Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy Puszczykowa,

Z radością informujemy, iż od kilku dni gościmy w naszym mieście francuskich przyjaciół z miasta Chateaugiron w Bretanii. W tym roku pobyt Francuzów (w ramach wieloletniej wymiany mieszkańców) jest szczególny: właśnie w lipcu 2017 obchodzimy 20-lecie Partnerstwa Puszczykowa z Chateaugiron.
Stowarzyszenie Puszczykowo – Chateaugiron przygotowało dla gości ciekawy program: byliśmy już na 3-dniowej wycieczce w Warszawie, odwiedziliśmy Zieloną Górę z jej winnicami w okolicy,  po raz kolejny odwiedzamy Poznań no i oczywiście piękny Rogalin a przede wszystkim nasze zmieniające się Puszczykowo, nieodmiennie kuszące piękną przyrodą i specyficznym klimatem.
Z  okazji jubileuszu ukazało się Wydanie Specjalne Echa Puszczykowa, które zapewne właśnie w tych dniach dociera do Państwa domów.
Wszystkie wieczory to wspaniałe towarzyskie spotkania w domach goszczących Francuzów. To dla nas wszystkich kolejna okazja do poznawania wzajemnych kultur, obyczajów, języków, kuchni.
Jak zwykle cały 10-dniowy  pobyt naszych gości zrelacjonujemy Państwu w kolejnym wydaniu Echa Puszczykowa.
Tymczasem  serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie w dniu 14 lipca 2017 (piątek)  o godz. 15.00 na Rynek w Puszczykowie. Tego dnia przypada Święto Narodowe Francji a my będziemy obchodzić wspólnie uroczyście nasze 20-lecie przyjaźni i współpracy.

Do zobaczenia
Marta Rzepczyńska,
Prezes Stowarzyszenia Puszczykowo – Chateaugiron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.