Komentarzy: 20 o “99 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 1. Pamiętamy, dlatego spotykamy się 27 grudnia o 12:00 na cmentarzu w Puszczykowie, przy grobie Juliana Langego. Złożymy kwiaty, zapalimy znicze, odśpiewamy wspólnie Hymn Polski. Zapraszamy wszystkich, ponad podziałami, którzy zechcą razem z nami upamiętnić tę ważna dla nas wszystkich, rocznicę.

 2. Byliśmy i będziemy w przyszłości.
  Był hymn , były flagi narodowe ,chwila zadumy i refleksji.
  Szanujmy naszą historię, jeśli chcemy sami zasłużyć na pamięć następnych pokoleń.

  1. Pięknie napisane.

   Przy okazji, pan Robert Kiszkurno wyszedł z inicjatywą uhonorowania Powstańców Wielkopolskich tabliczkami umieszczanymi przy/na grobach. Chce pomóc w wypełnieniu wniosków potrzebnych do uzyskania tabliczki rodzinom powstańców wielkopolskich pochowanych na naszym cmentarzu. Proszę o kontakt osoby zainteresowane, nr telefonu lub email przekażę panu Robertowi.

  2. „Szanujmy naszą historię, jeśli chcemy sami zasłużyć na pamięć następnych pokoleń.”
   – wtedy i tylko wtedy to się stanie jak zbudujemy COŚ więcej niż osobiste fortuny (na przedstawicielstwie zachodnich firm)…

   1. Polecm wszystkim dyskutantom zapoznanie się z mapą Europy i zastanowienie się nad położeniem geograficznym naszego kraju.
    Jeśli nie Unia Europejska i kraje zachodnie to co?
    Zaczynam się bać…

   2. Nie mam osobistej fortuny zbudowanej „na przedstawicielstwie zachodnich firm „/ cokolwiek na myśli miał autor tego określenia/ , a wszystko, co mam zawdzięczam wyłącznie sobie i własnej pracy.
    Jednak szanuję naszą historię i chcę być z niej dumna.
    Szanuję historię , a nie jej interpretację. Szanuję fakty, a nie ich naginanie pod określone tezy.
    Było powstanie – to fakt. Zginęli ludzie – to fakt.
    Oddaję hołd ich pamięci , zapalam znicz, na grobie stawiam małą biało-czerwoną chorągiewkę,
    I powtarzam za Cyceronem , że „zawsze przystoi walczyć w obronie praw, wolności , Ojczyzny”.
    Pozdrawiam wszystkich obecnych przy grobie Juliana Langego w dniu dzisiejszym.
    I dziękuję za to, że jesteście.

 3. „KULTURA LIBERALNA > ŻEGNAJ, STARY ŚWIECIE?…

  Żegnaj, stary świecie? Scenariusze rozpadu Unii Europejskiej
  Redakcja „Kultury Liberalnej”
  Jeśli na poważnie założymy, że Unia Europejska może nie przetrwać w obecnym kształcie, co pojawi się na jej miejscu i czy będzie to zmiana pokojowa?
  Debata_Plakat„Unia Europejska to Niemcy. To w gruncie rzeczy narzędzie wykorzystywane przez Niemcy. Z tego powodu pomyślałem, że Wielka Brytania miała rację, wychodząc z Unii. Sądzę, że inne państwa także wyjdą” – oto opinia wyrażona przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, w pierwszym wywiadzie udzielonym europejskiej prasie po zwycięskich wyborach.”

  A co na to polscy eurodeputowani którzy wprowadzali Polskę do Unii?
  „POLSKA+4OPRAC. TOMEK ORSZULAK4h temu
  KE uruchomiła artykuł 7 wobec Polski. Jacek Saryusz-Wolski: atak zamówiła opozycja i Donald Tusk
  „Opcja atomowa” wobec Polski uruchomiona. To pierwsze w historii UE zastosowanie takiej procedury wobec kraju członkowskiego. Działania KE krytykuje Jacek Saryusz-Wolski, który mówi wprost o tym, jak opozycja donosiła, żebrała, a potem użyła szefa Rady Europejskiej. Polityk zapowiada: musimy zdjąć rękawice i kontratakować.”

