III PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

 

9 września 2017 roku w Poznaniu spotkamy się po raz kolejny na III Pikniku Poznańskich Olimpijczyków.

Jak co roku czeka na Was moc atrakcji, a to za sprawą naszych wspaniałych Olimpijczyków i Medalistów Mistrzostw Świata i Europy związanych sportowo z Poznaniem, którzy będą czekać na mieszkańców naszego miasta i okolic, i zachęcać do spędzenia soboty na wspólnej zabawie na sportowo.

Piknik odbędzie się w  godzinach od 11.00 do 15.00 nad rzeką Wartą (niedaleko mostu Rocha (za halą sportową Politechniki Poznańskiej).

Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane przeżycia dla fanów sportu. Oprócz spotkania i  zdobycia autografów od ulubionych sportowców, będą mogli oni spróbować pod okiem mistrzów poszczególnych dyscyplin sportowych.

Wśród nich znajdzie się na pewno piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, łucznictwo, ergometry kajakarskie wioślarskiestrzelectwozapasy, karate, dzięki drużynie Kozły Poznań będzie również możliwość zapoznania się z regułami gry i sprzętem do futbolu amerykańskiego,  a dla szukających mocniejszych wrażeń będzie przygotowana ścianka wspinaczkowa. Dla wielbicieli sportów wodnych będą udostępnione deski SUP.

Poza poznańskimi olimpijczykami takimi jak:

  • ·         Szymon Ziółkowski – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem,
  • ·         Izabela Dylewska – 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie, czy
  • ·         Elżbieta Urbańczyk – olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie

w tym roku swoją obecnością zaszczycą nas:

  • ·         Artur Siódmiak – olimpijczyk, 2-krotny medalista Mistrzostw Świata, Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata,
  • ·         Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie,
  • ·         Renata Mauer-Różańska – 2-krotna Mistrzyni Olimpijska i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie.

Organizatorzy przewidzieli w tym roku rozgrywki w formie zabawy podczas Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej dla dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją będzie fakt, iż poprowadzi go sam Król piłki ręcznej Artur Siódmiak, konkurs Pchnięcia kulą, który poprowadzi Mistrz Olimpijski tej dyscypliny Tomasz Majewski,

Turniej łuczniczy z medalistką olimpijską Iwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz, a na deser Turniej strzelecki, nad którym będzie czuwać i sędziować sama Mistrzyni Olimpijska Renata Mauer-Różańska.

 

W tym roku piknik organizujemy pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadzi pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie plastycznym o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki, na autorów najciekawszych prac będą czekać nagrody. Ponadto Drużyna Szpiku przygotuje szereg animacji dla najmłodszych, jak malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek czy zwierzątka z baloników.

 

Do tegorocznych atrakcji pikniku możemy zdecydowanie dołączyć fakt, iż odbędzie się na nim spotkanie zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim. Właśnie we wrześniu 1987 roku rozpoczęły się pierwsze treningi na basenie POSiR przy ul. Chwiałkowskiego i tę datę traktuje się jako początek powołania jej do działania w Polsce.

W tym dniu mieszkańcy naszego miast będą mogli stanąć również na starcie lub kibicować w  III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane są do wszystkich zawodników zrzeszonych w klubach i amatorów. Obejmują zarówno kajaki wyczynowe, jak i turystyczne. Zawody zostaną również rozegrane na deskach typu Sup.

Podczas pikniku odbędzie się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.