Na kortach Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie odbył się  V Ogólnopolski Turniej Krasnalek – dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych. Można powiedzieć, że były to nieoficjalne mistrzostwa Polski. Do turnieju zgłosiły się 33 zawodniczki z całej Polski. Przeprowadzono turniej singlowy i deblowy.

W turnieju indywidualnym zwyciężyła Weronika Ewald – niezrzeszona z Tczewa, która w finale pokonała Dominikę Podhajecką (GKT Smecz Górzyca) 6/2,6/1

W grze deblowej wystartowało 14 par. Zwyciężyła para W.Ewald/)/A.Ciesielczyk(UKS RP SPORT)-  pokonując parę D. Podhajecka(GKT Smecz Górzyca)/M.Nadajewska (UKS A.T. Challenge Piotrków Trybunalski)  6/4,7/5

Jak widać z wyników turnieju zawodniczką wyróżniającą się umiejętnościami technicznymi  oraz dużym „ograniem” była Weronika Ewald.  Nie zdradzimy chyba wielkiej tajemnicy, podając informacje, że Weronika Ewald (druga od lewej) po pełnym sukcesów turnieju zdecydowała się reprezentować klub Angie Puszczykowo. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i trofeów zdobywanych dla puszczykowskiego klubu!

Oprócz  pamiątkowych statuetek tenisowych Weronika Ewald wygrała tzw. dziką kartę do turnieju do lat 11 w Dubrowniku         (Chorwacja – maj 2016). To cenna nagroda i znakomita możliwość sprawdzenia się dla młodej zawodniczki – warto więc grać na turniejach organizowanych przez C.T. Angie.

Wiemy, że Andżelika Kerber po drobnej kontuzji, powróciła już do treningów i szykuje się do kolejnych turniejów.  O jej wynikach będziemy informować.

 

Red.

Materiał dzięki p. H.Gawlakowi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.