 4. „Publiusz
  Tylko to rozpadniecie moze dla nas skutkowac nowym 1.IX.39′!
  Powyzszy felieton nie oddaje calkowicie istoty sprawy ,oto bowiem, co znalazlem w Necie :
  „Niemiecka armia, ćwiczy scenariusz rozpadu UE w tym głównie konflikt z Polską o zachodnie ziemie. Takie informację płyną z utajnionego raportu Bundeswehry, który został w części opublikowany przez Der Spiegel. Raport nosi nazwę ,,Prognoza Strategiczna 2040.’’ Raport zakłada powrót Niemiec do trybu reaktywacji, gdyż rozpad UE i w pewnym sensie uwolnienie się poszczególnych krajów z jarzma dyktatu brukselskiego osłabi a wręcz zniweluje do zera wpływy Berlina, co nie podoba się tamtejszym politykom. To po raz kolejny jawnie ukazuje, że UE to w gruncie rzeczy kolejna odsłona Niemieckiej Rzeszy”

 5. W tym roku coraz więcej miast rezygnuje ze sztucznych ogni w sylwestra. Zamiast fajerwerków mają odbywać się pokazy laserowe. Do tej pory decyzję taką decyzję wydały władze Sosnowca, Białegostoku, Słupska, Wrocławia oraz Radlina. Powodem zastąpienia fajerwerków laserami jest troska o zwierzęta! Dzięki temu wielu zwierzętom zaoszczędzi się stresu związanego z hukiem rac i petard.
  W Puszczykowie wydano zezwolenie na sprzedaż fajerwerków w zainstalowanych dużych straganach.
  Przypominam – w tym roku władze zainwestowały w zmianę ważnego dokumentu strategicznego, gdzie umieszczono zapis o poszanowaniu ciszy,

 6. 26 i 27 stycznia rocznica wyzwolenia niemieckich obozów śmierci w Żabikowie i Auschwitz.

  Wirtualna: „Ostra reakcja Izraela ws. polskiej ustawy. W sieci zawrzało
  W piątek Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu „polskie obozy śmierci”. Premier Izreala Binjamin Netanjahu, oświadczył, że „zdecydowanie sprzeciwia się” ustawie. Nieoczekiwana deklaracja wywołała burzę wśród polskich polityków, publicystów oraz dziennikarzy.”

  Zdumiewający protest, o co tu chodzi?

 7. I co się okazuje, kto również rozpowszechnia kłamstwo historyczne?

  Wirtualna: „POLSKA+2OPRAC. KAROLINA PIETRZAK4h temu
  Polska będzie ścigać za „polskie obozy śmierci”. Reakcja Izraela
  „Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Binjamin Netanjahu, który zaznaczył, że „zdecydowanie sprzeciwia się” ustawie – Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu – stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście.
  Według niej ustawa ta budzi w Izraelu „dużo, dużo emocji” i „odrzuca ją rząd Izraela”. – Mamy nadzieję, że możemy znaleźć wspólną drogę, żeby zrobić jakąś zmianę w tej nowelizacji. Dlatego, że Izrael też rozumie kto budował Auschwitz i inne obozy i wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy. U nas to (nowelizację – przyp red.) traktuje się jak niemożliwość powiedzenia prawdy o zagładzie, wszyscy są oburzeni – powiedziała.”

  Okazuje się że w Izraelu uważa się Polskę za współwinną holokaustu. Co za absurd. Skąd oni wyprowadzili takie skrzywione świadectwo historii? Z lokalizacji Auschwitz i kilku innych obozów? Polski wtedy nie było na mapie. Wszystkie obozy zagłady zbudowano na terenie III Rzeszy Niemieckiej. Nikt z polityków i dyplomatów nie zastosował tego argumentu ! A więc trzeba kontrargumentować w ten sposób jak ktoś bezczelnie powie że jakiś obóz był na terenie Polski.
  Jaki z tego wniosek dla Puszczykowa? Oto jak ważna jest praca historyków. I drugie jaką szatańską potęgę zniszczenia ma KŁAMSTWO. Pomijanie prawdy.

