Jak informuje poznańska prokuratura  były radny Jakub M. przyznał się do zarzutu posługiwania się fałszywym dowodem osobistym.  Wg prokurator prowadzącej śledztwo w sprawie pojawił się również wątek zamiaru wyłudzania pieniędzy:

– Zarzut dotyczy posłużenia się sfałszowanym dowodem osobistym przy odbiorze umowy o założenie rachunku bankowego. Przyznał się do winy. Z wyjaśnień oskarżonego wynika, że rachunek bankowy miałby służyć do wyłudzania pieniędzy. Śledztwo trwa, weryfikujemy materiały – mówi prokurator Dobrosława Wodzisławska, szefowa Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda.

W związku z tym, że były radny z zawodu był adwokatem, jego  sprawą zajęła się już również Okręgowa Rada Adwokacka, której rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie.
red.

Komentarzy: 19 o “Były puszczykowski radny Jakub M. przyznał się do zarzutów

 1. Ale mi news. Przecież o tym chyba ze dwa tygodnie temu Głos Wlkp pisał już. Zrobiliście kopiuj wklej.

   1. oczywiście, że aktualne! no i czekamy na CIĄG DALSZY wydarzeń z panem M. w roli głównej.

    wielu mieszkańców Puszczykowa poznało się już na panu M. jako osobie aroganckiej, impertynenckiej, butnej, niekompetentnej etc.,
    ale to i tak niewinne NIC.
    PRAWDZIWE OBLICZE pana M. szokuje, przeraża, wykracza poza wszelkie normy moralne i społeczne oraz bezpardonowo demoluje fundamentalne standardy zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

    panie M., a miało być tak pięknie. co? hahahaha

  1. Anno, może masz i rację, że ten news nie jest pierwszej świeżości. Rzecz jednak w tym, że to dopiero POCZĄTEK iście sensacyjnych rewelacji odnośnie Pana M..

 2. On jest z PO, cholera jasna, jak Wam nie wstyd. Mi wstyd się przyznać ale głosowałem na tego czlowieka jak startował w wyborach do sejmu .
  Było wybrać jednak babki z nowoczesnej.

  A jako radny Puszczykowa też taki obrotny byl? Mamy jakies dodatkowe rachunki?

  1. Azymut, głosuj na mnie! Nie jestem z peło, nie jestem adwokatem. prosty ze mnie chłop, taki Starodawny.

  2. AZYMUT, przecież doskonale wiesz na czym polegała owa „obrotność” pana M. jako radnego Puszczykowa… i to wysoce obrotowa „obrotność” w dosłownym tego słowa znaczeniu 😀

  3. Wybory samorządowe 2018: Sensacyjne wyniki sondażu. PiS wygrywa nawet w Wielkopolsce

   Dotarliśmy do sondażu IBRIS dotyczącego poparcia Polaków dla partii startujących w wyborach do sejmików wojewódzkich. Wybory do tych struktur będą jedną z części tegorocznych wyborów samorządowych. Wyniki są zaskakujące. PiS, które do tej pory przegrywało w Wielkopolsce – wygrywa. Tak samo jak w 2/3 województw kraju.

 3. panie Jakubie M. a może najwyższy czas na refleksję?
  może warto byłoby zrobić sobie taki szczery aż do bólu rachunek sumienia?
  chyba jest pan już na tyle dorosły/ewentualnie dojrzały, aby przestać chować się za własną matką, siostrą, a co najgorsze nawet swoją córką… no brawo!

  a na sam koniec mały QUIZ 🙂
  Czy faktycznie znajdzie pan w sobie tyle odwagi, aby powtórzyć PEWNEJ OSOBIE prosto w oczy wypowiedziane przez pana bezczelne KŁAMSTWO, że… UWAGA tu cyt.: „został pan przypadkowo uwikłany w jakąś aferę”… hahahaha

  litości! aha, panie M., no i czas / start

 4. A czy to przypadkiem nie radny M. rekomendował i promował podpisanie umowy przedwstępnej z inwestorem chcącym wybudować market na Moniuszki …? Może to ktoś potwierdzić? Bo to wszystko robi się coraz ciekawsze. ..

  1. Protestuję przeciwko wycinaniu w postach nazwiska radnego. Ja nie piszę o byłym radnym M., podejrzanym w sprawie, ale o wtedy pelnoprawnym radnym Musiale. Nie popadajcie w szaleństwo. Naprawde uważacie, że osoba publiczna, przeciw której toczy się postępowanie, ale w komentarzach dotyczących jej wczesniejszej aktywności musi być utajniana ?

  2. Potwierdzam, że Pan Radny Musiał był wielkim orędownikiem budowy marketu na ul. Moniuszki.
   Walczył o niego jak lew. Mówił że będzie pięknie.
   I jest …coraz piękniej i ciekawiej…
   I pytań coraz więcej…i domysłów…

 5. A gdzie oświadczenia majątkowe do 30 kwietnia składane?
  Chcemy wiedzieć jak powodzi się naszyemu samorządowi i radnym!!!

 6. Mam pytanie dlaczego redakcja usuwa poprzednie wypowiedzi na łamach forum o wybranym przecież publicznie radnym ,chcemy wiedzieć co pisała lokalna gazeta /był link teraz go nie ma/ dlaczego nasze głosy na łamach Forum są kasowane ,czyżby redakcja Forum broniła w tak oczywistej sprawie /przecież jest wypowiedz prokurator / tak ZASŁUŻONEGO dla miasteczka i dla rządów AB r a d n e g o.

 7. Oj, widze, że AB ma wysokie ciśnienie. Koniec maja blisko, wybory też, a tu taki cymbał wpadł przed czasem. Widze, że lekko nie będzie. Widzę, że numer z domeldowywaniem szczecinian może nie dopomóc. Widzę, że AB na burmistrza ..nie widzę!

 8. ” CO JUŻ CZUĆ ?”

  Na Podleśnej jest nerwowo,
  Dziwne tworzą się tam grupki,
  Się omawia to i owo,
  Dość pospiesznie, bo czas krótki.

  Mają tam nowe komnaty,
  Do Mundialu wielkie kroki,
  A tuż po nim już plakaty,
  I obietnic jak potoki,

  Ale jakie obietnice?
  Czym namówić elektorat?
  W oczach trzęsą się źrenice,
  Pachnie już wyborów pora.

  Poczekajmy więc cierpliwie,
  Na wyniki nerwowości,
  Ocenimy je wnikliwie,
  Gdy rzucone będą kości.

  Bądźcie Państwo zdrowi
  Paweł Kuleszewicz

 9. Zostań pan radnym. Mamy już dość poważnych jegomości w czarnych płaszczach. Okazali się niepoważni. Dość technokratów, socjotechników i specjalistów. Głosujemy na przyzwoitość.

 10. Może wreszcie dotrze do wielu, że wyborów należy dokonywać ŚWIADOMIE. Do takiej z pozoru prostej czynności jak wybory do samorządów też NALEŻY przygotować się zadając sobie nieco trudu. Oszczędzi to później ewentualnego wstydu moralnego. Niech ten casus będzie przestrogą przed nadchodzącymi wyborami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.