Stanowisko w związku z wyborami samorządowymi.

Stowarzyszenie Wspólna Sprawa Puszczykowo powstało jako inicjatywa mieszkańców Puszczykowa w związku z polityką władz miasta, która burzyła dotychczasowy charakter miasta-ogrodu.

Najpierw było zamknięcie przejazdu w ul. 3 Maja (grudzień 2016),  potem planowane: budowa supermarketu przy ul. Moniuszki wraz z dużym parkingiem oraz budowa tunelu drogowego w miejscu d. przejazdu kolejowego w ul. 3 Maja z poszerzeniem i „wyprostowaniem” ul. Moniuszki. Realizacja tych planów w sposób nieodwracalny zmieniłaby nasze życie. Przede wszystkim niepomiernie wzrósłby ruch samochodów przez większą część miasta. Hałas, smród, zagrożenie dla pieszych i rowerzystów; wycinka lasu. A grobla, a Cyryla Ratajskiego, a słabość w relacjach z powiatem…

Walory rekreacyjne naszych domów i ogrodów wzięłyby w łeb. Wspólne działania bardzo wielu mieszkańców, zaniepokojonych losem własnym i miasta, wstrzymały niebezpieczne pomysły burmistrza i rady miasta.  Wiemy, że tylko do czasu…

Tylko zmiana ekipy rządzącej naszym miastem w nadchodzących wyborach samorządowych zabezpieczy nas przed szkodliwym działaniem władz. Te nowe muszą reprezentować poglądy większości z nas: tych, którym zależy na zrównoważonym rozwoju miasta przy zachowaniu jego wyjątkowego charakteru: letniska, spokoju, bezpieczeństwa, ciszy. Muszą uszanować nasz KOMFORT życia.

Mamy różne światopoglądy, jesteśmy w różnym wieku, mieszkamy tu całe życie lub dopiero od kilku lat. Ale lokalne sprawy nas łączą.  Wspólnie udało nam się wstrzymać niebezpieczne plany. I tylko wspólnie mamy szansę wprowadzić na fotel burmistrza i radnych ludzi odpowiedzialnych i mądrych.

Stowarzyszenie Wspólna Sprawa Puszczykowo popiera kandydaturę Agatę Wójcik na stanowisko burmistrza.   P. Agata zawsze była z mieszkańcami, gdy było trzeba: m.in. na placu przy ul. Moniuszki w grudniu 2016; na sesjach, spotkaniach  i komisjach wiosną 2018. Jako jedyna z radnych jednoznacznie stała w opozycji do władz Puszczykowa. Jako jedyna – niewiele mogła przeciwdziałać… Ale dawała świadectwo, że burmistrz nie ma poparcia całej rady. Była naszym głosem. Apelujemy, by wszyscy mieszkańcy Puszczykowa, którzy chcą zatrzymać niszczenie naszego miasta i pchnąć je na drogę nowoczesności na miarę XXI w., także ją poparli.

Tylko jeden wspólny opozycyjny kandydat na burmistrza Puszczykowa ma szansę ma zwycięstwo !

Agata Wójcik jest kandydatem Komitetu Wyborczego „Dla Ludzi Dla Miasta”. Na stanowisko radnego,  z listy tego samego Komitetu,  będę kandydował ja – Leszek Pobojewski, szef Stowarzyszenia Wspólna Sprawa Puszczykowo.

Proszę o poparcie dla Agaty Wójcik, dla mnie, oraz dla wszystkich mądrych, odpowiedzialnych i z pomysłami kandydatów na radnych, którym zależy na zmianie władzy.

W imieniu Stowarzyszenia Wspólna Sprawa Puszczykowo Leszek Pobojewski

Komentarzy: 22 o “Agata Wójcik kandydatem Stowarzyszenia Wspólna Sprawa Puszczykowo na burmistrza Puszczykowa

 1. „Kocham Puszczykowo” życzy Pani Agacie Wójcik wszystkiego najlepszego, dobrej kampani i dużo sukcesów.

  Piotr Płóciennik

  1. Tu miłość – love, love a za plecami…
   Szkoda gadać.
   Daj Pan spokój, Panie Płóciennik z tymi nieszczerymi życzeniami.

