Przed kilkoma dniami otrzymałem anonimowy list na mój prywatny, domowy adres.  Jestem osobą prywatną, mój adres nie jest ogólnie dostępny. Z treści listu można wywnioskować m.in. że komuś przeszkadza sam fakt istnienia Forum Puszczykowo, mimo, że nie ukazują się ostatnio nowe teksty. Po komentarzach, których nie publikowałem, jawnie wzywających mnie do wyprowadzenia się z Puszczykowa, teraz otrzymałem anonim.  List „podpisany” przez Jana Kowalskiego traktuję jako groźbę i autora ostrzegam: kolejny taki list zostanie zgłoszony przeze mnie na policję.

Krzysztof J.Kamiński

Komentarzy: 34 o “Anonimowa agresja

 1. Panie Krzysztofie zawsze chyliliśmy czoła Pańskiej obywatelskiej postawie ,to tylko takim typom jak ci co atakowali red.Ogórek mogą się podpisywać Kowalski niech Pan zgłosi to jak najprędzej na policję ,a nie będzie tak bierny jak ci policjanci na Woronicza 17 bo ,policjanci z nad Sekwany z tymi co rozrabiąją robią krótki proces.Pozdrowienia dla Pana i jeszcze raz” szacun ” jak mówią młodzi i odważni Polacy.p

  1. Rozumiem ze innych mozna atakować np w trakcie Marszu Równości a Ogórkowej już nie?? Każda przemoc jest okropna a nie tylko ta wymierzona w prawicowców…

 2. Anonim zawsze się kojarzy mądrym i inteligentnym ludziom z prostactwem i prymitywizmem .

 3. Panno /myślę/ Anno z hukiem to wyleciała by Pani z liceum w którym uczyłem do emerytury ,bo najgorszą rzeczą jest nie rozróżniać rzeczywistości i dobra od zła .

  1. Panie „starszy”, chyba nie uczył Pan języka polskiego w tym Pana liceum, skoro robi Pan takie błędy: „wyleciała by” zamiast „wyleciałaby” (sugeruję poczytanie słownika języka polskiego). A po drugie, to mam nadzieję, że Pani Anna nie uczyła się w tymże liceum. I moim zdaniem prawidłowo rozróżnia dobro od zła, tu akurat nie mam wątpliwości. Nie bez powodu mieszkańcy tak wybrali jak wybrali – mniejsze zło. No a po trzecie, to jeśli nauczyciel za poglądy polityczne miałby „wywalać” ze szkoły, to coż to za dyktatura? Źle brzmi ta Pana wypowiedź, trąca strasznie starym systemem, rozumiem, że nie bez powodu ma Pan takiego nicka. Dobrze, że ten system to już przeszłość. Przykre, że jeszcze ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, tylko jak już ktoś myśli inaczej (a ma do tego prawo!), to już jest zły. Przykre to nasze społeczeństwo.

   1. Ten system to niestety nie jest przeszłość. Na szczęście Puszykowianie pokazali mu czerwoną kartkę.

    1. Pani Anno, ale kto to jest ten ktoś, komu puszczykowianie pokazali czerwoną kartkę?

 4. Panie Krzysztofie, proszę nie czekać na następny list, czy przesyłkę. Proszę zgłosić, aby puszczykowska POLICJA ustaliła autora i nadawcę tego listu. Groźby karalne są ścigane z urzędu. To 190 kk.
  A przynajmniej niech policjanci odnotują, sporządzą notatkę. Bierność to zły pomysł. „NIE CZEKAĆ”

  1. „Panie Krzysztofie, proszę nie czekać na następny list, czy przesyłkę. Proszę zgłosić, aby puszczykowska POLICJA ustaliła autora i nadawcę tego listu. Groźby karalne są ścigane z urzędu. To 190 kk.”
   art. 190 KK
   § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

   Jak widać 190 nie jest ścigane z urzędu. Czy że komuś przeszkadza sam fakt istnienia Forum Puszczykowo i wysyła o tym list do Pana KJK to jest grożenie popełnieniem przestępstwa? No ale zgłośić można wszysto, papier przyjmie.

   1. Pani się ewidentnie nudzi. Proszę zrobić przepierkę, poczytać dobrą, historyczną może książkę, wydaną po 1990 roku, pójść na spacer, dotlenić się, a nie konkludować bzdety. Pani się ewidentnie nudzi.

     1. Nudna Pani Ewo,można sprzed 1990 rokiem, ale dział historyczny był zakłamany. POdejrzewam, że jest on jednak Pani bliski. A nawiązując do czytania to w parze POwinno iść pisanie,a z tym ma Pani kłopot, bo słowo „poczytałabym” piszemy razem, w jednym wyrazie. Nie nauczyli w szkole podstawowej?

   1. Do tej pory, to pani uprawia anonimową agresję wstyd przynosząc nam – kobietom. Nie chce mi się szukać czy jest na to naukowe określenie, bo liczę na pani opamiętanie się.

 5. Skończcie już ten nudny temat może jakieś nowe skecze lub kabaret bardziej wkurzające jest np. to że ludzie w naszym pięknym mieście potrafią zablokować skutecznie swoje ulice stawiając bezmyślnie samochody po jednej i drugiej stronie ulicy koło siebie prym wiodą oczywiście ul. Kopernika ,Chrobrego, Podgórna czasami Piaskowa i inne pozdrawiam.

 6. A te kukiełki co żyją jak pasożyty z naszych pieniędzy lub z tych kredytów co z roku na rok zadłużają nasze miasteczko /np ostatnio o pomysł nowych obligacji/ nawet nie potrafią wam odblokować tych pięknych ulic ?.

 7. A czy ktoś może odpowiedzieć: dlaczego tunel ma mieć aż 15 metrów szerokości? Niby miał być tylko dla pieszych, rowerów i karetek.

 8. 15-metrowy tunel to brama wjazdowa do centrum Puszczykowa.
  Trzeba myśleć , bo myślenie ma przyszłość.

 9. Znowu przetarg na komunikację darmową wygrała firma z Dopiewa, BobrowskiTrans która płaci podatki w Puszczykowie, dotychczas wykonująca te usługi, nie została wybrana. Balcerek nawołuje mieszkańców do płacenia podatków w Puszczykowie, a znów wybrał firmę, która płaci podatki w Dopiewie. Dopiewo górą. To jest kolejny argument dla mieszkańców, aby zastanowili się nad tym czy aby nie warto płacić podatków w innym mieście.

  1. ….to macie! A co? Wszyscy tu piszący byli przeciwni Balcerkowi? Taaaa…..

 10. Jak długo na naszym terenie będą hasali dywersanci z okolic preferowani przez pewną jeżycką ulicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.