Dziś dalsza część prezentacji najatrakcyjniejszych wysp europejskich. Dla tych wszystkich, którzy odwiedzić ich z jakiegoś względu nie mogą, albo już je widzieli, trochę „strawy” dla oka. Dziś miejsca od 6 do 4 wg użytkowników portalu TripAdvisor. W tę „podróż” wybierzemy się dzięki biuru podróży Kącik Podróżnika.

miejsce 6. Jersey, Wyspy Normandzkie
W zestawieniu po raz kolejny znalazła się brytyjska wyspa leżąca na wodach kanału La Manche – Jersey. Uwodzi ona turystów nie tyle rozległymi plażami i kurortami, co karnawałem Battle of Flowers, organizowanym tu od 1902 r. Tegoroczne parady odbędą się 13 i 14 sierpnia. Wyspa najpopularniejsza jest wśród wielbicieli aktywnego wypoczynku – można tu uprawiać kajakarstwo, surfing, nurkowanie i żeglarstwo. Na odważnych czekają chwilami mrożące krew w żyłach wyprawy po jaskiniach, klifach i górskich graniach.

ach wakacje miejsce 5

miejsce 5. Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
Fuerteventura, która znalazła się w połowie zestawienia, położona jest zaledwie 100 km od północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Jest najbardziej dziewiczą pośród Wysp Kanaryjskich. Jak magnes przyciąga spragnionych słońca i kąpieli morskich, a dzięki sprzyjającym wiatrom jest także rajem dla żeglarzy i surferów. Za sprawą niemal dwustu plaż, z których wiele uważa się za najpiękniejsze na kanaryjskim archipelagu, Fuerteventura nazywana jest plażą Wysp Kanaryjskich. Po dniu wylegiwania się warto skorzystać z gościny rybackich osad i znaleźć chwilę wytchnienia wśród kwiatów hibiskusa i aloesu. Wakacje na Fuerteventurze to kwintesencja letniego wypoczynku.

ach wakacje miejsce 4

miejsce 4. Zakynthos, Grecja
W zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z największych cudów Hellady, czyli należącej do archipelagu Wysp Jońskich Zakynthos. Wizytówką tego miejsca jest zjawiskowa zatoka Navagio, zwana także Zatoką Wraku. Otaczają ją strzeliste wapienne klify, które w połączeniu z lazurową barwą wody i białym piaskiem tworzą iście rajski krajobraz.

Miejsca od 10 do 7 prezentowaliśmy w artykule: Ach wakacje, wakacje …