Po czterech latach funkcjonowania Forum Puszczykowo zawiesza swoją działalność, co jest dla mnie smutne, ale zrozumiałe.
Od początku minionej kadencji, było cennym źródłem informacji o sprawach publicznych, dotyczących miasta i ważnych kwestii społecznych, bezpośrednio dotyczących mieszkańców.
Dla wielu było także rzeczywistym forum wymiany myśli i komentarzy, choć z pewnością nie wszystkie one wyrażane były zgodnie z intencją Redakcji, aby Forum było miejscem cywilizowanej i kulturalnej, rządzącej się zasadami dobrego wychowania i przyzwoitości dyskusji wymiany poglądów.
Jak wiele mediów internetowych, stało się niestety także anonimową areną walki i ataków.
Nie zmienia to faktu, że przez cztery lata, właśnie z Forum, mieszkańcy mieli możliwość dowiedzieć się o ważnych sprawach miasta i odnieść się do nich.
Także ja sama, miałam przez cały ten czas okazję publikować relacje z posiedzeń komisji i sesji RM, aby dać mieszkańcom rzetelną informację o decyzjach zapadających w UM.
Wielokrotnie także, na łamach Forum odnosiłam się do kwestii, wymagających według mnie reakcji, oceny i opinii.
Mam nadzieję, że moje relacje i teksty, były dla czytelników i komentatorów Forum dobrym i ważnym źródłem informacji ” z drugiej strony”, poza oficjalnym informatorem miejskim.
Bardzo dziękuję redakcji Forum oraz panu Krzysztofowi Kamińskiemu, za udostępnienie mi jego internetowych łamów przez cały czas poprzedniej kadencji oraz za stworzenie możliwości publikowania informacji i treści dotyczących naszego miasta.
Dziękuję także komentatorom, za opinie i polemikę, służące interesowi Puszczykowa.
Z poważaniem i podziękowaniem,
Agata Wójcik

Komentarzy: 10 o “4 lata z Forum

 1. Wyborcy dziękują pani za niezłomną postawę, że w ciągu 4 lat nie przebrała się pani w skórę kameleona i kręgosłup węża, że dała pani dowód wytrwałości i uczciwości. Że pani okazała odwagę kandydowania na burmistrza. Pani wynik wyborczy i całego komitetu choć niezadowalający dla osiągnięcia celu to razem 2690 głosów miasta liczącego 7997 wyborców, czyli 33,5 % mieszkańców miasta. Oni nie zmienili poglądów i opcji do współpracy po wyborach. Co z nimi? To pani i całego komitetu kapitał społeczny.
  Proszę działać dalej. Poza radą i urzędem też można wpływać na kształt miasta. Proszę zobaczyć, Marzena Fiedler, próbowała wiele razy, i w końcu udało się. Pani następnym razem także się uda.

  Może to pani powinna poprowadzić jakieś niezależne forum dyskusyjne? Pani ładnie pisze…

  1. Pani Agato, jeśli pani zdecyduje się prowadzić jakieś dyskusyjne forum z absolutną kontrolą dobrego smaku, osobistej kultury ale otwarte na szeroką tematykę może pani liczyć na długo nieobecnych w mediach Puszczykowian.

   1. Pani Agato – oby medium, które ewentualnie Pani stworzy, nie było tak mdłe jak Kurier Puszczykowski. Było tam tak kulturalnie, że nie było wiadomo: czy jest za czy przeciw.
    To w kwestii smaku. A teraz trochę hejtu: nasz Pan burmistrz Balcerek w ostatnim Echu popełnił tekst: „Świętowaliśmy 100-lecie naszej ojczyzny”. Biedaczysko nawet nie wie, co świętowaliśmy. Kogośmy wybrali na burmistrza?

    1. Pan jest przekonany, że burmistrz pisze sam teksty do gazety?
     Z oceną Kuriera także się nie zgadzam. Gazeta nie była finansowana z naszej kieszeni, to po prostu cud, że tylu ludzi mozolnie przez lata w formie wolontariatu zdobywało reklamodawców, pisało teksty, roznosiło po wszystkich ulicach od domu, do domu. Pisali teksty mieszkańcy dobrze uzupełniając informator miejski.

     1. Do uwag mieszkanki o Kurierze trzeba jeszcze dodać że redagowanie gazety integrowało sporą grupę ludzi którzy osobiście się spotykali. To było także życie towarzyskie. Żadne elektroniczne medium tego nie zastąpi.

     2. I jak wiem z wiarygodnych źródeł, cenzurowano teksty.

     3. „I jak wiem z wiarygodnych źródeł, cenzurowano teksty.” Tak się tworzy plotki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.