W dniu jutrzejszym tj. 16 stycznia od godz. 16.00 obradować będzie Komisja Edukacji, Kultury i Sportu puszczykowskiej Rady Miasta.  Obrady będą miały miejsce w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wysokiej 1.

Program obrad:

 1. Plan pracy KEKiS na 2018 rok.
 2. Omówienie planowanych obchodów uroczystości 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 3. Omówienie kalendarza imprez sportowych i kulturalnych na rok 2018.
 4. Propozycje sportowo-kulturalne na nadchodzące ferie zimowe.
 5. Omówienie nowej koncepcji strony internetowej Puszczykowa.
 6. Sprawy bieżące.

Zwracamy uwagę na punkt 5.  Nowa, bo powstała przed rokiem strona internetowa miasta ma być już zmieniana, zastąpiona jeszcze nowszą!  Gratulujemy władzom naszego miasta „gospodarskiego, oszczędnego podejścia do publicznego grosza”.

red.

 

Komentarzy: 9 o “16 stycznia- Komisja Edukacji, Kultury i Sportu RM

 1. Chyba Balcerek ze swojej pensji zwróci za wykonanie nowej strony internetowej. Chyba jest jakaś odpowiedzialność za błędne decyzje?

 2. Haha ktoś musi zrobić tą stronę i ktoś dostanie pieniądze. Co roku będą zmieniać. Na tej stronie i tak nie ma żadnych artykułów tylko same plakaty i wyłączenia prądu

 3. Szanowni Państwo,
  Kiedy , jeszcze w ubiegłym roku, poruszony został temat wykonania nowej strony UM, zwróciłam uwagę, że wszak obecna jest bardzo ” świeżym” nabytkiem, i może w takim razie jej wykonawca w ramach gwarancji dokona zmian, mających na celu uczynienie jej bardziej czytelną i przejrzystą.
  Nie ma nic dziwnego w tym, że w codziennej praktyce okazało się, że nie spełnia ona tych wymogów i wymaga określonych i oczekiwanych przez użytkowników modyfikacji.
  Wyraziłam wtedy opinię, że wydawanie środków na nową stronę jest zbędne i niedorzeczne przy tak nowym nabytku.
  Otrzymałam odpowiedź, że usługa wykonania strony, nie obejmuje takiej gwarancji oraz że UM zlecił i zapłacił za jej wykonanie i na tym koniec.
  W czasach, kiedy niemal każdy produkt i usługa są objęte nawet wieloletnią gwarancją, nie chce mi się wierzyć, żeby usługa tego rodzaju, wykonana , bądź co bądź na zlecenie urzędu, takowej nie miała.
  Jestem zdecydowanie przeciwna mnożeniu kosztów tam, gdzie można ich uniknąć, choćby poprzez zawieranie w umowie o wykonanie określonej usługi, klauzul korzystnych dla zamawiającego- w tym wypadku- Urzędu Miasta.
  Agata Wójcik

  1. Zgadzam się z Panią. Być może źle sformułowano umowę.
   Jednak oprócz wad przypuszczalnie wynikających z oprogramowania (np.zgłoszona przeze mnie niemożność otwarcia elektronicznego wydania Echa), brakuje większego zaangażowania osoby, która redagowuje teksty odpowiadające na zapotrzebowanie mieszkańców (np. https://www.mosina.pl/filemanager/photos/uploads//asf.jpg). Ostatnia uwaga, którą powtarzam od początku – zdecydowanie więcej czasu trzeba poświęcić na znalezienie szukanej informacji.

   1. „mieszkanka Puszczykowa; 17 stycznia 2018
    Zgadzam się z Panią. Być może źle sformułowano umowę.”

    Przecież urząd zatrudnia dobrych doradców prawnych.

    1. Prawnicy tworzą zapisy umów na zamówienie burmistrza. Czy chronią interesy mieszkańców, to już inna sprawa. Przykłady: kupiony „okazyjnie” budynek zajmowany obecnie przez bibliotekę – mógł zostać przejęty za niedotrzymanie warunków umowy, Sportoteka – wielokrotne, bezkarne niedotrzymywanie zapisów umowy. Osobną sprawą jest nieprzestrzeganie zapisów chroniących mieszkańców w dokumentach strategicznych.

 4. Szanowna Pani Agato Myślę że trochę pożyła Pani na tym świecie , a w Puszczykowie przy zagranicznych rządach szczególnie jako radna musi Pani widzieć że przy najróżniejszych kosztach tak nie potrzebnych jak wspomniane koszty czy wiele innych o których się wie jak np wymiana dobrych płytek na pozbruk /Kasprowicza, Kraszewskiego/ dobrych krawężników na jeszcze lepsze / Kraszewskiego /.Budowanie remizy za kilkasetysięcy /żeby mógł się promować jeden z byłych kandydatów na burmistrza /,gdy w zasięgu ręki jest zawodowa straż w Mosinie /3km./ rozbudowywanie Urzędu /gdy mądre polskie urzędy obniżają administracje i kroją koszty likwidując straż miejską/ i tak by było mnożyć ,bo Pani jest bliżej tych wspaniałych posunięć i my jako wyborcy oczekujemy od Pani ujawniania nie tylko tak błachych spraw jak ta powyżej , bo od innych radnych niczego co w naszym mieszkańców interesie się nie należy spodziewać /patrz .Moniuszki,zadłużenia ,lodowisko,przejście 3Maja i tak można by dużo wymieniać wystarczy przejść dzisiaj po lodowisku ul.Szpitalnej od Kosynierów do Szpitala i popatrzeć jak ludzie się przewracają i ci co postawili tam samochody nie mogą bezpiecznie z nich wyjść żeby nie upaść.Pozdrawiam Panią i życzę dużo zdrowia w walce o nasze Puszczykowian sprawy.

 5. Jak nowa strona miasta zostanie zdjęta i w to miejsce powstanie inna to analogicznie można się spodziewać że drzewa wzdłuż ulicy Poznańskiej po wyborach zostaną wykopane i wsadzone będą inne, lepsze. Można tak w nieskończoność…
  Przypomina mi się co pisali o budowie wioski olimpijskiej w Soczi, tam jedną i tą samą rzecz poprawiano po kilka razy i wykonawca wystawiał zawsze nowe rachunki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.