Szanowni Państwo,
Drodzy Puszczykowianie,

Pragnę Państwa poinformować, iż zdecydowałam się kandydować na urząd burmistrza miasta Puszczykowa w najbliższych wyborach samorządowych.

Od czterech lat jestem członkiem Rady Miasta Puszczykowa, a w jej ramach, Komisji Rozwoju i Budżetu Miasta oraz Komisji Spraw Społecznych. Przyglądam się sprawom i problemom ludzi i miasta z innej, niż miałam przed czterema laty perspektywy. Widzę, jak bardzo to miasto jest ważne dla mieszkańców, z jakim zdecydowaniem i pasją, puszczykowianie walczą o zachowanie wyjątkowego charakteru miejsca, w którym upływa nasze życie, w którym pracujemy i wypoczywamy.

Spotkanie i poznanie tylu ludzi, którym nie jest wszystko jedno, gdzie i jak żyją, dla których Puszczykowo jest tym miejscem na Ziemi, dla którego warto uczynić wysiłek, aby rozwijało się, nie niszcząc tego, co jest tu najcenniejsze, jest dla mnie największym przywilejem wynikającym z pełnienia mandatu radnej. Jestem dumna, że tak wielu mieszkańców darzy mnie swoim zaufaniem, co jest dla mnie nieprzerwanie wielkim źródłem siły i dobrej energii.

Od czterech lat jestem świadkiem, jak mieszkańcy wielu części naszego miasta biorą sprawy w swoje ręce wtedy, kiedy uważają, że dzieje się źle i można wypracować inne, lepsze dla ludzi i miasta, rozwiązania. Powstanie nowych stowarzyszeń jest dla mnie przejawem niezadowolenia, wynikającego z pomijania mieszkańców w decyzjach dotyczących miasta. Widzę, jak mieszkańcy manifestują swoje odrębne stanowisko oparte na przekonaniu, że nie zawsze „więcej” znaczy „lepiej”. Od dawna współpracuję i zamierzam dalej współpracować z osobami o różnych poglądach, w celu uczynienia Puszczykowa bardziej przyjaznym miejscem do życia.

W jednej z książek traktujących o szczęściu jako zjawisku społecznym, znalazłam zdanie doskonale odnoszące się do naszej rzeczywistości: „Miasto osiąga sukces nie wtedy, kiedy staje się bogate, ale kiedy jego mieszkańcy są szczęśliwi. Dbałość o miejsce to wyraz szacunku dla godności człowieka.”

Chcę widzieć mieszkańców mojego miasta zadowolonych z faktu, że właśnie tu żyją, pracują i odpoczywają, że jest to miejsce, gdzie ich głosy, opinie i wola mają znaczenie  a oni sami są szanowani. Chcę szczególnie podkreślić słowo SZACUNEK, ponieważ uważam, że jest ono podstawą dialogu dla dobra wspólnego i nie wyobrażam sobie, aby można było bez niego wypracować jakiekolwiek dobre rozwiązania.

Wszystko to sprawiło, że podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd burmistrza Puszczykowa, aby mieszkańcy mogli wreszcie zarządzać swoim miastem.

AGATA WÓJCIK

Komentarzy: 78 o “Agata Wójcik kandydatem na burmistrza Puszczykowa

 1. Brawo Pani Agato.
  To dobra decyzja dla nas mieszkańców i całego Puszczykowa.
  Życzę powodzenia w najbliższych wyborach samorządowych.

  1. Ja też jestem bardzo zadowolony.
   Tak po cichu liczyłem na taką decyzję Pani Agaty. Brawo!!!
   Miałem przyjemność parę razy z nią rozmawiać. Pani Agata jest porządnym człowiekiem. Na pewno nas nie zawiedzie.

   1. Stanowisko STOWARZYSZENIA ” WSPÓLNA SPRAWA – PUSZCZYKOWO”
    Z zadowoleniem przyjmujemy informację o kandydowaniu Pani Radnej Agaty Wójcik na Urząd Burmistrza Miasta Puszczykowa.
    Jednocześnie deklarujemy wolę współdziałania w trakcie kampanii wyborczej do samorządu lokalnego.
    Zarząd Stowarzyszenia

 2. To najgorsza wiadmość dla mieszkańców od 4 lat. Miejmy nadzieję, że ludzie w naszym mieście myślą trzeźwo i nie przekona ich kandydat, który nigdy nie ma żadnych konkretnych propozycji, a tylko głosi górnolotne idee, nie mające nic wspólnwgo z rzeczywistością.