 2. Wybór kandydata na Burmistrza jest prosty – musi zebrać więcej głosów.
  „Kocham Puszczykowo” nie widzi szkodliwego działania obecnego burmistrza, więcej – nie widzi swojej szkodliwej działalności. Lider, pan Piotr Płócienniczak nie jest osobą wiarygodną. Za uśmiechem i gładkimi słówkami kryje się osoba publicznie źle wypowiadająca się o Forum.
  Pozytywna kampania na zewnątrz jest sztuczna, i jest elementem przyjętej strategii.
  Ja się nie daję na to nabrać.
  Z tekstu Pana Leszka Pobojewskiego, mieszkańca aktywnie broniącego nas przed zagrożeniami jasno wynika kto mieszkańców aktywnie wspierał. Tylko jeden wspólny opozycyjny kandydat na burmistrza Puszczykowa ma szansę ma zwycięstwo !

  1. Kto jest liderem KWW Kocham Puszczykowo, pan PP ? To pan PP jest przełożonym pani Janickiej i pani Ciesielskiej ? Czy obie panie to potwierdzają ?

   1. Lider, to nie przełożony i prosze nie zadawać pytań na stronie Forum członkom KP. Forum, to strona Zielonych, tu promocji KWW KP nie powinno być.

    1. Mieszkanko, niech mieszkanka zajrzy na baner tego forum, jest na nim napisane:
     „Forum Puszczykowo
     Portal mieszkańców Puszczykowa”.
     Czy to oznacza, że wg mieszkanki osoby nieutożsamiające sie z „zielonymi” nie mają na tym forum głosu? To sie już chore robi. Jeśli to forum zielonych, to zmieńcie baner, że to tylko dla Was i pozamiatane. Wymieniajcie sobie zdania między sobą w zamkniętym gronie. Troche chyba mieszkanka się zagalopowała.

     1. Do autora ww komentarza. Trwa kampania wyborcza, członkowie KWW KP negatywnie, wielokrotnie wyrażali się o forumowiczach i o stronie. Zerwali porozumienie o jednoczeniu się. Jakaś uczciwość obowiązuje. Jestem za ograniczeniem dostępu do strony ludziom reklamującym inne komitety.

     2. Kopiuj/wklej z sąsiedniej gminy:

      04/09/2018 O GODZ. 10:45
      A gdzie Ty kolego żyjesz?? To jest strona konkretnego stowarzyszenia i wymagasz aby tutaj były reklamowane inne komitety wyborcze?

    2. Pytanie o lidera komitetu KWW KP jest filozoficzne z gatunku tych co odpowiedź jest zawarta w nim samym. Pozwolę sobie ją streścić: otóż mamy mieć przekonanie że jest stowarzyszenie występujące w imieniu demokracji już 3 lata i mamy być przekonani że kierowane jest przez osoby które za takie kierownictwo są uważane. Mamy mieć przekonanie że są organizacyjnie sprawne, silne, niezależne, niewzruszone i mądre i działają w imieniu interesy społecznego.

     Nagle za pięć dwunasta na początku kampanii, pojawia się nie wiadomo kto, tajemnicza persona bez przeszłości, bez żadnej pracy i bez żadnych osiągnięć, zasuwa jakieś dyrdymały pijarowskie ,,harrikriszna, love, love Puszczykowo” i po tej taniej bajce sadzany jest na fotel lidera.

     A te rzekome liderki pokornie przesiadają się na tylne siedzenia. Powstaje zatem WĄTPLIWOŚĆ to wy jesteście liderkami czy kto ? To jak wy ubiegacie się o mandat zaufania społecznego i załóżmy że go dostaniecie to tak będzie wyglądało sprawowanie tego
     mandatu ? Takim będziecie któraś z was burmistrzem ?

     Czyli pojawi się nie wiadomo kto , może z ,Cypru’ i wy oddacie mu władzę nad Puszczykowem ?

