Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie sprzedano dziesięciopiętrowy blok mieszkalny przy szpitalu na ul. Kraszewskiego (na zdjęciu).   Podpisano już umowę przedwstępną, a ostatecznie transakcja ma być sfinalizowana w połowie kwietnia.  Podpisanie umowy odbyło się bez rozgłosu, bo choć miało miejsce już jakiś czas temu, nie wiedział o niej nawet radny powiatowy Filip Żelazny zajmujący się sprawami szpitala ( pośrednio blok ten był do tej pory własnością powiatu poznańskiego).

Przypomnijmy, że budynek od kilku lat jest własnością i zarządzany jest przez jedną ze spółek zależnych puszczykowskiego szpitala.  Mieszkańcy budynku, którzy od lat żyją w wielkiej niepewności, gdyż umowy najmu były podpisywane z nimi tylko na rok, chyba nadal nie zaznają spokoju, dopóki nie wyjaśni się ostatecznie jakie plany będzie miał  nowy właściciel.  Budynek wymaga kapitalnego remontu, stąd niepewność jeszcze większa.

Sprzedaż budynku to również potencjalne kłopoty dla miasta Puszczykowa.   Miasto nie posiada lokali socjalnych i wynajmowało w budynku pomieszczenia dla  kilkunastu rodzin.

Jak tyko otrzymamy bliższe informacje przekażemy je naszym czytelnikom.

Redakcja

fot. W. Kowaliński

Komentarzy: 23 o “Blok przyszpitalny sprzedany

 1. Sprzedać blok z mieszkańcami nie rozmawiając z nimi ??? Tak właściciel majątku szpitala traktuje ludzi
  Ktoś kto robi wszystko po ,, cichu” albo jest złym człowiekiem lub ma coś do ukrycia???

  1. To nie żadne interesy tylko kombinacje finansowo własnościowe. Czy te zarządy spółek na szpitalu zapracowały na swoje pensje? Wytworzyły jakieś dochody własną Przedsiębiorczością, przez duże „P”? … nie pisz despo że to jakieś interesy. A gdzie jest prawnik poseł Bartłomiej Wróblewski, niech zostawi warszawską wspinaczkę i zejdzie w doliny do owiecek i baranków; one czekają!

   1. Prawnikiem jest także radny J. J. Musiał, przewodniczący komisji rewizyjnej i przewodniczący poznańskiej PO. Czy brak reakcji oznacza konflikt interesów?

    1. To jeszcze nie 1 kwietnia, więc mówmy na poważnie. Nie sugerowałbym konfliktu interesów, raczej powyborczy spadek ciśnienia. To trzeba je podnieść!
     Wkrótce zaczną wyrastać klamoty postępu: maszt, ekrany, szlabany, hala, … ale będzie wrzask.

 2. Ciekawe co na to wszystko mieszkańcy bloku!
  A inna ciekawostka ? W RM Starosta Poznański oświadczył że klienci korporacyjni będą mieć „możliwości” rejestracji pojazdów poza kolejnością, rzekomo aby obywatele nie musieli czekać jak na przykład korporacyjni będą rejestrować 50 pojazdów. Jak widać administracja z nadania PO nadal konsekwentnie organizuje Polskę dwóch prędkości, innej dla korporacji i innej dla obywateli. Ale ciekawe dlaczego po tylu latach taki pomysł? Czy były do tej pory z tym jakieś problemy?

  1. Właściciela nikt nie poznał .Mieszkańcy także czekają na rozmowy w tej sprawie. Od mieszkańców wyszła propozycja wykupu mieszkań dlatego jeszcze bardziej jesteśmy ciekawi za jaką sumę sprzedano blok
   Panu staroście zostały dwa lata rządów więc trzeba myśleć o nowej posadce może prezes szpitala ?????
   W końcu za pieniążki z powiatu spółki się bogacą majątek rośnie, a szpital przekształcono w spółkę akcyjną już nie jesteśmy NZOZ też zrobiono to po cichu

   1. Panie pośle czy nie da się skrócić tej męki Powiatu Poznańskiego i skrócić o 2 lata kadencję Starosty z Platformy Obywatelskiej? A może napiszemy bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego i opowiemy o tym „proobywatelskim” dorobku?