  1. Zaniepokojona ale czym ? Słyszałaś przez 8 lat jakieś konkrety w wypowiedziach A.Balcerka ?
   Nikt inny przez te 4 lata nie udowodnił że tak uważnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców jak radna A.Wójcik. Potrzebna mieszkańcom władza która zapewni SPOKÓJ EGZYSTENCJI. Mieszkańcy mają dość tej nerwowej szarpaniny z pomysłami nie z tej ,,bajki” co Puszczykowo. Dość obcych interesów. Dość obcych ,,dyrygentów”. Dość niszczenia puszczykowskich firm.

   1. Uważam, ze DZIAŁANIA są konkretne. Skoro tak sie pani wojcik wsluchuje, prosze pokazać mi efekty tego wsluchiwania 😉

    1. Zaniepokojona chyba zaniepokoił(a) się utratą własnych układów w Urzędzie. Gdyby faktycznie interesował się miastem, to musiałby wiedzieć, że radna Wójcik była w Radzie w mniejszości i żadnym głosowaniem nie mogła wprowadzić własnych rozwiązań.

     1. Zaniepokojeni są utratą przyszłych interesów:
      1. Gruntowych
      2. Jezdniowych
      3. Parkingowych
      4. Sportowych

     1. A fakt bycia w mniejszosci nie pozbawia mozliwosci dzialan.

     2. Ale bycie w mniejszości pozbawia możliwości przegłosowania większości, która jest zamknięta na dyskusję.

 3. Super,może Pani liczyć na pomoc wielu mieszkańców.Życzę cierpliwości i siły dla wytrzymania niewątpliwego hejtu jaki teraz się zacznie.

 4. Bardzo ładnie napisane: ,,…Powstanie nowych stowarzyszeń jest dla mnie przejawem niezadowolenia, wynikającego z pomijania mieszkańców w decyzjach dotyczących miasta. Widzę, jak mieszkańcy manifestują swoje odrębne stanowisko oparte na przekonaniu, że nie zawsze „więcej” znaczy „lepiej”. …Od dawna współpracuję i zamierzam dalej współpracować z osobami o różnych poglądach, w celu uczynienia Puszczykowa bardziej przyjaznym miejscem do życia. „Miasto osiąga sukces nie wtedy, kiedy staje się bogate, ale kiedy jego mieszkańcy są szczęśliwi. Dbałość o miejsce to wyraz szacunku dla godności człowieka.”
  Czy pani składa obietnicę wyborczą podjęcia się przynajmniej próby uszczęśliwienia wszystkich pozostałych puszczykowian którzy nie grają w:
  1. Gry zespołowe
  2. Street workout
  3. Jogę na powietrzu
  4. Pilates na powietrzu
  5. Fitnes
  6. Solo latino
  7. Body conditionink
  8. Wakeboard
  ?

  M

  1. Sport to niestety jedyne, o co Balcerek dba. Reszty wuefista nie widzi. Przyda się ktoś, kto ma szersze horyzonty.

 5. Redakcjo ! Rozpoczęła się kampania wyborcza. Przełączcie na profesjonalizm polityczny; czy w Echu Puszczykowa a pewnie Głos też się pojawi z hejtem, czy w tych gazetach znajdą się jakieś krytyczne uwagi i hejt na swojego kandydata ? Nie ! No właśnie…

  1. A kto tak każe? Niech każdy pyta kogo chce i o co chce. A nie- pytanie niewygodne, to pytajcie Balcerka! A naszego nie, bo…..?

   1. No to się zaczyna,czym to się tak naprawdę mieszkanka niepokoi?Można się domyślać.

  2. Czy Zbigniew nie dostrzegł w moim wpisie oceny dorobku A.B. ? Ten wpis nie był o A.W. a o A.B. na podstawie lektury ostatniego Echa i co tam zostało zaoferowane mieszkańcom Puszczykowa na lato.
   Które burmistrz spędził ze Stowarzyszeniem Chateaugiron w Bretanii gdzie fajnie sobie ludzie pływają łódkami żaglówkami co widać na zdjęciach w Echu. A tu zamknięte kąpieliska; i ćwiczenia gimnastyczne wyciskające pot co jest raczej humorystyczne…
   No więc więcej poczucia humoru…
   Burmistrzowi nie ma potrzeby zadawania tych pytań, skoro znamy odpowiedzi na nie…

