Dziś słów kilka, ale za to bardzo ostrych. Od jakiegoś czasu funkcjonuje w naszym mieście, na Rynku, na tyłach tzw. „grzybka” toaleta publiczna. O konieczności istnienia takiego „obiektu” nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Służą takie miejsca przecież nie tylko przyjezdnym, ale także mieszkańcom. I wszyscy powinniśmy domagać się, aby takich miejsc było więcej, również w innych częściach miasta.

Niestety jak się okazuje, żyją między nami bałwany, którym takie miejsca służą do tego, aby mogli udowodnić swoją prymitywną naturę. Długo nie musieliśmy czekać, aby okazało się, że jakiś osobnik, zniszczył niedawno oddaną do użytku toaletę. Uczynił to nocą, bo wandal swoją tchórzliwą naturę, najczęściej pokazuje kiedy nikt nie widzi i jest ciemno. Szkoda, że monitoring na Rynku jest niesprawny, bo moglibyśmy chociaż zidentyfikować bałwana i obciążyć go kosztami napraw. W efekcie miejsce, które służyć powinno całą dobę, czynne będzie tylko do godziny 21.00.

Jak mówi przysłowie głupich nie sieją, rodzą się sami. I niestety żyją między nami. Na zakończenie chciałbym życzyć temu komuś, aby nie znalazł takiego obiektu w momencie, kiedy będzie mu on niezbędny.

toaleta publiczna

Krzysztof Kamiński

Komentarzy: 3 o “UWAGA bałwany są wśród nas!

  1. Dobrze, że piętnujecie chuligańskie zachowania, których nie brak w naszym mieście. Ale trochę z innej beczki. Otrzymałam dzisiaj ostatnie wydanie Echa Puszczykowa. Propaganda jak za najlepszych czasów komuny. Niestety dzieje się to za nasze, publiczne pieniądze. Z nazwy jest to informator, a w rzeczywistości stało się pisemko propagandowe. Czy to jest zgodne z prawem?

  2. Zastanawiam sie, czy nie nakleic sobie na skrzynce prosby o nie wrzucanie mi tego smiecia. Napisane polszczyzna z epoki Gierka, zawartosc jak w pisemku rady zakladowej z pelnej komuny, a te quasi wywiady to farsa pomieszana z zenada. Gdyby Mieszkancy ktorzy to wyrzucaja przed czytaniem sie policzyli, miasto zaoszczedziloby nieco pieniedzy na druku. Mieliby wiecej na inny idiotyzm, jaka jest ta hala zamiast ulic i chodnikow. O sciezkach rowerowych nie wspominajac.

  3. Świetny i oddający prawdę artykuł. Jednocześnie chcę stwierdzić, iż osoba ta pewnie stanie byle gdzie nie przejmując sie tym co robi. ot takie wychowanie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.