     1. 20 lat historii Puszczykowskiego szpitala i tych ostatnich kombinacji własnościowo-finansowych to dobry temat dla Wiadomości TV 1…

 3. Jezeli to kupi ktos ten budynek ,to czeka go ,niemało niespodzianek: ciagle psujące się windy, jedna nawaliła przed swiętami a obecny zarzadca REAL ESTATe wydał komunikat ze bedzie naprawiona po świętach, i na razie nic się nie zanosi na jej uruchomienie.Ciagle też poważny problem ciagle pękające rury.W dniu dzisiejszym w całym bloku nie ma zimnej wody w nocy pękła rura. Ciepła woda jest ale po długim spuszczaniu z kranu bo od razu nie leci ,a licznik bije metry za które niestety musza płacić mieszkańcy

  1. Jest ciepła ale o to chodzi żeby woda ciepła leciała trzeba spuścić wodą a liczniki z ciepłą wod a lecą !!!!!

 4. Ale w tym waszym słynnym Puszczykowie się dzieje.Nie macie szefa i rady miasta czy co?Robią

  z wami co chcą.A to jakaś wieża,a to zabytkowe dworce wam psują i płoty giganty chcą stawiać,a to halę gigant budujecie mając obiektów sportowych od chol..y
  Teraz blok z mieszkańcami sprzedają choć to niby sprawa powiatu.Czytam to Forum i ciągle dowiaduję się że nic nie można zrobić.A więc włodarze to dekoracja i niemoty?

  sportowych od cho…y.A teraz blokiem z ludźmi handlują.Choć to właściwie sprawa powiatu ale

  1. Poznaniaku! , nie będzie pozytywnych zmian w gminach bez zmiany wizji rozwoju Powiatu Poznańskiego. Do tego jest jednak potrzebne nowe kierownictwo wyznające inny system wartości od dotychczasowych, wartości których wyznacznikiem są dwa nazwiska: Dezydery Chłapowski-rolnictwo i Hipolit Cegielski-przemysł! Albowiem Wielkopolanie do w duszy ludzie produkcji.
   .
   > Wielkopolanie to ludzie produkcji ! <
   .
   Systemem wartości i zarazem Tradycją Wielkopolski jest szeroko rozumiana twórczość: państwowotwórcza i wytwórcza dóbr konsumpcji od rolnictwa do przemysłu, rzemiosła i sztuki. I to jest właściwie rozumiana gospodarność i zaradność wielkopolan a nie handel i operacje własnościowo-finansowe jak tu i teraz. Brrrrr!!!

 5. Mamy szefa burmistrza Balcerka który bez zgody starosty nic nie zrobi to starosta pociąga za sznurki.
  Przecież są w bloku mieszkania socjalne opłacane przez urząd co zrobi Pan Burmistrz z tymi ludźmi
  gdzie będą mieszkać. Są mieszkańcy poszkodowani po pożarze domu.Może warto wystąpić o skrócenie kadencji nie tylko starosty ?????

  1. Obywatelu „ja”, już starczy „odświeżania”, młodzi już byli !
   Co na najbliższe wybory? – Teraz kolej na koalicję ludzi NIEZALEŻNYCH i DOŚWIADCZONYCH !!!
   Czas na MŁODYCH DUCHEM EMERYTÓW !
   Emeryt ma tę zaletę że:
   1. ma ukształtowany charakter, życiowe i zawodowe doświadczenie, dużą wiedzę, kapitał znajomości,
   2. ma dużo czasu,
   3. ma pasję i potrzebę aktywności,
   4. nie musi się dorabiać i nie zabiega o karierę,
   5. nie da się GO szantażować zwolnieniem z pracy i odebraniem pensji,
   6. nie da się przekupić otrzymaniem zlecenia,
   7. nie da się szantażować utrudnieniami w interesach.
   8. … czy ktoś coś doda?

 6. Panie Starosto, pańskie oświadczenie na łamach http://www.gazeta-mosina w całości i we fragmencie, cyt: „Po prawie dwuletnich działaniach spółki, kiedy przychodzi czas na finalizację transakcji sprzedaży nieruchomości, znajdują się osoby, które, celowo pomijając znane im fakty, próbują wprowadzić niepokój wśród mieszkańców i wykorzystać całą sprawę do rozgrywek politycznych.”
  całe to oświadczenie emanuje brutalnością. Pan Starosta nie dopuszcza zdaje się że można zabrać głos bezinteresownie i w nie swojej sprawie z najnormalniejszej ludzkiej solidarności i współczucia wobec innych ludzi w potrzebie a zwłaszcza nie najlepiej sytuowanych i słabszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.