 6. Mieszkańcy już dawno zauważyli, że nie mogą liczyć ani na tych w „większości”, ani na tę opozycyjną mniejszość, która rozkładała ręce i nie wiedziała jak korzystać ze swojego mandatu. Może nie powstałoby tyle stowarzyszeń, gdyby mieszkańcy mogli liczyć na radnych?
  To właśnie dlatego była wysoka frekwencja na sesjach czy komisjach, nie zastanawiała się Pani nad tym? To jak się Pani wsłuchiwała?
  Pytała Pani tych stowarzyszeń czy Panią poprą w wyborach?

 7. do Puszczyka :
  ma Pan rację, że mieszkańcy już dawno się zorientowali, że nie mogą liczyć na aktualnych radnych, zarówno tych rządzących, jak i tych, z, pożal się Boże, opozycji.
  Z jednym wyjątkiem – a jest nim Radna Agata Wójcik.
  Czy Stowarzyszenia działające w Puszczykowie poprą tę kandydaturę?
  Mam nadzieję, że tak…

  1. KONIEC TAKICH INTERESÓW:
   1. Żeby co się da budować
   2. Żeby budować jak najdrożej
   3. Żeby budowali swoi

 8. Pani Agata Wójcik była aktywną radną, mieliśmy możliwość to zobaczyć na własne oczy na sesjach. Była to aktywność w dobrym guście, jej aktywność była inteligentna i wyważona. W odróżnieniu do braku jakiejkolwiek aktywności innych radnych, poza podnoszeniem rączek na rozkaz. Ale taka aktywność była nieskuteczna gdy BETON był głuchy i przegłosowywał wszystko co interpelowali mieszkańcy.
  Zarzut że nic nie ,,załatwiła” jest GŁUPI.

 9. Szanowna Pani Agato.
  Szanowna Pani Agato.
  Gratuluję dobrej decyzji.
  Balcerek z Panią przegra.
  Mam pytanie.
  Czy zakłada Pani możliwość współpracy z KOD Puszczykowo? Czy widzi Pani w swojej drużynie kandydatów na radnych z KOD? . Bo ja tego sobie nie wyobrażam.

  Pozdrawiam serdecznie.
  JKP.

  1. Puszczykowska opozycja składa się z osób o bardzo zróżnicowanych poglądach, które potrafią ze sobą współpracować – np. w sprawie tunelu osoby z KOD-u, PiS-u i innych, a także niezwiązani z żadnym z ugrupowań politycznych z poziomu ogólnokrajowego podejmowali działania razem, dobrze wiedząc, kto kogo popiera, a mimo to nie stanowiło to dla nich żadnej przeszkody, by odłożyć to na bok i razem zabiegać o wspólne interesy na rzecz Puszczykowa. Nawet w obrębie poszczególnych stowarzyszeń są osoby z przeciwnych partii politycznych i nie ma to dla nich znaczenia przy działalności dla Puszczykowa. Balcerek ma wielu przeciwników, ale też wielu, którzy na niego zagłosują (nie zawsze po jakimkolwiek zastanowieniu się, ale zagłosują) i aby go pokonać potrzebna jest współpraca całej opozycji – jej poglądy nie różnią się mocno w kwestiach Puszczykowa, a do tego do tej pory pokazywała, że potrafi bardzo dobrze rozdzielić swoje poglądy polityczne mikro i makro. Nie sądzę, by wykluczanie ze współpracy kogokolwiek z opozycji antybalcerkowej wyszło na dobrze komukolwiek poza Balcerkowi. Zresztą, myśląc w podobny sposób, co Pani/Pan, jest też wiele osób, które nie lubią pozostałych ugrupowań.

   1. Forum Puszczykowo od dawna zabiega o pracę na rzecz naszego miasta „ponad podziałami politycznymi”.
    Mamy jedno miasto i z nimi wiążemy naszą przyszłość.
    Powinna nas łączyć wspólna wizja Puszczykowa, a nie różnice światopoglądowe, czy polityczne.
    Czas na ludzi mądrych, zrównoważonych, nie zmieniających co chwilę swoich preferencji wyborczych.
    A co do marketu – on już na zawsze pozostanie symbolem braku demokratycznego zarządzania naszym miastem.
    A w ogóle, co to za pytanie?