  1. 1. Na początek proponuję poczytać Singera (Sztukmistrz z Lublina, Dwór) aby zrozumieć meandry i konflikty wśród samych Żydów.
   2. Przed II WŚ NIE BYŁO Państwa Izrael.
   3. Pomordowani w obozach zagłady Żydzi byli obywatelami polskimi, o których dopominał się J. Karski (info od rot. Pileckiego ), a co zignorował rząd USA (kwitując, że jest to niemożliwe).
   Zrównanie polskich win z niemieckimi, sprowadza Polskę do roli tłumaczenia się (z góry przegrana pozycja). A cała sprawa sprowadza się do mega kasy dla przedsiębiorstwa holokaust (Finkenstal), które uruchomiło wpływy światowe (ustawa 447 senatu USA) w odpowiedzi na rządową ustawę reprywatyzacyjną (P. Jaki).

   1. Uderzono w stół i nożyczki się otwarły; z wypowiedzi pewnego zagranicznego polityka padło potwierdzenie, formuła „polskie obozy (…)” to była językowa sztuczka adwokacka (nie polskiej adwokatury) wymyślona na użytek wyłudzania odszkodowań. Tylko dlaczego tak późno to przejrzano? No tak , dawno wiedzieli ale ta poprawność polityczna, pełzanie na kolanach albo żebranie o stanowiska w…

   2. Dziękują „ok” za ten wpis, jest on dla mnie osobiście cenny . Nie interesowałem się szczegółowo tym zagadnieniem wcześniej i nie znałem tych faktów.. Jest to drażliwy temat ale powinniśmy go wyjaśnić dlaczego pomawia się Polaków o antysemityzm. Okazuje się że kryje się za tym pragmatyka a nie emocje jak wcześniej sądziliśmy. Aby internautów zachęcić do przeczytania książki warto zacytować fragment tego artykułu:

    „Przedsiębiorstwo Holokaust
    Za Wikipedią: Przedsiębiorstwo Holokaust – teoria obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein. Książkę N. Finkelsteina „Przedsiębiorstwo holokaust” można przeczytać tu http://www.scribd.com/doc/50712564/Przedsi%C4%99biorstwo-Holokaust-Norman-G-Finkelstein
    Fragmenty książki.”

 8. Chodzi o ponad 65 mld dol. Od roku 1997 domagają się amerykańscy Żydzi tej kwoty od Polski i do czasu jej wyegzekwowania Polska będzie upokarzana na arenie międzynarodowej.Ot cała przyczyna.

  1. Apel do wszystkich!
   Niemieckie obozy zagłady – tak mówcie!
   Polskie obozy (…) to pułapka językowa która polega na utrwalaniu w podświadomości kłamstwa oświęcimskiego. Nigdy nie używajcie w żadnym kontekście tego zwrotu.
   ————————————————————————–
   Zawsze tak: Prawda o niemieckich obozach zagłady.
   A nigdy tak: Kłamstwo o polskich obozach (…)
   ————————————————————————
   Zrozumieliście!?

   Wirtualna:
   „NIEMCY+6
   PATRYK OSOWSKIwczoraj (16:47)
   Polska przegrała internetową „bitwę” o obozy zagłady. Miażdżące statystyki
   Temat odpowiedzialności za Holocaust poruszył tysiące internautów. Chociaż mówienie o „polskich obozach zagłady” jest absurdalne i niedorzeczne, zarówno nasze władze państwowe jak i nieświadomi swoich działań – działający w dobrej wierze – internauci, przyczynili się do totalnej porażki w wojnie informacyjnej.”

 9. Pytam się bo tak mało osób zareagowało na rocznicę, czy holokaust to nie puszczykowski temat?
  Czy koło historyczne nigdy nie opracowało tego tematu? W Puszczykowie nie było lub jeszcze nie ma więźniów obozów zagłady ? Wiem że na pewno byli tacy. W Rogalinku przy drewnianym kościółku jest tablica upamiętniająca mieszkańców Rogalinka którzy zginęli w niemieckich obozach zagłady. Taki ładny gest, a w Puszczykowie co ?

  Ilekroć przypomina się temat holokaustu moje myśli ostatecznie zbiegają się, nie wiem czemu, na dzieciach które zginęły w obozach zagłady, w Auschwitz. Roczne, dwuletnie, trzy, cztero i pięciolatki zabrane rodzicom. Bez matki i ojca. Bez nikogo. Samotne.

  W ich krótkim życiu na tym świecie poznały jedynie ZŁO i BRZYDOTĘ.

  Wyobraźcie to sobie. Bolesne. Przerażające.
  M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.