Dziś mija 97 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.   Warto, aby nikt z mieszkańców Puszczykowa nie zapomniał  o wywieszeniu flag i odwiedzeniu grobu Juliana Langego – Komendanta Straży Ludowej na puszczykowskim cmentarzu.

Chwała Bohaterom Powstania

LangeGrób Juliana Langego – Komendanta Straży Ludowej w okresie Powstania w dzisiejsze rocznicowe popołudnie.

rys. powstaniewielkopolskie.pl

red.

Komentarzy: 9 o “97 rocznica Powstania Wielkopolskiego

 1. Stowarzyszenie KOD również upamiętni tę rocznicę składając kwiaty w czasie uroczystych obchodów, pod pomnikiem, w Poznaniu.

 2. W jaki sposób władze Puszczykowa uczciły rocznicę Powstania? Myślę tu o burmistrzu i Radzie Miasta. Poznań oburzony, że prezydent zapomniał o powstaniu, a jak nasze władze? Może ktoś odpowie?

 3. Pod wieczór byłem przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich kiedy kibice Lecha zapalili flary , super wrażenie , coś mnie „uniosło” mimo że nie byłem w szaliku. Była telewizja. Później w wiadomościach ani dwóch sekund migawki , było wszystko ale nie oni . Przykre wrażenie – rzekłem do żony – słuchaj , kibole uczą inteligencję , elity , patriotyzmu ? Co to za elita ? Fajansowa elita ! Kto tu jest kim ? Ale to dobrze , idzie nowe , od dołu , czuję że to nie będzie jednak CZŁOWIEK NOWOCZESNY … ani człowiek WSZYSTKOLICZĄCY , ani człowiek sKODyfikowany…

   1. Została jeszcze Milcząca Większość !
    A Prezydent Poznania? Pytacie dlaczego nie był ? Może nie wiedział że 27 grudnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie ? Po prostu…

 4. A co nas obchodzi ci robił prezydent Poznania, ja się pytam o nasze wladze. Powstanie było wielkopolskie a nie tylko poznanskie .

 5. Czczenie nawet największych rocznic i świąt nie jest oczywiście przymusowe, to raczej zaszczyt niż obowiązek. Zarówno władze naszego miasta jak i każdy z nas może to robić, ale nie musi. Faktem jest, że w naszym mieście wywieszone flagi na budynkach w dniu upamiętniający zryw Wielkopolan były niestety rzadkością. Pewien problem z obchodami świąt narodowych i rocznic mają od kilku lat władze miasta, które najczęściej zdają się zapominać o ważnych dla Polaków datach i wydarzeniach. Na stronie urzędu miasta o Powstaniu nawet nie wspomniano. W ogóle Forum Puszczykowo było jedyną puszczykowską stroną internetową, która zauważyła datę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ale jak napisaliśmy wcześniej, przymusu w oddawaniu czci ludziom i wydarzeniom nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.