  2. To najgorsze, co można by zrobić: dzielić mieszkanców chcących ratować Puszczykowo wg opcji politycznych i ostatecznie ich skłócić. Byłby to najlepszy prezent dla Balcerka i jego ekipy z Dopiewa.

 10. Tu na forum pod różnymi nickami próbuje się lansować taki etos radnego który łazi od gabinetu do gabinetu, ,,całuje klamkę pańską” i ZAŁATWIA. Tylko nie wiadomo co, czy publiczne czy swoje,
  prywatne, bo kto to sprawdzi . Etos który za pośrednictwem takich wypowiedzi usiłuje się wmówić wyborcom można nazwać:

  ETOSEM RADNEGO ,,SZMACIAKA”. [patrz tow szmaciak]

  Odrzućmy takie pseudo ,,wartości”. Postawmy na MERYTORYCZNOŚĆ, ŻYCIOWE DOŚWIADCZENIE, ROZSĄDEK, DOBRY STYL.

  Jeśli etos radnego ma być coś wart, być etosem konstruktywnych wartości.
  A nie teatralną przykrywką cwaniactwa i karierowiczostwa.
  Dość pijarowskiego błaznowania z jakimiś darmowymi wycieczkami po mieście czy darmowymi radami prawnymi etc jak to było w przeszłości.

  Przypomnijmy:
  ,,Straszny miał dzień towarzysz Szmaciak.
  Ach, wprost odchodził od rozumu,
  kiedy uciekać musiał w gaciach
  ścigany wyzwiskami tłumu.
  Zewsząd sypały się kamienie,
  boleśnie bijąc go w siedzenie.
  Na szczęście było — jak już wiecie —

  tajemne przejście w komitecie.”

  1. Pomogła mieszkańcą gdy chciano budować market. Był bojkot, była i ona. Gdy pewnej puszczykowskiej rodzinie palił się dom, ona oferowała pomoc. Nie burmistrz.
   Trochę śmieszne te zarzuty, że kobieta nic nie robi. Gdy jako jedyna stoi w kontrze, jak ma działać na dużą skalę. Na małą działa. Interesuje się, jest aktywna czego nie można powiedzieć o reszcie z burmistrzem na czele.

   1. Radna Wójcik jest aktywna w Puszczykówku. Proszę powiedzieć co zrobiła i komu pomogła w swoim okręgu wyborczym. Bo jak zostanie burmistrzem Puszczykowa to może będzie aktywna w Koscianie?

    1. Czy my nie żyjemy w jednym mieście przypadkiem? Walczyła o nie poszerzanie klasztornej chociazby a gdy kilkakrotnie tę ulicę zalało, ona pierwsza interweniowała, o pomoc do burmistrza. Do organu sprawczego, jakby nie patrzeć.
     Co zrobiła dla tamtych, a dla tych? Jesteśmy jednym miastem. Ważne, że przynajmniej działała. Jako jednyna działała. Skutecznie działała. Nie ma tych i tamtych, jesteśmy my jako społeczność.

     1. No i co dalej? sam zastępca burmistrza powiedział że jesli miezkańcy nie chcą poszerzenia Klasztornej to nie będzie poszerzenia. To na czym polegała ta walka? Zresztą może wypowie się pani Grzeskowiak. A poza tym co? chyba należałoby przedstawić jakis bilans przed startem na stanowisko burmistrza.

    2. Ha!! Dokładnie!! Dla
     Swojego okręgu jest całkowicie bierna. Wiekszosc
     Ludzi w ogole jej nie zna. I szczescie, ze nie bedzie ta pani kandydowac znowu na radna z okregu Sobieskiego. Puszczykowko i dzialania pod publiczkę- to te pania interesuje.

 11. Ciekawe czy gdy radna Wójcik zostanie burmistrzem to Pan Kamiński przytuli jakąś dobrze płatną posadkę w urzędzie?

  1. Co wyście się do tego pana Kamińskiego przyczepili ? Czy zrobił coś złego komuś w Puszczykowie ?

    1. Balcerkowi jak opisał niegospodarne wydawanie publicznych pieniędzy, skarbnikowi jak napisał że mieszka w Dopiewie i ile wziął premii, albo jak opisał karygodne zachowanie radnego Potockiego wobec mieszkańców itd. Skrzywdził ich prawdą.