     Ja to pytanie oddaję do dyspozycji wyborców. Odpowiedzcie za KWW KP. Dacie się 3 raz nabrać na PR ?
     zielony

     1. Dobrze napisane!
      Myślę tak samo, ale zastanawia mnie co innego – czy to panie z KWW KP poszukające dla swojego pomysłu sojuszników zgłosiły się do PP?
      Czy to PP głosząc niechęć do Forum zasiał pomysł tworzenia nowego komitetu i trafił na podatny grunt?
      Jak by nie patrzeć próba jednoczenia ponad podziałami rozbita.

     2. Mieszkanko Puszczykowa jeśli moderator trafił na podatny grunt to znaczy jałowa gleba, wszystko jedno czy kiepski ogrodnik czy jałowa gleba i tak nic okazałego nie wyrośnie. Szkoda jedynie że zabierze miejsce na dobrą roślinę, soczyście Zieloną.
      Generalnie czas moderatorów wraz z czasem Grzesiów i Rafałków przemija.Oczywiście każdy ma prawo z czegoś żyć dlatego ja mam dla moderatora podpowiedź, sądzę na poważnie, że wzięciem cieszył by się w Puszczykowie Gabinet Terapeutyczny, dla znudzonych pozycją szukanie nowego sensu –

      ODNOWA DUCHOWA MIŁOŚCIĄ. LOVARTETERAPIA.

      Arteterapia to już nawet przedmiot akademicki. Jestem przekonany moderatorze że kasa jest bliżej i fajniejsza.
      zielony

     3. Kolejny raz zgadzam się z autorem tekstu „(…)jeśli moderator trafił na podatny grunt to znaczy jałowa gleba, wszystko jedno czy kiepski ogrodnik czy jałowa gleba i tak nic okazałego nie wyrośnie. Szkoda jedynie że zabierze miejsce na dobrą roślinę, soczyście Zieloną(…)”

  2. Droga mieszkanko, a czym dla mieszkanki jest owo Forum, o którym Pan Piotr (Płóciennik nie Płócienniczak) źle się wypowiada? Jesli to jego zdanie, to ma do tego prawo, prawda? A jaką świętością dla mieszkanki jest Forum, że nie można złego słowa powiedzieć? Otóż droga mieszkanko, to Forum czytają wszyscy: i zwolennicy Pana Krzysztofa, jak i Ci, którym ta działalność, styl bycia i wypowiedzi się nie podoba. Ale to nie znaczy, że nie bedą czytać. Oczywiscie, że bedą, bo wszystko to dotyczy naszego wspołnego miasta Puszczykowa. I uwierz mi mieszkanko, że to owe Forum nie ma zbyt dobrej opinni wśród mieszkańców. W mojej ocenie też nie należy do pozytywnych. Ale nie odpuszczę śledzenia tego, co się na nim dzieje, bo nie jest mi obojętne nasze wspólne tu mieszkanie i to, co się w nim czyni. Życzę mieszkance więcej tolerancji i akceptacji innych ludzi niż Wy, zieloni. Pozostali też chcą żyć, działać wspólne na zasadzie porozumienia. Nie są BLE tylko dlatego, że mają inne zdanie. Zawsze można znaleźć współny mianownik jeśli tylko się zechce. I dopowiem mieszkance, że nie znam Pana Piotra i nie jestem stronniczą osobą. Pani Agaty też nie znam, ale nie przemawiają do mnie teksty, że tylko ona jest najlepsza i tylko na nią głosować, jak na jakąś boginię. Iwonkę znam, ale czy poprę, trudno teraz powiedzieć. Na tę chwilę jestem obserwatorem. A co będzie dalej, czas pokaże. Ja też mam prawo do swojego zdania. Dlatego jeszcze raz prosze mieszkankę o uspokojenie tej nietolerancji w sobie i bardziej pokojowe nastawienie do innych, różnych od mieszkanki. Pozdrawiam

