Komentarzy: 10 o “99 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 1. Pamiętamy, dlatego spotykamy się 27 grudnia o 12:00 na cmentarzu w Puszczykowie, przy grobie Juliana Langego. Złożymy kwiaty, zapalimy znicze, odśpiewamy wspólnie Hymn Polski. Zapraszamy wszystkich, ponad podziałami, którzy zechcą razem z nami upamiętnić tę ważna dla nas wszystkich, rocznicę.

 2. Byliśmy i będziemy w przyszłości.
  Był hymn , były flagi narodowe ,chwila zadumy i refleksji.
  Szanujmy naszą historię, jeśli chcemy sami zasłużyć na pamięć następnych pokoleń.

  1. Pięknie napisane.

   Przy okazji, pan Robert Kiszkurno wyszedł z inicjatywą uhonorowania Powstańców Wielkopolskich tabliczkami umieszczanymi przy/na grobach. Chce pomóc w wypełnieniu wniosków potrzebnych do uzyskania tabliczki rodzinom powstańców wielkopolskich pochowanych na naszym cmentarzu. Proszę o kontakt osoby zainteresowane, nr telefonu lub email przekażę panu Robertowi.

  2. „Szanujmy naszą historię, jeśli chcemy sami zasłużyć na pamięć następnych pokoleń.”
   – wtedy i tylko wtedy to się stanie jak zbudujemy COŚ więcej niż osobiste fortuny (na przedstawicielstwie zachodnich firm)…

   1. Polecm wszystkim dyskutantom zapoznanie się z mapą Europy i zastanowienie się nad położeniem geograficznym naszego kraju.
    Jeśli nie Unia Europejska i kraje zachodnie to co?
    Zaczynam się bać…

   2. Nie mam osobistej fortuny zbudowanej „na przedstawicielstwie zachodnich firm „/ cokolwiek na myśli miał autor tego określenia/ , a wszystko, co mam zawdzięczam wyłącznie sobie i własnej pracy.
    Jednak szanuję naszą historię i chcę być z niej dumna.
    Szanuję historię , a nie jej interpretację. Szanuję fakty, a nie ich naginanie pod określone tezy.
    Było powstanie – to fakt. Zginęli ludzie – to fakt.
    Oddaję hołd ich pamięci , zapalam znicz, na grobie stawiam małą biało-czerwoną chorągiewkę,
    I powtarzam za Cyceronem , że „zawsze przystoi walczyć w obronie praw, wolności , Ojczyzny”.
    Pozdrawiam wszystkich obecnych przy grobie Juliana Langego w dniu dzisiejszym.
    I dziękuję za to, że jesteście.

 3. „KULTURA LIBERALNA > ŻEGNAJ, STARY ŚWIECIE?…

  Żegnaj, stary świecie? Scenariusze rozpadu Unii Europejskiej
  Redakcja „Kultury Liberalnej”
  Jeśli na poważnie założymy, że Unia Europejska może nie przetrwać w obecnym kształcie, co pojawi się na jej miejscu i czy będzie to zmiana pokojowa?
  Debata_Plakat„Unia Europejska to Niemcy. To w gruncie rzeczy narzędzie wykorzystywane przez Niemcy. Z tego powodu pomyślałem, że Wielka Brytania miała rację, wychodząc z Unii. Sądzę, że inne państwa także wyjdą” – oto opinia wyrażona przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, w pierwszym wywiadzie udzielonym europejskiej prasie po zwycięskich wyborach.”

  A co na to polscy eurodeputowani którzy wprowadzali Polskę do Unii?
  „POLSKA+4OPRAC. TOMEK ORSZULAK4h temu
  KE uruchomiła artykuł 7 wobec Polski. Jacek Saryusz-Wolski: atak zamówiła opozycja i Donald Tusk
  „Opcja atomowa” wobec Polski uruchomiona. To pierwsze w historii UE zastosowanie takiej procedury wobec kraju członkowskiego. Działania KE krytykuje Jacek Saryusz-Wolski, który mówi wprost o tym, jak opozycja donosiła, żebrała, a potem użyła szefa Rady Europejskiej. Polityk zapowiada: musimy zdjąć rękawice i kontratakować.”

 4. „Publiusz
  Tylko to rozpadniecie moze dla nas skutkowac nowym 1.IX.39′!
  Powyzszy felieton nie oddaje calkowicie istoty sprawy ,oto bowiem, co znalazlem w Necie :
  „Niemiecka armia, ćwiczy scenariusz rozpadu UE w tym głównie konflikt z Polską o zachodnie ziemie. Takie informację płyną z utajnionego raportu Bundeswehry, który został w części opublikowany przez Der Spiegel. Raport nosi nazwę ,,Prognoza Strategiczna 2040.’’ Raport zakłada powrót Niemiec do trybu reaktywacji, gdyż rozpad UE i w pewnym sensie uwolnienie się poszczególnych krajów z jarzma dyktatu brukselskiego osłabi a wręcz zniweluje do zera wpływy Berlina, co nie podoba się tamtejszym politykom. To po raz kolejny jawnie ukazuje, że UE to w gruncie rzeczy kolejna odsłona Niemieckiej Rzeszy”

 5. W tym roku coraz więcej miast rezygnuje ze sztucznych ogni w sylwestra. Zamiast fajerwerków mają odbywać się pokazy laserowe. Do tej pory decyzję taką decyzję wydały władze Sosnowca, Białegostoku, Słupska, Wrocławia oraz Radlina. Powodem zastąpienia fajerwerków laserami jest troska o zwierzęta! Dzięki temu wielu zwierzętom zaoszczędzi się stresu związanego z hukiem rac i petard.
  W Puszczykowie wydano zezwolenie na sprzedaż fajerwerków w zainstalowanych dużych straganach.
  Przypominam – w tym roku władze zainwestowały w zmianę ważnego dokumentu strategicznego, gdzie umieszczono zapis o poszanowaniu ciszy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.