     1. A czy mieszkanie w Dopiewie to w ogole jakis zarzut?? Przeziec w kazdym urzedzie mieszkaja ludzie z innych miast. Macie jakas obsesje z tymi „dopiewianami”.

    2. To zapraszamy Pana na debatę, na spotkanie. Proponujemy się nam przedstawić i merytorycznie podejść do tematu, a nie pod ukryciem jakiegoś nicku”realista:, bo teraz jest Pan dla wszystkich ..tchórzem! Pani Agata to Wójcik a Pan kim jest? Pzdr. Nowak

   1. Ja wiem,ośmielił się zmierzyć z miejscowym estabiszmętem i zagroźić jego żywotnym interesom a także władzom powiatu.Ot,całe wyjaśnienie

  2. A czy jak wygra Pan Balcerek to w dalszym ciągu będzie nami rządzić ekipa z Dopiewa z Panem skarbnikiem Łoździnem na czele?
   Pytanie czysto retoryczne, bo to dla wszystkich jasne.
   A co do Pana Kamińskiego – o co Panu/ Pani chodzi?
   Przecież on w Puszczykowie jeszcze niczego nie zepsuł.
   A swoje zasługi ma.
   Zresztą nie o niego tu chodzi, przecież nie kandyduje.

 12. Pani Agato, gratuluję dobrej decyzji!
  Niech Pani jak najszybciej wyjdzie do ludzi z tego internetowego świata, bo nie każdy siedzi na forum.
  Niech wszyscu mieszkańcy tego wyjątkowego miejsca: zapracowani, zamożni, ubodzy, sławni, znani i inny zwykli, uczciwi Puszczykowianie przekonają sie do Pani, jak Pan działała w Radzie i jaką ma Pani wizje miasta, a przede wszystkim, proszę uwypuklić co „tamci” robili i jeszcze robią na rzecz i zgodnie z WOLĄ mieszkańców.
  Żeby wszyscy widzieli, rozumieli i wyciągnęli wnioski i nie dali się nabrać na „cukierki”.
  Oni” czyli jeszcze „obecni” już się uaktywniają, po kilku miesiącach przyczajenia, a niektórzy juz rozpoczeli „kryptokampanię”, sądząc, że lud to kupi.
  Tylko zapomnieli o jednym, że „lud” puszczykowski pamięta i przypomni w swoim czasie…Punkt po punkcie…
  Czy Pani przewiduje ewentualną współpracę z „tymi”, którzy głosowali za marketem?
  Do dzieła, Pani Agato, ma Pani wygrane wybory !
  Niech Pani działa, póki nie jest za późno!

 13. No dobrze.Co przez 4 lata swojej kadencji p. radna Wójcik zrobiła – w czym pomogła mieszkańcom swojego okręgu czyli ludziom, którzy ją wybrali? konkrety proszę.

  1. Przypomnijmy:
   ,,Straszny miał dzień towarzysz ,hmm,.
   Ach, wprost odchodził od rozumu,
   kiedy uciekać musiał w gaciach
   ścigany wyzwiskami tłumu.
   Zewsząd sypały się kamienie,
   boleśnie bijąc go w siedzenie.
   Na szczęście było — jak już wiecie —

   tajemne przejście w komitecie.”
   powiatowym…

   1. To jest odpowiedź na pytanie co p. Wójcik zrobiła dla wyborców swojego okręgu Proszę o odpowiedź. Może mi odpowiedzieć sama p. radna. Przecież się zwyczajnie pytam.

    1. Ja juz raz zadalam pytanie o konkret. Nigdy nie uzyska pani konkretnej odpowiedzi, bo to forum
     Nie ma na za cel wymiany konkretnych informacji. Tylko nagonke na pana Balcerka i innych urzednikow. Tamci sa „be”, a my jestesmy inni, lepsi… ale w czym? Na to pytanie nie uzyskam ani ja ani pani – konkretu. Pozdrawiam ciepło

     1. No to ja mam pierwszy apel do Pani Wójcik. Po tej stronie torów kolejowych w Puszczykówku , gdzie jest lasek, niezbędny jest dobrze wyposażony sklep spożywczy, najlepiej gdyby to był LIDL. Nie musi być na Moniuszki, może być przy 3 Maja.

