Jutro obchodzić będziemy 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Centralne uroczystości odbywać będą się w stolicy, ale od kilku lat, bardzo słusznie, obchody godziny „W” mają miejsce na terenie całego.  Przy urzędach i w domach prywatnych, podobnie jak w Warszawie wiszą narodowe flagi, a o godzinie 17.00 rozbrzmiewa głos syren i ruch zamiera. W tym roku również w Puszczykowie w godzinie „W” uruchomione zostaną syreny alarmowe.  Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy.  Prosimy wszystkich o zatrzymanie się wtedy choć na chwilę.  Zachęcamy też do upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania poprzez wywieszenie flagi.

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Poświęćmy minutę tym, którzy nie wahali się poświęcić całego życia.

Red.

fot. kresowiacy.com
fot.janowlubelski.pl

Komentarzy: 5 o “72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 1. Kijowski: musimy tworzyć „państwo podziemne”, nasze własne instytucje
  PAP | dodane 2016-08-31 (23:09)
  • Potrzebny jest drugi etap obywatelskiego zrywu – budowa „państwa podziemnego”, instytucji, które pomogą przenieść nasze wartości przez czas opresji – mówił Mateusz Kijowski • Szef KOD wziął w środę w Warszawie udział w pokazie filmu dokumentalnego pt. „Obywatelski zryw”
  … .
  Czy to jawa czy rzeczywistość ? Słuchajcie, Kijowski organizuje partyzantkę.
  Co to będzie za formacja? Oddziały leśne ? Puszczykowski KOD już tam jest, uruchomił sztab w Ośrodku Leśnym, nabór rozpoczęty. Ojej, co to będzie, będą tory rozkręcać, odbijać więźniów? Na przykład Gronkiewicz-Walz jak trafi za malwersacje za kraty może liczyć na odbicie z rąk sprawiedliwości. Ojej, co to będzie? Będą kanałami przerzucać manifestantów z Żoliborza i innych dzielnic do Śródmieścia? Będą organizować zamachy na szczególnie znienawidzonych pisiorów? A na jednym domu na Chrobrego w Puszczykowie wisi stale flaga Unii, tam jest ambasada Brukseli gdzie można wystąpić o azyl?
  Czy to się dzieje na prawdę? Niech ktoś mnie uszczypnie.

  1. Mam prośbę do Pana Kusego:
   proszę nie wprowadzać tutaj „wielkiej polityki”.

   W sprawach dla naszego miasta najważniejszych potrafimy przecież porozumieć się „ponad podziałami”.
   Zapewniam Pana, że broniąc Puszczykowa przed niekorzystnymi decyzjami lokalnej władzy, jednoczymy się, nie pytając się wzajemnie o to, kogo popiera i na kogo głosuje.
   Mamy jedno miasto, jesteśmy sąsiadami, bądźmy przyjaciółmi, nie wrogami.

 2. Dobrze, dobrze już skończyłem. Ale jak dzieją się zjawiska artystyczne nie mogę sobie podarować.

  1. A starosta to niby nie polityk Platformy? A burmistrz Balcerek jest kojarzony z jakim ugrupowaniem? Radny Musiał nie startował na posła z PO? Jedna z wielu niech nie będzie naiwna. Wielka polityka to wprawdzie nie jest, ale nie można udawać, że nasi samorządowcy są apolityczni. U nas wpływ ma układ biznesowy i polityczny, nie PiS, nie PSL, tylko PO. I nasi mieszkańcy na to PO zawsze głosowali, a teraz mają problem, bo widzą jak ich ugrupowanie traci właśnie przez takich ludzi, jak powyżsi.

 3. Jeszcze tylko jedno skoro jedna z wielu tak nie chce widzieć w Puszczykowie wielkiej polityki {ad vocem}; w czasie wędrówek wakacyjnych odwiedziłem znanego mi byłego współzałożyciela Platformy Obywatelskiej, nie istotne kto to. Rozmawialiśmy też o wielkiej i małej polityce bo obie wbrew nawoływaniom jednej z wielu są nierozdzielne. Otóż zwrócił uwagę na rzecz następującą, jak pamiętacie PO powstała przez reakcję na rządy SLD/UP/PSL {pamiętne 4 afery, rządy powiatowych baronów}, następnie nastąpił falstart PO/PIS i w końcu wygrana. Natomiast w chwili wygranej nie była to już ta założycielska i ideowa PO. Górne pokłady partii przejął żywioł skrajnie liberalny {dawny Kongres Liberalno Demokrayczny z Tuskiem i jego otoczeniem} a także nowi tzw. bezpartyjni fachowcy, spece od public relation i tego typu magowie. Bardzo dobrze w takim towarzystwie poczuł się były elektorat SLD a także sieroty po PZPR, z tej pragmatycznej opcji. Czy ta mieszanina mogła dać jakiś pozytywny dla idei państwowotwórczej projekt polityczny ? Wbrew zaklinaniom czołowego ideologa PO R.Grupńskiego {podobno najbogatszy profesor w kraju}, niestety nie. Dopóki na szeroki elektorat kraju można było oddziaływać antypisowską retoryką PO było trendy i na topie. Ale dziś po obnażeniu jaki król nagi, tego co usłyszeliśmy z nagrań kelnerów i co wyłazi na wierzch, detal po detalu, po tym bandytyzmie „niewidzialnej ręki wolnego rynku” dotykającej kolejno każdego przyzwoitego obywatela z osobna, już nie da się powstrzymać upadku PO. Bo ten projekt polityczny nie ma nic do zaoferowania Polsce, poza burdami ulicznymi, wciąganiem Brukselskich kolesi do naszych spraw czy teraz tym śmiesznym pomysłem KOD na ” państwo podziemne”. Ten projekt polityczny jest martwy bo nie ma w nim sukcesorów, nie ma w nim młodzieży ideowo i moralnie związanej z pozytywnymi wartościami państwowotwórczymi. To mi przekazał były współzałożyciel PO, który na dniach oddaje legitymację tej partii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.