wypada nam teraz czekać na efekt tych wydanych milionów: imprezy sportowe, koncerty itd. czyli wszystko to co władze zapowiadały, że w tym obiekcie będzie się odbywać.  Liczne osoby zajmujące się w Puszczykowie również w urzędzie miejskim sportem, mają teraz wielkie pole ( a właściwie halę) do popisu.

Tymczasem poznaliśmy cennik wynajmu, który przedstawiamy wszystkim zainteresowanym.  Wielka szkoda, że ci którzy zainwestowali w budowę obiektu – mieszkańcy, nie są traktowaniu ulgowo.

Przedstawiamy cennik wszystkim zainteresowanym:

red.

Komentarzy: 8 o “Cennik hali sportowo -widowiskowej w Puszczykowie

 1. Rozumiem zatrudnienie pracownika technicznego, ale zatrudnianie kierownika i do tego jeszcze kogoś od organizacji imprez, to jakiś żart chyba. Jest przecież dyrektor szkoły. Dodatkowo w urzędzie jest komórka zajmująca się sportem, która zatrudnia chyba 5 osób. Są w niej przeniesione osoby z CAS, więc tworzenie kolejnych etatów wygląda na pączkowanie administracji. Była stara sala, nie było kierownika i innych urzędników do obsługi, a teraz jakieś nowe stanowiska, po co?
  Brakuje jeszcze na nowej sali sekretarki, księgowej, kadrowej, magazyniera, kogoś do promocji, dyrektora zarządzającego i kilka osób do kontrolingu. I utrzymanie sali kosztować będzie nas wszystkich pół miliona. A tak na poważnie, to sprzątaczki które będą tam pracować to będą z uprawnieniami do pracy na wysokości, bo inaczej to okien nie umyją?

 2. Takich gospodarzy miasta a nie chciał bym ich nazwać p0 imieniu bo by redakcja Forum i tak tego co o nich myśli nie tylko światła część mieszkańców, nie wydrukowała, nie było w dziejach miasta, co z tego kręcą lody z naszych podatków to nawet dzieci widzą i pytają: mamusiu dlaczego ten autobusik zawsze jeżdzi pusty ,bo syneczku ktoś wziął za to kasę ,oj mamusiu to musiała być duża kasa ,bo jak chodzę do przedszkola to ten autobusik dawno taki pusty jeżdzi ,a tych piętnastu wspaniałych radnych tego nie widzi ,nie syneczku oni widzą tylko swoje diety ,a co to są mamusiu diety ,to są pieniążki twojego i innych tatusiów ,które by mogły być uczciwie wydane ,nie wyrzucane w błoto takie jak na reprezentacyjnej ulicy Szpitalnej, zrozumiałeś syneczku ? ja tak ale tych piętnastu wspaniałych mamusiu chyba,a raczej na pewno nigdy nie zrozumieją.

 3. Wszyscy mieszkańcy widzą te puste autobusiki, , a „karawana idzie dalej”…
  Oj, przepraszam – „puste busiki dalej jeżdżą ” i niestety, bez sensu pożerają budżet Puszczykowa

 4. Strategia Rozwoju i Promocji
  Miasta Puszczykowa
  „………………..
  FOT. 3-5. ZABUDOWA DYSHARMONIZUJĄCA W PUSZCZYKOWIE – SZPITAL, BLOK PRZY SZPITALU, OBIEKTY PRZY UL. NIEPODLEGŁOŚCI.
  …………………”
  Niestety budynek hali widowiskowej należy do budownictwa „dysharmonizującego” [fot. 3-5.] z charakterem miasta, a nawet sąsiadujących budynków szkół. Ten budynek swoim wyglądem narusza postanowienia zapisane w strategii miasta a także elementarne zasady dobrego projektowania, zasadę dobrego sąsiedztwa.

 5. Byłam dzisiaj po dziecko na boisku przy hali sportowej gdyż dzisiaj było oficjalne otwarcie i skorzystałam z nowego parkingu nowego . Parking super ale duży minus to wyjazd z parkingu – krzewy przy Policji ograniczają widoczność i nie widać czy ktoś idzie , jedzie od strony komisariatu chodnikiem , ścieżką rowerową :(. Mam nadzieję , że coś tam będzie poprawione nim dojdzie do potrącenia przypadkowego .

 6. Czy hala widowiskowa w Puszczykowie jest plagiatem posterunku policji na ulicy Poznańskiej ?
  Takie pytanie może zadać sobie każdy kto stanie naprzeciw posterunku policji w Puszczykowie w taki sposób że będzie widział jednocześnie wschodnią elewację hali widowiskowej i budynek policji.
  Jako architekt i w dodatku z dorobkiem wygranego w procesu o plagiat odpowiem, nie to nie jest plagiat ale to jest tzw. opracowanie cudzego utworu. Co to dokładnie oznacza trzeba otworzyć sobie Prawo Autorskie. Niewątpliwie elewacja hali od wschodu jest inspirowana posterunkiem policji, niedawno odnowionym ale powstałym zdaje się w czasach gierkowskich. Na czym polega ta inspiracja, w kilku punktach:
  1. Ten sam modernistyczny typ architektury, funkcjonalizm. proste bryły, płaskie dachy i brak ozdób.
  2. Ta sama kolorystyka, biele i szarości, dziś modna grafitowa szarość podobna do asfaltu, inaczej mówi się beton architektoniczny ale ja wolę nazywać wprost co widać i co się czuje.
  3. Niemal identyczna artykulacja fasady obu budynków, środkowa oś, po lewej połać muru z małymi okienkami, po prawej figura bramy , w hali jest przeszkleniem a na policji wyjściem.
  —-
  Napisałem tą krótką recenzję na bezpośrednie zapytanie znajomej która wczoraj dostrzegła to podobieństwo i zapytała mnie co o tym sądzę i czy warto podzielić się opinią z mieszkańcami. Uznałem że trzeba, bo nie rozumiem dlaczego miasto jako inwestor zadowoliło się takim pomysłem architektury hali widowiskowej ? Nie było innych pomysłów ? To ma być architektura w stylu Puszczykowa ? Tak ma wyglądać Puszczykowo przyszłości ? To już wolę Rynek burmistrza J.Napierały. Zobaczcie państwo sami, będąc w tym miejscu porównajcie.
  We mnie wszystko burzy się na widok tak pojmowanego pojęcia twórczość architektoniczna.
  AR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.