     2. Puszczykówko ma 3.samy, 2.warzywniaki, butiki i blisko na Niwkę do Żabki, Arturo, kolejnego samu nie mówiąc o wielu zakładach fryzjerskich, aptekach…Pozwolić właścicielom wymienionych obiektów na rozwój, dbać o otoczenie i infrastrukturę i wszyscy z Puszczykówka i Niwki będą zadowoleni.

      Mieszkańcy wielokrotnie opowiadali się za spokojem, zielenią, bezpieczeństwem, a nie za marketyzacją i poszerzeniem ulic kosztem ogrodów.

 14. A tak przy okazji może by tak redakcja moderowała chamskie i nie na temat wpisy jak ten na moje pytanie.

 15. A czym wsławił się Pan Radny Andrzej Balcerek jako radny kandydujący na Urząd Burmistrza zanim nim został burmistrzem raz pierwszy? / przyp. w 2010 r/
  Podobno był wtedy radnym opozycyjnym.
  Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, jest proszony o odpowiedź w tym zakresie.
  Co zrobił i robi jako Burmistrz Puszczykowa wiemy, ale co zrobił jako radny dla swoich wyborców?

  1. A co ma piernik do wiatraka? Pani Wojcik startuje na burmistrza a nie na radna. Moze zaraz bedziemy sie zastanawiac do robil Pan Burmistrz w liceum?

   1. Istotne jest jak pani Wójcik głosowała, a głosowała za utrzymaniem walorów zielonego Puszczykowa. Natomiast bez sensu jest obwinianie jej, że przegłosowywana była przez ekipę Balcerka, która ma większość w Radzie i głosuje karnie, jak burmistrz wskaże.

    Będąc w opozycyjnej mniejszości nie ma się możliwości zmieniać wyników głosowania.
    Tak jest w każdym gremium, zarówno w Radzie jak i Parlamencie.

    Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach wie o tym każdy obywatel, a tu się okazuje, że np Julia o tym nie wiedziała.

    1. Prosze czytac dokladnie, o czym
     Pisal moj przedmowca i ja po nim. Bo panski komentarz jest calkiem nie na temat. Wojcik nie przejawiala
     Zadnej, zupelnie zadnej inicjatywy w dzialaniu na rzecz swojego okregu wyborczego. Mieszkam
     na sobieskiego, wiec doskonale wiem, o cZym pisze. Wobec braku inicjatywy dizalan dla
     Swego okregu, glosowac pani Wojcik nie miala nad czym. Oby teraz trafil sie nam
     Radny z prawdziwego zdarzenia.

     1. Może radny Hetman? Bardzo aktywny kolejną kadencję. A jest z Górnego Puszczykowa, więc w sam raz, jak znalazł.

     2. Proponuję na Górnym Puszczykowie kandydaturę Pana Piotra Bekasa.
      Podobno swego czasu / a był już radnym, więc ma doświadczenie samorządowe/ chciał tam zainstalować tzw. fermy wiatrowe.
      Oj będzie się działo! oj ,oj !

     3. Otóż to. ja tez jestem z okręgu radnej Wójcik. jaki problem rozwiązała? co w ogóle zrobiła dla swojego okręgu? My – jej wyborcy z jej okręgu nic nie zauwazylismy. Nie po to na nia głosowalismy.

     4. A o to Lista Radnych dla Przypomnienia czy ktores z nazwisk po tej kadencji zapadnie wam w pamieci ? Moze tak podsumujcie wszystkich ! kiedy czytam te nazwiska widze tylko jedno . AGATA WOJCIK !

      Elżbieta BIJACZEWSKA
      Alfreda BRĄCZKOWSKA
      Elżbieta CZARNECKA
      Łukasz GRZONKA
      Małgorzata HEMPOWICZ
      Władysław HETMAN
      Maciej KRZYŻAŃSKI
      Jan ŁAGODA
      Dorota ŁUCZAK-DYDOWICZ
      Tomasz POTOCKI
      Filip RYGLEWICZ
      Małgorzata SZCZOTKA
      Ryszard TEUSCHNER
      Agata WÓJCIK

      Pani Agato Gratuluje decyzji ! Kiedys oceniala mnie Pani, dzisiaj oceniam ja 5+ za Pani dzialania . Ma Pani moj glos !

