O bałaganie wzdłuż torów kolejowych w czasie i po przeprowadzeniu inwestycji kolejowej pisaliśmy już wielokrotnie.  Robiliśmy i publikowaliśmy zdjęcia.  Fotografie przysyłali mieszkańcy i wspólnie prosiliśmy o reakcję władz miasta.  Te jednak zajęte „ważniejszymi problemami” nic w tym zakresie nie zrobiły.  Wymieniono torowisko, zamontowano ekrany… ale bałagan poinwestycyjny  został, bo niestety władze miasta zaspały.  Nasza mieszkanka i czytelniczka – Pani Jolenta Strabel przesłała serię zdjęć ze spaceru w okolicach torów między od stacji Puszczykówko w kierunku Mosiny.

Czytelniczka pyta: "czy długo będziemy patrzeć na pozostałości po budowie trasy kolejowej - pobocze  torowiska nieuporządkowane? Rozumiem, że zasłonięcie blachą nie ukazuje przejeżdżającym pasażerom naszych śmieci i bałaganu. Ale jak długo my, mieszkańcy będziemy ponosić konsekwencje niezwykle uciążliwego remontu? Kto ma to dokończyć - miasto, czy PKP? Może władze miasta poinformują nas o tym w jaki sposób przewiduje się zakończenie tych prac, bo tak jak to wygląda dzisiaj jest niedopuszczalne.

A mogła by być piękna droga spacerowa przy ścianie lasu, skrót trasy do Mosiny, także droga spacerowa miedzy stacjami Puszczykowa a Puszczykówka. Wystarczyło by pozbierać pozostałości po budowie i wyrównać teren spychaczem, tylko żeby to nie było kosztem drogi leśnej. Czas żeby miasto zaczęło dbać także o pobocza dróg, a nie tylko drogi dla samochodów. Chcemy bezpiecznie spacerować w otaczających nas lasach".

Przyłączamy się do apelu naszej współmieszkanki: chcemy bezpiecznie spacerować w otaczających nas lasach i chcemy, aby las nie straszyły nas i naszych gości zalegającymi od lat śmieciami!

Prezentujemy nadesłane przez Panią Strabel fotografie, które chluby naszemu miastu nie przynoszą.  Może wreszcie władze miasta poczują się odpowiedzialne za stan czystości w otaczających nas lasach i na naszych ulicach?

Publikowane przez nas zdjęcia nasza czytelniczka wysłała również na adres wiceburmistrza, rady miasta i jednego z radnych, który prowadzi blog o Puszczykowie.  Odczekaliśmy kilka dni, ale niestety -ani na stronie miasta, ani na blogu radnego zdjęć tych nie opublikowano.  Ciekawe czy ze wstydu, czy nie pasują do prezentowanej propagandy sukcesu?

red.

Komentarzy: 7 o “Bałagan wzdłuż torów c.d.

 1. Bałagan to szczególne osiągnięcie sekretarza miasta:
  Sekretarz Miasta
  mgr Maciej Dettlaff
  Zakres obowiązków Sekretarza Miasta
  1. Organizacja i nadzór nad efektywnym funkcjonowaniem Urzędu Miasta,
  5. Nadzór nad obsługą i załatwianiem indywidualnych spraw interesantów,
  13. Wykonywanie innych zadań na polecenie lub z upoważnienia Burmistrza.

  Co najmniej z tych 3 punktów pan Dettlaff nie ma żadnych szczególnych osiągnięć i odpowiada za brak reakcji na indywidualne wnioski interesantów w sprawie bałaganu po inwestycji PKP.
  Przypominamy że pan Dettlaff dostał łącznie blisko 100 000 zł nagród za szczególne osiągnięcia w pracy. Do dziś nie wyjaśniono za co konkretnie.

 2. Wychodzi na to, że sekretarz nie dostał polecenia od burmistrza.
  Brawa dla Pani Jolenty Strabel.

 3. Ale za to oglądnijcie drodzy mieszkańcy w archiwum forum jakie to „premiuszki,nagrodki,pensyjki” wypłacali sobie „panowie z Podleśnej” ,którzy w myśl afrykańskiej zasady :nie widzę,nie słyszę ,nie mówię brali tysiące naszych podatków ,nie ruszając się poza ciepły budyneczek z ciepłymi posadkami.Szykujmy i jednoczmy się przed nowymi wyborami pokazując zasługi „desantowych urzędników”wyrzucanych z innych miasteczek i przychodzących na garnuszek podatników Puszczykowian ,a wdodatku bardzo nas przez osiem lat zadłużajacyh .Nowe władze powinny zrobić audyt ,o wynikach poinformować mieszkańców,a sprawy nadużyć przedstawić instytucjom do tego powołanym.Wielkie brawa dla Pani Jolenty Strabel takich ludzi co widzą co się wokoło nas dzieje miastu potrzeba ,a nie klakierów biorących tzw. diety czyli nasze w podatkach pieniądze.

 4. No to się fucha spadochroniarzowi z desantu poza Puszczykowa za kilkadziesiąt tysięcy udała .Życiowa sprawa tak zarabiać i nie wiele robiąc ,no może przewalając papiery od Burmistrza do V-ce Burmistrza i może jeszcze z pięterka na parter /całe szczęście że nie dobudowano kilku piętrowego skrzydła bez windy bo bolały by nóżki tak jak na spacerku wzdłuż torów/.

  1. Skąd ten sekretarz się wziął ? To jest taki ścichapęk urzędnik co ma tak znudzoną minę na każdej sesji że samemu się chce spać i nic nie odzywać. Patrzy tak pogardliwie na mieszkańców którzy zabierają głos, że (…).
   To jest rzeczywiście szczególne osiągnięcie tak przesiadywać wiele lat. 100 000 zł nagród za coś takiego. Skandal. Pieniądze do zwrotu. To powinno pójść na drogi albo na pomoc socjalną, albo na nowe piece tym co palą węglem i trują środowisko. Panie Krzysztofie, panie Pawle, pani Mariolo, proszę to są środki na czyste powietrze w Puszczykowie. Do tego kolejne prawie 100 000zł skarbnik i 100 000zł wice burmistrz .

   Powołać komisję wzorem Warszawy, znaleźć takiego P. Jakiego, zrobić audyt nieuzasadnionych wydatków miasta i nakazać zwrot tych środków !

 5. „Szczególne osiągnięcia w pracy ” zastępcy burmistrza? – znalezienie „Grzybka” na allegro . Zastępca potwierdził że w godzinach pracy przegląda sobie allegro.

 6. Architekt Krajobrazu potrzebny w Puszczykowie od zaraz!
  Jest instrument, ustawa krajobrazowa. Jest wiele do zrobienia: miejskie reklamy, ogłoszenia, szyldy, umeblowanie miasta (lampy,kosze,wiaty,przystanki,barierki,ogrodzenia,chodniki,parkingi,drzewa, krzewy,trawniki,kwietniki), urbanistyka, plany MPZP, na koniec dopiero doradztwo budowlano-architektoniczne i ochrona zabytków.
  Natomiast Architekt Miejski jest funkcją fikcyjną bez prawnego umocowania skoro decyzje budowlane dotyczące gminy zapadają w starostwie. Może i dobrze że tam ale w takim razie trzeba zmienić nazwę na adekwatną bo jedyną zaobserwowaną funkcją to doradztwo przełożonym i występowanie w roli rzecznika.
  Architekt Krajobrazu bardziej by się przydał, miał by pole do popisu.
  Wciągnijcie ten punkt na listę reform.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.