   1. Do autora powyższego tekstu. Niejednokrotnie pisałam o świadomej dyskredytacji Forum, które od początków istnienia było solą w oku grup nieprzyzwyczajonych do jawnych, opozycyjnych działań i krytyki. Pisanie i mówienie o hejcie na Forum, nadmiernej krytyce władz, to wg. mnie planowe zniechęcanie mieszkańców do Forum.
    Czas kampanii wyborczej może zwiększyć liczbę niekulturalnych, nic nie wnoszących oprócz agresji wpisów.
    Pamiętam doskonale ostatnie wybory samorządowe. Wtedy stroną Zielonych był blog Zielone Puszczykowo. Prowadzący Marcin Muth opublikował OŚWIADCZENIE KWW KJK OP. „W związku z działaniami, które wypaczają sens demokratycznej rywalizacji wyborczej, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszystkich form prowadzenia kampanii, które opierają się na bezpodstawnej i niedającej się usprawiedliwić agresji wobec wyborczych konkurentów. Wybory samorządowe to okazja do debaty o mieście. Rozmawiajmy kulturalnie i rzeczowo”
    Niestety, pomimo apelu trzeba było wyłączyć możliwość wpisywania komentarzy. Stąd mój spadek tolerancji do komentarzy wywołujacych wpisy często przez ludzi nazywane hejtem.
    Inną sprawą jest autopromocja na stronie Forum konkurencyjnych komitetów. Uważam takie wpisy za nieuczciwe, tu powtórzę za panem ” Ja też mam prawo do swojego zdania”

   2. Prosze mi wyjaśnić dlaczego na Zielonej stronie Forum nie możemy pisać o sympatii dla Pani Agaty Wójcik? Nie piszemy o tym na żadnej innej stronie, i nawet ten fakt przeszkadza?
    Kupując tygodnik antyklerykalny „Fakty i Mity” nie spodziewam się tekstów chwalących poczynania kleryków i odwrotnie, kupując „Nasz Dziennik” też wiem, jakich informacji sie spodziewać. Mnie nie dziwi, że wchodząc na stronę Forum znajdę teksty i wypowiedzi dot. poszanowania przyrody, niskiej zabudowy dobrze wpisującej się w puszczykowski klimat, wpisy okazujące sympatię dla jedynej opozycyjnej Radnej wspierającej Zielonych. Nie znam Pani Agaty bliżej niż mieszkaniec powinien znać Radną. Nie oddałem też na Nią głosu, mieszkamy w różnych okręgach wyborczych. Jednak dla mnie Zielonego mieszkańca Puszczykowa jest idealnym kandydatem na Burmistrza.

 3. Pani Agato – widziałem wywiad. Spokój, elokwencja i klasa. Takiego burmistrza potrzebuje nasze Puszczykowo.

 4. Czy liderki (lub podwładne lidera) KWW Kocham Puszczykowo podzielają zdanie pana PP że hala widowiskowo sportowa jest osiągnięciem i wpisuje się w charakter architektury Puszczykowa ?

 5. PP to „separatysta” zła! A takim się dziś nie ufa! Nie ufa się jego „usłużnym”, Oni muszą odczuć siłę zieleni, ciszy I spokoju! A to My-mieszkańcy naszego miasteczka mamy obowiązek chronić nasze miasteczko przed tym „złem”! Zagłosujmy 21.10 na Agatę Wójcik !

 6. Obejrzałam wywiad w internecie. Pani Agata Wójcik udowodniła, że jest osobą kompetentną, wie, o czym mówi. Do tego mówi ładną polszczyzną, co nie jest bez znaczenia. Natomiast dla tych, którzy nie oglądali, pozwolę sobie powtórzyć za prowadzącym wywiad, że mimo zaproszenia NIKT z przedstawicieli obecnych władz się nie pofatygował. Urząd nie przyjął zaproszenia do dyskusji, poddał się walkowerem. O czym to świadczy, każdy rozumny człowiek wie, szkoda gadać.
  Pani Agato, gratuluję.

 7. Nie ma to jak mieć wywiad po Gowinie który chce wyprowadzić Polskę z Europy. Kiedyś Agata W. Chodziła na protesty kodu a dzisiaj fraternizuje się z prawica.

  1. Ale siedziała na krześle na którym wczoraj siedział Grupinski i woda którą jej dali była z tego samego źródła co woda, którą pił wcześniej Tusk. I zaraz po niej w tym samym miejscu robili program z Biedroniem o wyższości Afryki nad Antarktyda.
   I nie sądziłam, że są tak „mądrzy” ludzie, jak osoba która podpisała się Gowin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.