   1. i tzw. spowalniacza / pachołka/ na jezdni.
    A na innych ulicach niech sobie „śmigają” jak chcą i trzeba je poszerzyć kosztem dróg rowerowych, bo przecież „kto jeździ rowerem w Puszczykowie?”
    Takie pytanie zadał ironicznie Pan Wiceburmistrz Ślesiński mieszkańcom protestującym w sprawie tunelu/wiaduktu.

    1. No to już ma zrobione chodniki na Chrobrego po dwóch stronach i to wszystko podczas swojego urzędowania. Plus osobista burmistrza ochrona pobliskiej Magazynowej przed postawieniem marketu, przecież w pobliżu jest tyle sklepów Piaskowa, Arturo, Biedronka…

 16. Co ma piernik do wiatraka? Ano ma.
  Każdy kiedyś startował z takiej, czy innej pozycji. Pan Burmistrz Balcerek też startował kiedyś z pozycji radnego. O ile wiem niczym szczególnie się nie wyróżniał.
  Ale oczywiście się mogę mylić, więc zasadne jest pytanie typu „ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

 17. Drodzy Państwo. Te wybory w naszym mieście zapowiadają się bardzo ciekawie. Nie tylko Pani Wójcik, ale i również Pan Potocki podobno zamierza ubiegać się o tytuł Burmistrza naszego Miasta. Sądzę, że walka będzie bardzo zacięta. Pozdrawiam serdecznie.

 18. do Ewy:
  o której stronie torów Pani myśli, bo na tej ,o której myślę ja ,to już jest wystarczająca ilość sklepów.
  Zwłaszcza , że inwestor ma już pozwolenie na budowę marketu na Moniuszki.
  Jeszcze jeden wielki obiekt handlowy? Kosztem wycinki lasu?
  A po co? Dla kogo?

 19. Uważam, że Pan Potocki ma duże szanse, zwłaszcza jeśli chodzi o brak kultury / duże poparcie w naszym społeczeństwie/ oraz o brak konsekwencji / co innego mówi, co innego robi/.

 20. Zostałam wywołana do odpowiedzi przez niejakiego hm. Klasztorna nie zostanie na razie poszerzona po wielkich naszych bojach, obśmiewaniach przez balcerkowych radnych. Pan z-ca burmistrza skapitulował tylko częściowo, bo jeden z celów pewnie osiągnie – skłóci mieszkańców Klasztornej, dotąd występujących ” jak jeden mąż „. Porządnie wyremontowana zostanie tylko szeroka część Klasztornej, natomiast ta węższa będzie miała płyty betonowe, które za rok – dwa rozlecą się i będzie, jak jest. Kto winien? Oczywiście my, ci uparci, którzy nie chcą oddać swoich ogrodów. Pieszojezdnia? Ulica jednokierunkowa? Nasi obecni gospodarze mówią : nie, bo nie. Mają jakiś ukryty cel, ani chybi.
  To samo z ul. Sobieskiego : posadzili drzewa na miejscu, które aż prosi się, żeby był szeroki, wygodny chodnik. Drzewa uschły, pieniądze nasze poszły w błoto, ale chodnik ma być wąski, jak jest. Tym razem tak, bo tak. Nie przejedzie wózek dziecięcy, inwalidzki, nie przejdzie dwóch ludzi obok siebie. Ale tak ma być.A najlepszy witz to ten, że to wszystko dla naszego dobra.
  Popieram Panią Wójcik. Ona jedna okazała nam zainteresowanie w naszych problemach, poparła w naszych działaniach. Wielokrotnie była samotna w okazaniu nam tego poparcia. „Samotny rycerz” niewiele może zdziałać, stąd nie widać może jakichś spektakularnych zwycięstw. Dlatego moim zdaniem spośród obecnych radnych ona jedna jest godna fotela burmistrza.
  Pani Wójcik słucha, co do niej się mówi. A dziś słuchanie drugiego człowieka to wielki wyczyn, jak widać na sesjach i posiedzeniach w naszym UM. Prawie nikt tego nie potrafi.
  Pani Wójcik na pewno będzie miała spotkanie przedwyborcze – trzeba tam pójść i zadawać jej pytania.
  Dla mnie ważne, że deklaruje współpracę ze wszystkimi ugrupowaniami, niezależnie od sympatii politycznych.

 21. Zwracam się z prośbą do redakcji Forum o opublikowanie moich komentarzy z ubiegłego tygodnia.
  Dotyczyły KOD-u Puszczykowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.